Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka…
2021-02-24, 09:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną regionu

Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną regionu
- Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę, że uda mi się sprostać oczekiwaniom - powiedziała Zuzanna Donath-Kasiura nowa wicemarszałek województwa opolskiego. Wczoraj (23.02) radni sejmiku województwa zatwierdzili jej osobę na wspomnianym stanowisku, zwolnionym przez Romana Kolka, który postanowił wrócić do pracy w zawodzie lekarza.
Nieco ponad miesiąc temu kandydatem Mniejszości Niemieckiej na wicemarszałka był Rafał Bartek. Kwestie prawne dotyczące łączenia stanowiska szefa TSKN i wicemarszałka spowodowały, że musiał wybierać i wybrał kierowanie TSKN-em.
Kandydatura Zuzanny Donath-Kasiury pojawiła się tydzień temu. Dwoje radnych MN w sejmiku województwa nie chciało zdecydowało się podjąć się tego zadania.

- Mogliśmy jako radni zaproponować do zarządu województwa osobę, która nie byłaby radną czy radnym. Zdecydowaliśmy jednak, że lepiej będzie jeśli funkcję tę będzie sprawowała osoba, która jest radną - czyli ja. A ja zdecydowałam, że podejmę się tego wyzwania - przyznała w Porannej Loży Radiowej wicemarszałek.

Nowa wicemarszałek będzie zajmowała się ochroną zdrowia, edukacją i rynkiem pracy, profilaktyką uzależnień i polityką społeczną. Zapowiedziała, że chce przyjrzeć się sytuacji szpitalnego oddziału ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego pod kątem dostępności lekarzy, przypomniała, że jutro (25.02) będą podpisywane umowy stypendialne ze studentami kierunków medycznych obligujące ich do pracy w szpitalach Opolszczyzny przez 5 lat po ukończeniu studiów.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 19:50 Róża Zgorzelska, kustosz „Farskiej Stodoły” w Biedrzychowicach i Małgorzata Rosińska, przewodnicząca Koła Gospodyń… Pandemia pokrzyżowała plany wielu organizacjom społecznym. Jednak mimo związanych z tym trudności stowarzyszenia działające na wsi nie zawiesiły dzia… » więcej 2021-04-16, godz. 13:08 Młodzieżowa Loża Radiowa o najnowszym rankingu zaufania do polityków. Polityk opozycji po raz pierwszy od dwóch lat… W Młodzieżowej Loży Radiowej pojawił się dziś temat kwietniowego badania IBRiS dla Onetu, czyli najnowszego rankingu zaufania do polityków. Zaproszenie… » więcej 2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »