Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji…
2021-02-22, 13:06 Autor: Joanna Matlak

Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji Aleksandrówki i innych inwestycjach istotnych dla południa Opolszczyzny

Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji Aleksandrówki i innych inwestycjach istotnych dla południa Opolszczyzny
- Ważnym elementem było stworzenie dodatkowej infrastruktury, żeby budynek mógł spełnić określone wymogi i standardy, które nakłada na nas Unia Europejska - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS, mówiąc o potrzebie już nie tylko remontu ale i rozbudowy Aleksandrówki. Koncepcję graficzną przygotowała grupa studentów wraz z prof. Bogusławem Szubą z PWSZ w Nysie.
Jak podkreślała poseł Czochara, od początku zamiarem było stworzenie ośrodka, który mógłby być nie tylko perełką Opolszczyzny, ale i czymś wyjątkowym na skalę kraju, a może i za granicą.

- Niedawno odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Nysie i cały zarząd bardzo pozytywnie odniósł się do tej koncepcji. Teraz przechodzimy do kolejnych działań. Współpracuje z nami też dyrektor Grochowski (ze szpitala MSWiA w Głuchołazach przyp.red.) i przygotowuje koncepcję zakresu medycznego jakie miałby być realizowany w tym ośrodku – mówiła poseł Czochara.

- W dobudowanym skrzydle miałyby się znaleźć sale do zabiegów rehabilitacji, ale też szkoła. Nie ukrywam, że zamiarem jest stworzenie takiej szkoły w której mogłyby z niej korzystać grupy uczniów z województwa, ale i turyści, którzy licznie odwiedzają okolice Gór Opawskich. Można by tam zdobywać wiedzę, także praktyczną, na temat zasobów endogenicznych tych miejscowości, a jest ich mnóstwo – powiedziała poseł PiS.

Dodajmy, że jest również pomysł aby na miejscu powstała sala sportowa z elementami wodnymi, a także miejsce rehabilitacji pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem.

Katarzyna Czochara szacuje że ośrodek mógłby być gotowy za 2-3 lata.

Naszego gościa pytaliśmy też o inne kwestie dotyczące południa Opolszczyzny, m.in. o obwodnicę Prudnika czy ścieżkę pieszo-rowerową z Łąki Prudnickiej do Starowic.

Zobacz także

2021-04-08, godz. 17:10 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o konsekwencjach wydłużenia lockdownu do 18 kwietnia i pomyśle wydłużenia… Rząd przedłużył lockdown do 18 kwietnia i nie zapowiada się, by ten termin był ostatecznym co do zniesienia obostrzeń. Na razie nie pójdziemy do fryzjera… » więcej 2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej 2021-04-07, godz. 17:07 Pandemia odbiła się też znacząco na kolejowych przewozach pasażerskich. Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… Województwo opolskie ma stosunkowo gęstą sieć kolejową. Jednak jej potencjał nie jest wykorzystywany. Jednym z powodów jest niska jakość infrastruktury… » więcej 2021-04-07, godz. 13:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki o rozproszonych punktach szczepień w powiecie i ostatnim szerokim strumieniu… » więcej 2021-04-07, godz. 13:05 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o inwestycjach, które będą realizowane w ramach RFIL-u i co sądzi o zarzutach niektórych… - Każdy ma sugestywne odczucia na ten temat. Też nie byłem zadowolony podczas poprzedniego rozdania kiedy dostałem 0 zł i zgodnie z tą logiką powinienem… » więcej 2021-04-07, godz. 09:10 Prof. Adam Drosik o historii koalicji rządzących województwem Mniejszość Niemiecka współrządzi regionem od 1998 roku, czyli od reformy samorządowej, która wprowadziła sejmiki wojewódzkie wybierane bezpośrednio przez… » więcej 2021-04-07, godz. 09:09 Rafał Bartek o współrządzeniu regionem, mandacie społecznym i tym, że MN nie jest zmęczona władzą - Całe szczęście, że to nie Janusz Kowalski decyduje kto rządzi i współrządzi województwem opolskim, tylko wyborcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »