Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Zbigniew Kubalańca o stosunkach PO - PSL oraz Zuzannie…
2021-02-22, 09:09 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zbigniew Kubalańca o stosunkach PO - PSL oraz Zuzannie Donath-Kasiurze, która ma zostać wicemarszałkiem regionu

Zbigniew Kubalańca
- Rada nadzorcza kreuje skład zarządu. My nikogo nie zwalniamy - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek regionu. Komentował odwołanie z funkcji wiceprezesa spółki Moszna Zamek Agnieszki Zagoli (PSL). - Gdyby nie chodziło o czołowego polityka PSL-u, to aż takich emocji ten fakt by nie wzbudził.
Ale faktycznie myślę, że powinniśmy poznać argumentację rady nadzorczej i do takiego spotkania zarządu z radą powinno dojść - zaznaczył. - Ruchy kadrowe w zarządzie, to kompetencja rady nadzorczej - przypomniał Zbigniew Kubalańca.

Rozmawialiśmy także o kandydaturze Zuzanny Dontah-Kasiury na stanowisko wicemarszałka.
- Ogromnie się cieszę z tej nominacji. Znam Panią radną, osoba kompetentna z kwalifikacjami dobry samorządowiec. Myślę, że szybko wejdzie w swój obszar, bardzo trudny, bo dotyczący ochrony zdrowia - mówił wicemarszałek regionu. - Nie ingerujemy, jeśli nie ma przeszkód formalno-prawnych, w to kto będzie reprezentował w zarządzie regionu Mniejszość Niemiecką.

Zbigniew Kubalańca skomentował także decyzję Rafała Bartka, który zrezygnował z objęcia stanowiska marszałka, na rzecz pozostania liderem TSKN.
- To jego wybór drogi politycznej. Widocznie uznał, że jest bardziej potrzebny swojemu środowisku jako przewodniczący TSKN-u - stwierdził Kubalańca.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej 2021-04-14, godz. 13:43 Tomasz Krupa o inwestycjach w Baborowie, finansach gminy i rozwoju mieszkalnictwa - Patrząc na całokształt jeśli chodzi o kraj czy też z perspektywy Opolszczyzny czy płaskowyżu głubczyckiego, można powiedzieć, że aż tak negatywnych… » więcej 2021-04-14, godz. 13:22 Piotr Bujak o tym jak Głogówek chce upamiętnić powstania śląskie i polskich bohaterów oraz o budżecie gminy - Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwała komisja wspólna i dyskutowaliśmy. Większych kontrowersji nie budzi kwestia nazwania ronda im. Powstańców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »