Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Dr Marek Kawa o uniewinnieniu Donalda Trumpa od impeachmentu…
2021-02-17, 09:23 Autor: Joanna Matlak

Dr Marek Kawa o uniewinnieniu Donalda Trumpa od impeachmentu i jego przyszłości

Dr Marek Kawa o uniewinnieniu Donalda Trumpa od impeachmentu i jego przyszłości
Były prezydent USA Donald Trump powiedział, że proces w jego sprawie miał charakter polityczny i zapewnił, że zawsze opowiadał się za rządami prawa. Skomentował w ten sposób decyzję Senatu, który uniewinnił go w procedurze impeachmentu. Obecny prezydent USA Joe Biden wydał oświadczenie, że głosowanie w Senacie nie oznacza oczyszczenia jego poprzednika z zarzutów. O tym co dalej z Donaldem Trumpem pytaliśmy amerykanistę, doktora Marka Kawę.
- To na pewno nie byłaby spokojna emerytura, gdyby Trump chciał się na nią wybrać. Trump teraz ma przemówienia, spotyka się z ludźmi, wygłasza wykłady, buduje bibliotekę.

- Wiemy, że Trump chce jeszcze zaistnieć, chce powalczyć o fotel prezydenta, jak tylko pozwolą mu siły i okoliczności za 4 lata. Ale też za 2 lata chciałby mieć wpływ na wybory do Kongresu czy częściowe wybory do Senatu, ale też na wybory na gubernatora, bo epidemia pokazała, że to kluczowe stanowiska – mówił nasz gość.

Jak stwierdził dr Kawa, Donald Trump z perspektywy politycznej nie będzie miał spokoju, ale z perspektywy prawnej również.

– Już toczy się sprawa przeciw Trump Organisation w stanie Nowy Jork. Chodzi o podejrzenie niepłacenia podatków. I choć proces impeachmentu skończył się rekordowo szybko, bo po 5 dniach Trump został oczyszczony, wiemy, że Demokraci nie dadzą mu spokoju. Mówi się o powołaniu komisji senackiej w Kongresie, która ma zbadać rolę Trumpa w wydarzeniach na Kapitolu – mówił dr Kawa.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej 2021-04-14, godz. 13:43 Tomasz Krupa o inwestycjach w Baborowie, finansach gminy i rozwoju mieszkalnictwa - Patrząc na całokształt jeśli chodzi o kraj czy też z perspektywy Opolszczyzny czy płaskowyżu głubczyckiego, można powiedzieć, że aż tak negatywnych… » więcej 2021-04-14, godz. 13:22 Piotr Bujak o tym jak Głogówek chce upamiętnić powstania śląskie i polskich bohaterów oraz o budżecie gminy - Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwała komisja wspólna i dyskutowaliśmy. Większych kontrowersji nie budzi kwestia nazwania ronda im. Powstańców… » więcej 2021-04-14, godz. 09:16 Violetta Porowska o Narodowym Planie dla Chorób Rzadkich, Rzeczniku Praw Obywatelskich i decyzji sądu w sprawie Polska… - Jestem zbudowana ostatnimi miesiącami, bo prace przyśpieszyły - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca parlamentarnego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »