Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale…
2021-02-23, 09:11 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale unijnych dotacji dla regionów, sytuacji w koalicji sejmiku województwa i nowym wicemarszałku ds. zdrowia

Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale unijnych dotacji dla regionów, sytuacji w koalicji sejmiku województwa i nowym wicemarszałku ds. zdrowia
- Mamy stratę w RPO na poziomie 20% w stosunku do poprzedniego okresu programowania i to nie jest wiele w porównaniu z innymi województwami, ale inne regiony mogą otrzymać pieniądze na przykład z programu "Polska Wschodnia". Dlatego okazuje się, że na tym tle Opolszczyzna dostanie mało - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Godyla, radny sejmiku z Nowoczesnej (Koalicja Obywatelska). W Porannej Loży Radiowej postulował, żeby zmienić nazwę tego programu na "Uczciwe szanse" i dodać do niego województwo opolskie.
Radny Prawa i Sprawiedliwości (Zjednoczona Prawica) Bogdan Tomaszek wskazywał, że przy podziale funduszy unijnych między województwa brano pod uwagę wskaźnik zaludnienia i PKB regionu. - U nas ani jedno ani drugie nie ma się dobrze. Zobaczmy jednak, że mamy jeszcze do pozyskania pieniądze w konkursach unijnych - powiedział radny Tomaszek.

W Porannej Loży Radiowej rozmawialiśmy także o sytuacji w regionalnej koalicji PO - PSL.
Piotr Zgorzelski wicemarszałek Sejmu, polityk PSL stwierdził, że Andrzej Buła marszałek z PO jest odpowiedzialny za zerwanie koalicji w sejmiku.

- Jak najbardziej koalicja w sejmiku istnieje. Wczoraj Antonii Konopka (z PSL przyp. red) brał udział w posiedzeniu zarządu i nic nie zwiastowało, aby dzisiaj miał opuścić zarząd i zerwać koalicję - powiedział radny Godyla. - Patrząc na to co się dzieje w Zjednoczonej Prawicy to to są dwie odmienne sytuacje - dodał.

Bogdan Tomaszek odniósł się do zwolnienia z ministerstwa Janusza Kowalskiego (SP).
- Broni polskiego węgla, gdzie tylko może mówi o tym głośno i to może być powodem i tak się stało - stwierdził.

Goście Porannej Loży Radiowej pytani o Zuzannę Donath-Kasiurę (MN), która zastąpi Romana Kolka na stanowisku wicemarszałka województwa zgodzili się, że to dobra kandydatura.

- Pracowałem z panią Kasiurą w komisji rewizyjnej, pracowało mi się z nią bardzo dobrze, konkretnie, na temat i wydaje mi się, że rolę wicemarszałka będzie tak samo pełniła - powiedział radny Tomaszek. W głosowaniu na sesji sejmiku w tej sprawie radni PiS jednak nie wezmą udziału bo uważają, że głosowanie elektroniczne nie dochowuje tajności, a w takich sprawach głosowanie powinno być tajne.

- Jestem dumny z tego, że będę mógł poprzeć w głosowaniu nad przyjęciem do zarządu województwa panią Zuzannę i życzę jej tego, żeby była opolską Angelą Merkel, osobą zdecydowaną, która nie boi się postępu - stwierdził radny Godyla.

Zobacz także

2021-04-07, godz. 13:05 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o inwestycjach, które będą realizowane w ramach RFIL-u i co sądzi o zarzutach niektórych… - Każdy ma sugestywne odczucia na ten temat. Też nie byłem zadowolony podczas poprzedniego rozdania kiedy dostałem 0 zł i zgodnie z tą logiką powinienem… » więcej 2021-04-07, godz. 09:10 Prof. Adam Drosik o historii koalicji rządzących województwem Mniejszość Niemiecka współrządzi regionem od 1998 roku, czyli od reformy samorządowej, która wprowadziła sejmiki wojewódzkie wybierane bezpośrednio przez… » więcej 2021-04-07, godz. 09:09 Rafał Bartek o współrządzeniu regionem, mandacie społecznym i tym, że MN nie jest zmęczona władzą - Całe szczęście, że to nie Janusz Kowalski decyduje kto rządzi i współrządzi województwem opolskim, tylko wyborcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o rządowym programie „Czyste powietrze”, rehabilitacji pocovidowej oraz inwestycjach… Blisko 850 gmin zadeklarowało chęć współpracy w programie „Czyste powietrze”. Oznacza to, że w rządowym programie uczestniczyć będzie 80 procent samorządów… » więcej 2021-04-06, godz. 18:58 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu niepełnosprawnych, pieczy zastępczej i przeciwdziałaniu przemocy… Ponad dwa miliony złotych otrzymał powiat prudnicki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To znacznie więcej niż w poprzednich l… » więcej 2021-04-06, godz. 09:17 Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym przesunięciu terminu wyborów uzupełniających, zarządzeniu wyborów… Wybory uzupełniające do rad gmin: Grodkowa, Olesna i Pawłowiczek zostały przesunięte na 9 maja. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna. - Jednak 18 kwietnia… » więcej 2021-04-06, godz. 09:16 Janusz Kowalski poseł SP o dotacji na dokumentację w ramach Kolej+, kontroli w urzędzie marszałkowskim i rządach MN… - Ten milion złotych pozwoli przygotować profesjonalną dokumentacje techniczną i oszacować jaki będzie koszt inwestycji - powiedział poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-04-02, godz. 20:28 Dawid Zmuda, gwardian, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, o historii i współczesności miejsca związanego… 25 lat minęło od erygowania Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Kult tego świętego w tym miejscu sięga XIX wieku. Miejscowy klasztor zapisał się… » więcej 2021-04-02, godz. 18:34 Michał Nowak, radny Opola z Solidarnej Polski, o pretensjach prezydenta stolicy regionu dotyczących braku dofinansowania… Niedawno ogłoszono wyniki trzeciego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W kolejnej edycji tego programu żaden z trzech wniosków złożonych przez… » więcej 2021-04-02, godz. 14:25 Młodzieżowa Loża Radiowa o przenikaniu świata polityki do świata sportu na przykładzie akcji Black Lifes Matter na… Fala komentarzy po decyzji polskich piłkarzy, którzy nie uklęknęli przed meczem z reprezentacją Anglii. Klękanie przed meczem to gest praktykowany w lidze… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »