Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale…
2021-02-23, 09:11 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale unijnych dotacji dla regionów, sytuacji w koalicji sejmiku województwa i nowym wicemarszałku ds. zdrowia

Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale unijnych dotacji dla regionów, sytuacji w koalicji sejmiku województwa i nowym wicemarszałku ds. zdrowia
- Mamy stratę w RPO na poziomie 20% w stosunku do poprzedniego okresu programowania i to nie jest wiele w porównaniu z innymi województwami, ale inne regiony mogą otrzymać pieniądze na przykład z programu "Polska Wschodnia". Dlatego okazuje się, że na tym tle Opolszczyzna dostanie mało - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Godyla, radny sejmiku z Nowoczesnej (Koalicja Obywatelska). W Porannej Loży Radiowej postulował, żeby zmienić nazwę tego programu na "Uczciwe szanse" i dodać do niego województwo opolskie.
Radny Prawa i Sprawiedliwości (Zjednoczona Prawica) Bogdan Tomaszek wskazywał, że przy podziale funduszy unijnych między województwa brano pod uwagę wskaźnik zaludnienia i PKB regionu. - U nas ani jedno ani drugie nie ma się dobrze. Zobaczmy jednak, że mamy jeszcze do pozyskania pieniądze w konkursach unijnych - powiedział radny Tomaszek.

W Porannej Loży Radiowej rozmawialiśmy także o sytuacji w regionalnej koalicji PO - PSL.
Piotr Zgorzelski wicemarszałek Sejmu, polityk PSL stwierdził, że Andrzej Buła marszałek z PO jest odpowiedzialny za zerwanie koalicji w sejmiku.

- Jak najbardziej koalicja w sejmiku istnieje. Wczoraj Antonii Konopka (z PSL przyp. red) brał udział w posiedzeniu zarządu i nic nie zwiastowało, aby dzisiaj miał opuścić zarząd i zerwać koalicję - powiedział radny Godyla. - Patrząc na to co się dzieje w Zjednoczonej Prawicy to to są dwie odmienne sytuacje - dodał.

Bogdan Tomaszek odniósł się do zwolnienia z ministerstwa Janusza Kowalskiego (SP).
- Broni polskiego węgla, gdzie tylko może mówi o tym głośno i to może być powodem i tak się stało - stwierdził.

Goście Porannej Loży Radiowej pytani o Zuzannę Donath-Kasiurę (MN), która zastąpi Romana Kolka na stanowisku wicemarszałka województwa zgodzili się, że to dobra kandydatura.

- Pracowałem z panią Kasiurą w komisji rewizyjnej, pracowało mi się z nią bardzo dobrze, konkretnie, na temat i wydaje mi się, że rolę wicemarszałka będzie tak samo pełniła - powiedział radny Tomaszek. W głosowaniu na sesji sejmiku w tej sprawie radni PiS jednak nie wezmą udziału bo uważają, że głosowanie elektroniczne nie dochowuje tajności, a w takich sprawach głosowanie powinno być tajne.

- Jestem dumny z tego, że będę mógł poprzeć w głosowaniu nad przyjęciem do zarządu województwa panią Zuzannę i życzę jej tego, żeby była opolską Angelą Merkel, osobą zdecydowaną, która nie boi się postępu - stwierdził radny Godyla.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 19:50 Róża Zgorzelska, kustosz „Farskiej Stodoły” w Biedrzychowicach i Małgorzata Rosińska, przewodnicząca Koła Gospodyń… Pandemia pokrzyżowała plany wielu organizacjom społecznym. Jednak mimo związanych z tym trudności stowarzyszenia działające na wsi nie zawiesiły dzia… » więcej 2021-04-16, godz. 13:08 Młodzieżowa Loża Radiowa o najnowszym rankingu zaufania do polityków. Polityk opozycji po raz pierwszy od dwóch lat… W Młodzieżowej Loży Radiowej pojawił się dziś temat kwietniowego badania IBRiS dla Onetu, czyli najnowszego rankingu zaufania do polityków. Zaproszenie… » więcej 2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »