Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jacek Górski, dyrektor Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia…
2021-02-17, 19:34 Autor: Jan Poniatyszyn

Jacek Górski, dyrektor Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Złoty Potok” w Łące Prudnickiej o funkcjonowaniu placówki oświatowej zatrudniającej nauczycieli w oparciu o Kodeks pracy

Jacek Górski © (fot. Justyna Krzyżanowska)
Jacek Górski © (fot. Justyna Krzyżanowska)
Raczej na marginesie dyskusji dotyczących oświaty pozostają szkoły stowarzyszeniowe. Mają one wiele zalet. Mniej liczebne klas umożliwiają lepszy kontakt nauczyciela z uczniem. Taką placówką oświatową jest m.in. Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „Złoty Potok” w Łące Prudnickiej.
- W odpowiedzi na plany zlikwidowania szkoły, w roku 2004 powstało stowarzyszenie, które założyli rodzice uczniów. W swoich celach i zadaniach miało m.in. prowadzenie szkoły, która powstała w 2005 roku. Szkoła stowarzyszeniowa utrzymuje się z dotacji, która jest przekazywana przez gminę w oparciu o subwencję z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dotacja podobnie jak subwencja jest przeliczana na ucznia. Szkoła funkcjonuje w oparciu o regulamin wynagradzania ustalany i zatwierdzany przez organ prowadzący szkołę, czyli stowarzyszenie. Wpływ na wynagrodzenia pracowników naszej szkoły ma m.in. brak Karty Nauczyciela. Szkoła funkcjonuje w oparciu o Kodeks pracy. Nie mamy problemów z pozyskaniem kadry. Jednym z naszych celów jest wysoki poziom kształcenia uczniów. W ubiegłym roku szkolnym mieliśmy jeden z najwyższych wyników egzaminów ósmoklasisty w powiecie. Atutem są mało liczne klasy. Nasza oferta edukacyjna obejmuje koła zainteresowań, wycieczki i zajęcia sportowe. Szereg działań wspierających proces edukacji i wychowania ma wpływ na atrakcyjność naszej placówki. Jesteśmy w trakcie remontu boiska szkolnego. W efekcie poszerzy się wachlarz dyscyplin, które mogą być uprawiane podczas zajęć sportowych. Od wielu lat gmina wspiera szkołę na różnych płaszczyznach. W najbliższym czasie zostanie wykonany przyłącz gazowy, który pozwoli nam zmienić ogrzewanie w szkole na bardziej ekologiczne – powiedział Jacek Górski, dyrektor Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Złoty Potok” w Łące Prudnickiej.

Placówka ta nie ma problemów z naborem do klas pierwszych. Podania o przyjęcie do tej szkoły składają co roku rodzice dzieci z Prudnika, Niemysłowic, Moszczanki oraz innych miejscowości.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 19:50 Róża Zgorzelska, kustosz „Farskiej Stodoły” w Biedrzychowicach i Małgorzata Rosińska, przewodnicząca Koła Gospodyń… Pandemia pokrzyżowała plany wielu organizacjom społecznym. Jednak mimo związanych z tym trudności stowarzyszenia działające na wsi nie zawiesiły dzia… » więcej 2021-04-16, godz. 13:08 Młodzieżowa Loża Radiowa o najnowszym rankingu zaufania do polityków. Polityk opozycji po raz pierwszy od dwóch lat… W Młodzieżowej Loży Radiowej pojawił się dziś temat kwietniowego badania IBRiS dla Onetu, czyli najnowszego rankingu zaufania do polityków. Zaproszenie… » więcej 2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »