Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji…
2021-02-22, 13:06 Autor: Joanna Matlak

Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji Aleksandrówki i innych inwestycjach istotnych dla południa Opolszczyzny

Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji Aleksandrówki i innych inwestycjach istotnych dla południa Opolszczyzny
- Ważnym elementem było stworzenie dodatkowej infrastruktury, żeby budynek mógł spełnić określone wymogi i standardy, które nakłada na nas Unia Europejska - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS, mówiąc o potrzebie już nie tylko remontu ale i rozbudowy Aleksandrówki. Koncepcję graficzną przygotowała grupa studentów wraz z prof. Bogusławem Szubą z PWSZ w Nysie.
Jak podkreślała poseł Czochara, od początku zamiarem było stworzenie ośrodka, który mógłby być nie tylko perełką Opolszczyzny, ale i czymś wyjątkowym na skalę kraju, a może i za granicą.

- Niedawno odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Nysie i cały zarząd bardzo pozytywnie odniósł się do tej koncepcji. Teraz przechodzimy do kolejnych działań. Współpracuje z nami też dyrektor Grochowski (ze szpitala MSWiA w Głuchołazach przyp.red.) i przygotowuje koncepcję zakresu medycznego jakie miałby być realizowany w tym ośrodku – mówiła poseł Czochara.

- W dobudowanym skrzydle miałyby się znaleźć sale do zabiegów rehabilitacji, ale też szkoła. Nie ukrywam, że zamiarem jest stworzenie takiej szkoły w której mogłyby z niej korzystać grupy uczniów z województwa, ale i turyści, którzy licznie odwiedzają okolice Gór Opawskich. Można by tam zdobywać wiedzę, także praktyczną, na temat zasobów endogenicznych tych miejscowości, a jest ich mnóstwo – powiedziała poseł PiS.

Dodajmy, że jest również pomysł aby na miejscu powstała sala sportowa z elementami wodnymi, a także miejsce rehabilitacji pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem.

Katarzyna Czochara szacuje że ośrodek mógłby być gotowy za 2-3 lata.

Naszego gościa pytaliśmy też o inne kwestie dotyczące południa Opolszczyzny, m.in. o obwodnicę Prudnika czy ścieżkę pieszo-rowerową z Łąki Prudnickiej do Starowic.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej 2021-04-14, godz. 13:43 Tomasz Krupa o inwestycjach w Baborowie, finansach gminy i rozwoju mieszkalnictwa - Patrząc na całokształt jeśli chodzi o kraj czy też z perspektywy Opolszczyzny czy płaskowyżu głubczyckiego, można powiedzieć, że aż tak negatywnych… » więcej 2021-04-14, godz. 13:22 Piotr Bujak o tym jak Głogówek chce upamiętnić powstania śląskie i polskich bohaterów oraz o budżecie gminy - Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwała komisja wspólna i dyskutowaliśmy. Większych kontrowersji nie budzi kwestia nazwania ronda im. Powstańców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »