Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola…
2021-02-24, 12:58 Autor: Joanna Matlak

Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł tak dobry człowiek"

Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł tak dobry człowiek"
- Z dużym niedowierzaniem oglądałem paski w telewizji, że nastąpiła taka tragedia. Od razu pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy i dowiedziałem się, że niestety jedną z ofiar tego wypadku był prezes Karol Kania. To wielkie niedowierzanie, po prostu brak tchu, że tak dobry człowiek w tak nagłych okolicznościach mógł odejść. Oczywiście, nie możemy też zapomnieć o pilocie – powiedział w Południowej Loży Radiowej Jerzy Treffon, wójt gminy Pawłowiczki. To właśnie w tej gminie mieścił się jeden z zakładów Karola Kani, przedsiębiorcy znanego i cenionego w regionie, który w nocy z 22 na 23 lutego zginął w wypadku helikoptera w Studzienicach pod Pszczyną. Karol Kania to założyciel i właściciel jednego z największych w Europie przedsiębiorstw produkujących podłoża pod uprawę pieczarek.
Wójt Treffon znał prezesa Kanię od 25 lat.

– Ja oczywiście nie byłem wójtem 25 lat temu, ale w momencie kiedy zostałem przewodniczącym rady, a potem wójtem, nasze kontakty były już ścisłe. To wielkie szczęście, że mogłem znać tak dobrego i szlachetnego człowieka, że mogłem korzystać z jego rad, które zawsze były cenne i których nigdy nie odmawiał – mówił wójt Pawłowiczek.

- Przez całe lata był wsparcie dla różnych organizacji, dla gminy, dla osób, które potrzebowały pomocy. Wspomagał biblioteki, szkoły, kierował też wielką pomoc dla Ochotniczych Straży Pożarnych, co rzadko się zdarza, żeby w tych czasach prywatna firma sponsorowała zakup sprzętu. To też rzadkość, która miała miejsce w naszej gminie, że przez dłuższy czas prezes Kania wspomagał kupno obiadów dla dzieci z ubogich rodzin – powiedział Jerzy Treffon.

Jak zaznaczył nasz gość, gmina będzie chciała uhonorować i upamiętnić przedsiębiorcę.

Zobacz także

2021-04-07, godz. 13:05 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o inwestycjach, które będą realizowane w ramach RFIL-u i co sądzi o zarzutach niektórych… - Każdy ma sugestywne odczucia na ten temat. Też nie byłem zadowolony podczas poprzedniego rozdania kiedy dostałem 0 zł i zgodnie z tą logiką powinienem… » więcej 2021-04-07, godz. 09:10 Prof. Adam Drosik o historii koalicji rządzących województwem Mniejszość Niemiecka współrządzi regionem od 1998 roku, czyli od reformy samorządowej, która wprowadziła sejmiki wojewódzkie wybierane bezpośrednio przez… » więcej 2021-04-07, godz. 09:09 Rafał Bartek o współrządzeniu regionem, mandacie społecznym i tym, że MN nie jest zmęczona władzą - Całe szczęście, że to nie Janusz Kowalski decyduje kto rządzi i współrządzi województwem opolskim, tylko wyborcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o rządowym programie „Czyste powietrze”, rehabilitacji pocovidowej oraz inwestycjach… Blisko 850 gmin zadeklarowało chęć współpracy w programie „Czyste powietrze”. Oznacza to, że w rządowym programie uczestniczyć będzie 80 procent samorządów… » więcej 2021-04-06, godz. 18:58 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu niepełnosprawnych, pieczy zastępczej i przeciwdziałaniu przemocy… Ponad dwa miliony złotych otrzymał powiat prudnicki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To znacznie więcej niż w poprzednich l… » więcej 2021-04-06, godz. 09:17 Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym przesunięciu terminu wyborów uzupełniających, zarządzeniu wyborów… Wybory uzupełniające do rad gmin: Grodkowa, Olesna i Pawłowiczek zostały przesunięte na 9 maja. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna. - Jednak 18 kwietnia… » więcej 2021-04-06, godz. 09:16 Janusz Kowalski poseł SP o dotacji na dokumentację w ramach Kolej+, kontroli w urzędzie marszałkowskim i rządach MN… - Ten milion złotych pozwoli przygotować profesjonalną dokumentacje techniczną i oszacować jaki będzie koszt inwestycji - powiedział poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-04-02, godz. 20:28 Dawid Zmuda, gwardian, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, o historii i współczesności miejsca związanego… 25 lat minęło od erygowania Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Kult tego świętego w tym miejscu sięga XIX wieku. Miejscowy klasztor zapisał się… » więcej 2021-04-02, godz. 18:34 Michał Nowak, radny Opola z Solidarnej Polski, o pretensjach prezydenta stolicy regionu dotyczących braku dofinansowania… Niedawno ogłoszono wyniki trzeciego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W kolejnej edycji tego programu żaden z trzech wniosków złożonych przez… » więcej 2021-04-02, godz. 14:25 Młodzieżowa Loża Radiowa o przenikaniu świata polityki do świata sportu na przykładzie akcji Black Lifes Matter na… Fala komentarzy po decyzji polskich piłkarzy, którzy nie uklęknęli przed meczem z reprezentacją Anglii. Klękanie przed meczem to gest praktykowany w lidze… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »