Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Martyna Nakonieczny, szefowa klubu PiS w sejmiku…
2021-02-19, 09:29 Autor: Joanna Matlak

Martyna Nakonieczny, szefowa klubu PiS w sejmiku o tym, że kandydatura Zuzanny Donaths Kasiury do zarządu województwa w ogóle nie dziwi

Martyna Nakonieczny o tym, że kandydatura Zuzanny Donaths Kasiury do zarządu województwa w ogóle nie dziwi
- Ja nie czuje ani zdziwienia ani zaskoczenia, bo kiedy rozmawialiśmy jakiś czas temu o powołaniu Rafała Bartka na to stanowisko, to mówiliśmy, że nas jako klub to dziwi, bo nie takie były ustalenia. Tajemnicą poliszynela od 1,5 roku jest to, że od kiedy wicemarszałek Roman Kolek rozpoczął przygotowania do powrotu do zawodu, że Rafał Bartek nie jest planowany na to stanowisko, tylko inny radny. I dzisiaj możemy powiedzieć, że to była radna Donath-Kasiura.
- Jeśli chodzi o głosowania, to nasze stanowisko się nie zmienia, nie będziemy brali udział w wewnętrznych rozgrywkach koalicjantów, niech się nawzajem powołują, mieliśmy wymianę jednego marszałka, teraz drugiego, a kto wie, czy za chwilę nie będziemy wymieniać kolejnego. Niech wybierają marszałka, a my jak każdego innego będziemy sprawdzać i kontrolować.

Radna Nakonieczny i radna Donath-Kasiura współpracują razem w Komisji Edukacji, Dialogu i wielokulturowości. Radna PiS ocenia tę współprace pozytywnie. – Nie jest to normą, ale Zuzanna Donath-Kasiura przyjęła moje i inne wnioski radnych do kalendarza prac.

Przewodnicząca klubu PiS w sejmiku powiedziała, że przed nową wicemarszałek jest ważne wyzwanie.

- Musimy sobie na Opolszczyźnie z tym poradzić i pani wicemarszałek musi się z tym zmierzyć. To opieka psychologiczna i psychiczna dzieci naszego regionu. Za wyzwanie stawiamy budowę i powołanie centrum psychiatrii dziecięcej bądź innego ośrodka zajmującego się tymi problemami – dodała Nakonieczny.

Naszego gościa pytaliśmy też o sprawę zwolnienia z funkcji wiceprezesa spółki zarządzającej zamkiem w Mosznie Agnieszki Zagoli, która jest także wiceprezesem PSL w regionie. Czy to oznaka kryzysu w koalicji rządzącej na linii Platforma Obywatelska - PSL?

Zobacz także

2021-04-12, godz. 19:37 Jerzy Czerwiński, senator PiS, o podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza i relacjach z Rosją W sobotę obchodzona była 11 rocznica katastrofy smoleńskiej. W 2016 roku Antoni Macierewicz powołał podkomisję smoleńską. W ostatnich dniach zaprezentowano… » więcej 2021-04-12, godz. 13:18 Marcelina Zawisza o szczepionkach, projekcie „Zdrowa Praca”, Opolskim Zespole Parlamentarnym i wpisie Krystyny Pawłowicz… Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że do końca II kwartału wykonanych zostanie 20 mln szczepień. Czy zdaniem Poseł Zawiszy to możliwe? - Myślę… » więcej 2021-04-12, godz. 09:39 Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym… - Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w… » więcej 2021-04-09, godz. 17:41 Magdalena Donimirska-Wodzicka, prezes Stadniny Koni Moszna i Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL… Z wielu form rekreacji można skorzystać na Opolszczyźnie. Wśród nich są wypoczynek w siodle oraz turystyka piesza i rowerowa. Zachęcają do tego ośrodki… » więcej 2021-04-09, godz. 14:05 Młodzieżowa Loża Radiowa o coraz głośniejszych spekulacjach w sprawie wcześniejszych wyborów W obliczu niepokojów i tarć w obozie rządzącym coraz częściej słychać o wcześniejszych wyborach. Co o tym myślą partyjne młodzieżówki? Kto by stracił… » więcej 2021-04-09, godz. 10:25 Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Ow… - Mamy w Zjednoczonej Prawicy niepokój i jest to doskonała sytuacja w sensie politycznym ku temu, by spróbować wyegzekwować na obozie władzy, by grupa kilku… » więcej 2021-04-08, godz. 17:10 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o konsekwencjach wydłużenia lockdownu do 18 kwietnia i pomyśle wydłużenia… Rząd przedłużył lockdown do 18 kwietnia i nie zapowiada się, by ten termin był ostatecznym co do zniesienia obostrzeń. Na razie nie pójdziemy do fryzjera… » więcej 2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »