Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Tomasz Gabor (SP), radny sejmiku z klubu PiS o aktywności…
2021-03-03, 09:36 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Gabor (SP), radny sejmiku z klubu PiS o aktywności radnych oraz o serwisie do herbaty z chińskiej porcelany sprzedanym na internetowej aukcji

Tomasz Gabor (SP), radny sejmiku z klubu PiS o aktywności radnych oraz o serwisie do herbaty z chińskiej porcelany sprzedanym na internetowej aukcji
- Policzenie interpelacji radnych i ich aktywności wynikało ze słów wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej radny Solidarnej Polski w sejmiku województwa Tomasz Gabor. W lipcu ubiegłego roku wicemarszałek Kubalańca powiedział, że radni opozycji są mało aktywni.
Radny Gabor wskazuje, że na stronie sejmiku regionu pojawiły się statystyki, ile interpelacji i zapytań wystosowali poszczególni radni. W zestawieniu przodują radni klubu Prawa i Sprawiedliwości, na końcu są radni Koalicji Obywatelskiej.

- Interpelacje i zapytania jednoznacznie są wyznacznikiem aktywności. Radni PO to śpiący radni - stwierdził. - 37 interpelacji złożyło 13-tu radnych PO, 5-ciu radnych MN złożyło 35 interpelacji i zapytań. Klub radnych PiS -122 zapytania i interpelacje - dodał.

Rady Tomasz Gabor mówił także o aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Marszałek Andrzej Buła wystawił na sprzedaż zestaw filiżanek, który otrzymał od ambasadora Chin.

- Nie widziałem, żeby było to wpisane do rejestru korzyści, a po za tym naród Chiński bardzo przywiązuje wagę do prezentów otrzymanych i podarowanych. Jest to w ich kulturze akt osobistej wdzięczności i szacunku. Sprzedanie prezentu to łamanie zasad savoir-vivre, prezentów, a szczególnie od ambasadorów, nie wystawia się na aukcji internetowej - uważa radny Solidarnej Polski.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 19:50 Róża Zgorzelska, kustosz „Farskiej Stodoły” w Biedrzychowicach i Małgorzata Rosińska, przewodnicząca Koła Gospodyń… Pandemia pokrzyżowała plany wielu organizacjom społecznym. Jednak mimo związanych z tym trudności stowarzyszenia działające na wsi nie zawiesiły dzia… » więcej 2021-04-16, godz. 13:08 Młodzieżowa Loża Radiowa o najnowszym rankingu zaufania do polityków. Polityk opozycji po raz pierwszy od dwóch lat… W Młodzieżowej Loży Radiowej pojawił się dziś temat kwietniowego badania IBRiS dla Onetu, czyli najnowszego rankingu zaufania do polityków. Zaproszenie… » więcej 2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »