Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Zbigniew Kubalańca o stosunkach PO - PSL oraz Zuzannie…
2021-02-22, 09:09 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zbigniew Kubalańca o stosunkach PO - PSL oraz Zuzannie Donath-Kasiurze, która ma zostać wicemarszałkiem regionu

Zbigniew Kubalańca
- Rada nadzorcza kreuje skład zarządu. My nikogo nie zwalniamy - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek regionu. Komentował odwołanie z funkcji wiceprezesa spółki Moszna Zamek Agnieszki Zagoli (PSL). - Gdyby nie chodziło o czołowego polityka PSL-u, to aż takich emocji ten fakt by nie wzbudził.
Ale faktycznie myślę, że powinniśmy poznać argumentację rady nadzorczej i do takiego spotkania zarządu z radą powinno dojść - zaznaczył. - Ruchy kadrowe w zarządzie, to kompetencja rady nadzorczej - przypomniał Zbigniew Kubalańca.

Rozmawialiśmy także o kandydaturze Zuzanny Dontah-Kasiury na stanowisko wicemarszałka.
- Ogromnie się cieszę z tej nominacji. Znam Panią radną, osoba kompetentna z kwalifikacjami dobry samorządowiec. Myślę, że szybko wejdzie w swój obszar, bardzo trudny, bo dotyczący ochrony zdrowia - mówił wicemarszałek regionu. - Nie ingerujemy, jeśli nie ma przeszkód formalno-prawnych, w to kto będzie reprezentował w zarządzie regionu Mniejszość Niemiecką.

Zbigniew Kubalańca skomentował także decyzję Rafała Bartka, który zrezygnował z objęcia stanowiska marszałka, na rzecz pozostania liderem TSKN.
- To jego wybór drogi politycznej. Widocznie uznał, że jest bardziej potrzebny swojemu środowisku jako przewodniczący TSKN-u - stwierdził Kubalańca.

Zobacz także

2021-04-14, godz. 13:43 Tomasz Krupa o inwestycjach w Baborowie, finansach gminy i rozwoju mieszkalnictwa - Patrząc na całokształt jeśli chodzi o kraj czy też z perspektywy Opolszczyzny czy płaskowyżu głubczyckiego, można powiedzieć, że aż tak negatywnych… » więcej 2021-04-14, godz. 13:22 Piotr Bujak o tym jak Głogówek chce upamiętnić powstania śląskie i polskich bohaterów oraz o budżecie gminy - Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwała komisja wspólna i dyskutowaliśmy. Większych kontrowersji nie budzi kwestia nazwania ronda im. Powstańców… » więcej 2021-04-14, godz. 09:16 Violetta Porowska o Narodowym Planie dla Chorób Rzadkich, Rzeczniku Praw Obywatelskich i decyzji sądu w sprawie Polska… - Jestem zbudowana ostatnimi miesiącami, bo prace przyśpieszyły - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca parlamentarnego… » więcej 2021-04-13, godz. 21:02 Bartosz Świątkowski, archeolog i Aleksander Devosges Cuber, dyrektor Muzeum Regionalnego w Głogówku, o poszukiwaniach… W powiecie prudnickim ruszyły badania archeologiczne. Prowadzono są w okolicach Głogówka i Prudnika. Celem tej eksploracji jest znalezienie pozostałości… » więcej 2021-04-13, godz. 19:30 Płk Artur Koczerba, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Opolu, o inwestycjach w placówkach penitencjarnych oraz… Nowego dyrektora ma Służba Więzienna na Opolszczyźnie. Na to stanowisko powołał go minister sprawiedliwości. Płk Artur Koczerba służbę w więziennictwie… » więcej 2021-04-13, godz. 13:42 "Co tam Panie w polityce?" prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - Odnoszę wrażenie, ze zostałem okradziony przez PSL- stwierdził lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Według niego była umowa, że pewna część subwencji, ok… » więcej 2021-04-13, godz. 09:38 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Święcie Chrztu Polski oraz aktualnej… - To bardzo ważny dzień szczególnie dla młodego pokolenia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o Dniu Pamięci Ofiar… » więcej 2021-04-12, godz. 19:37 Jerzy Czerwiński, senator PiS, o podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza i relacjach z Rosją W sobotę obchodzona była 11 rocznica katastrofy smoleńskiej. W 2016 roku Antoni Macierewicz powołał podkomisję smoleńską. W ostatnich dniach zaprezentowano… » więcej 2021-04-12, godz. 13:18 Marcelina Zawisza o szczepionkach, projekcie „Zdrowa Praca”, Opolskim Zespole Parlamentarnym i wpisie Krystyny Pawłowicz… Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że do końca II kwartału wykonanych zostanie 20 mln szczepień. Czy zdaniem Poseł Zawiszy to możliwe? - Myślę… » więcej 2021-04-12, godz. 09:39 Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym… - Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »