Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Szymon Ogłaza, radny i wicemarszałek województwa…
2021-03-03, 10:02 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Szymon Ogłaza, radny i wicemarszałek województwa o aktywności radnych i sprzedanym prezencie od ambasadora Chin

Szymon Ogłaza, radny i wicemarszałek województwa o aktywności radnych i sprzedanym prezencie od ambasadora Chin
- Nie lubię zestawień aktywności radnych. Pan Gabor nie zaznaczył w swoim wpisie, że trzech radnych z PO, którzy mają zerową aktywność, to jednocześnie członkowie zarządu i do siebie nie będą pisać, bo byłby to przejaw rozdwojenia jaźni - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa i radny sejmiku z Platformy Obywatelskiej.
Dodał, że wszędzie jest tak, że opozycja pyta więcej. - Swojego rządu lub zarządu mniej się pyta, bo po pierwsze identyfikuje się z jego działaniami, a po drugie na przykład postulaty do budżetu radnych z opcji rządzącej się realizuje - mówił Szymon Ogłaza.

Gość Porannej Loży Radiowej wskazał, że napisanie stu interpelacji nie zajmuje wiele czasu, tylko pytanie, czy te interpelacje coś wnoszą. - Aktywnym można być zadając na przykład wciąż te same pytania i statystyka wtedy będzie piękna.
Wicemarszałek Ogłaza powiedział, że czasami można więcej zdziałać dzwoniąc i rozmawiając, niż pisząc liczne interpelacje.

Odniósł się także do zagadnienia sprzedaży przez marszałka Andrzeja Bułę prezentu od ambasadora Chin. - Radny Gabor próbuje za wszelka cenę zaistnieć w przestrzeni medialnej i wymyślił absurdalną "aferę", bo tak to określił - jako międzynarodową aferę, że marszałek wystawił na aukcję charytatywną zestaw porcelany od ambasadora Chin. Nie sądzę, żeby ambasador się obraził, że jego prezent nie trafił do szafy, ale może pomóc innym - powiedział Szymon Ogłaza. - Myślę, że Pan ambasador byłby z tego dumny. Jeśli zaś chodzi o wpis tego prezentu do rejestru korzyści, to trudno określić jego wartość, bo nie ma z czym tego porównać. Był wyprodukowany po to, żeby przekazywać go jako prezent, nie ma czegoś takiego na rynku - dodał.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 19:50 Róża Zgorzelska, kustosz „Farskiej Stodoły” w Biedrzychowicach i Małgorzata Rosińska, przewodnicząca Koła Gospodyń… Pandemia pokrzyżowała plany wielu organizacjom społecznym. Jednak mimo związanych z tym trudności stowarzyszenia działające na wsi nie zawiesiły dzia… » więcej 2021-04-16, godz. 13:08 Młodzieżowa Loża Radiowa o najnowszym rankingu zaufania do polityków. Polityk opozycji po raz pierwszy od dwóch lat… W Młodzieżowej Loży Radiowej pojawił się dziś temat kwietniowego badania IBRiS dla Onetu, czyli najnowszego rankingu zaufania do polityków. Zaproszenie… » więcej 2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »