Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych…
2021-03-04, 09:39 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko zyskuje, ale ma stabilną pozycję"

Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko zyskuje, ale ma stabilną pozycję"
- Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie nie tylko zyskuje, ale ma bardzo silną i stabilną pozycję. To wynik ciężkiej pracy członków i zwolenników PiS, którzy mają chęć i odwagę, żeby z informacjami o dobrej zmianie wychodzić na zewnątrz – mówiła w Porannej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie.
5 mandatów dla Prawa i Sprawiedliwości, 2 mandaty dla Koalicji Obywatelskiej, 3 mandaty dla Polski 2050 Szymona Hołowni i po jednym mandacie dla Lewicy i Mniejszości Niemieckiej - tak wyglądałby podział mandatów w opolskim okręgu, wyliczony na podstawie lutowej średniej sondażowej przez Marcina Paladego, analityka sondaży wyborczych. To oznacza, że PiS utrzymuje status quo.

- Wszystkie ostatnie kampanie to były kampanie bezpośrednie, zewnętrzne. NA tym jako szefowej zależało mi najbardziej, żebyśmy byli wśród ludzi. W Każdej kampanii docieraliśmy do najmniejszych miejscowości. Nawet spotkanie z pięcioma osobami nas nie zniechęcało. Socjologowie twierdzą, że jedna informacja, która zrobi na nas wrażenie, jest przekazywana kolejnym sześciu osobom i ja zawsze to mówię swoim członkom PiS. Żeby nie wahali się rozmawiać nawet z jedną osobą, na to nigdy nie szkoda czasu – mówiła poseł Porowska.

Z podziału krajowego, który opublikował Palade wynika, że najwięcej mandatów straciły główne partie. PiS traci 31 mandatów (w sumie miałby ich 204), Koalicja Obywatelska traci 34 mandaty (w sumie miałaby ich 100). Z kolei Szymon Hołownia zyskuje 86 mandatów. 12 mandatów traci Lewica (co daje wynik 37 mandatów), 18 mandatów traci PSL (finalnie pozostaje im 12 mandatów). Konfederacja odnotowuje wzrost 9 mandatów (co w sumie daje jej wynik 20 mandatów). Mniejszość Niemiecka pozostaje z jednym mandatem.

- Do sondaży mimo wszystko należy podchodzić ostrożnie i wielokrotnie się o tym przekonaliśmy - mówiła szefowa PIS i przypomniała wybory prezydenckie z 2015 roku, w których Andrzej Duda pokonał Bronisława Komorowskiego, który wtedy miał znaczną przewagę nad Dudą.

- Casus Komorowskiego pokazuje, że sondaże odzwierciedlają sytuację w danej chwili. A wielka praca Andrzeja Dudy pokonała Komorowskiego i pokazała, że to nie sondaże wygrywają, tylko normalni, prawdziwi ludzie, którzy ciężko pracują i których można przekonać i zachęcić - dodała poseł PiS.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 19:50 Róża Zgorzelska, kustosz „Farskiej Stodoły” w Biedrzychowicach i Małgorzata Rosińska, przewodnicząca Koła Gospodyń… Pandemia pokrzyżowała plany wielu organizacjom społecznym. Jednak mimo związanych z tym trudności stowarzyszenia działające na wsi nie zawiesiły dzia… » więcej 2021-04-16, godz. 13:08 Młodzieżowa Loża Radiowa o najnowszym rankingu zaufania do polityków. Polityk opozycji po raz pierwszy od dwóch lat… W Młodzieżowej Loży Radiowej pojawił się dziś temat kwietniowego badania IBRiS dla Onetu, czyli najnowszego rankingu zaufania do polityków. Zaproszenie… » więcej 2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »