Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Dariusz Madera o tym, że zbliża się trzecia fala…
2021-02-17, 09:20 Autor: Joanna Matlak

Dariusz Madera o tym, że zbliża się trzecia fala koronawirusa

Dariusz Madera o tym, że zbliża się trzecia fala koronawirusa
- Patrząc na informacje, które płyną z naszego kraju, można zaobserwować zmianę trendów – mówił w Porannej Loży Radiowej Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, z którym rozmawialiśmy o tym, że zbliża się trzecia fala koronawirusa.
- Może jeszcze nie w naszym województwie, bo jeśli patrzymy na wskaźnik liczby osób zakażonych na 10tys. to u nas jest to 0,5%, a w województwie warmińsko-mazurskim to już 4,44. Dobowa liczba zakażeń u nas to 49, a tam 616, więc widać gdzie epidemia jest mocniejsza - powiedział dyrektor USK.

- Na pewno coś się w danych zmienia i coraz więcej osób może być zakażonych, ale to jest zgodne z modelem matematycznym, że na przełomie lutego i marca możemy się spodziewać trzeciej fali koronawirusa. Zbliżamy się do tego okresu – mówił nasz gość.

- Jeśli nadejdzie trzecia fala, a nie wiemy z jaką mocą nadejdzie, są szczepienia więc może skutki będą mniejsze, ale jeśli będzie mocna jak druga fala, z pewnością będą ograniczenia w zakresie poruszania się. Z pewnością część odblokowanych szpitali będzie musiała zostać z powrotem przekształcona w szpitale covidowe, żeby było miejsce dla pacjentów. Jako obywatele musimy utrzymywać dystans i to jest najważniejszy element o który powinniśmy zadbać - powiedział dyrektor Madera.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej 2021-04-14, godz. 13:43 Tomasz Krupa o inwestycjach w Baborowie, finansach gminy i rozwoju mieszkalnictwa - Patrząc na całokształt jeśli chodzi o kraj czy też z perspektywy Opolszczyzny czy płaskowyżu głubczyckiego, można powiedzieć, że aż tak negatywnych… » więcej 2021-04-14, godz. 13:22 Piotr Bujak o tym jak Głogówek chce upamiętnić powstania śląskie i polskich bohaterów oraz o budżecie gminy - Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwała komisja wspólna i dyskutowaliśmy. Większych kontrowersji nie budzi kwestia nazwania ronda im. Powstańców… » więcej 2021-04-14, godz. 09:16 Violetta Porowska o Narodowym Planie dla Chorób Rzadkich, Rzeczniku Praw Obywatelskich i decyzji sądu w sprawie Polska… - Jestem zbudowana ostatnimi miesiącami, bo prace przyśpieszyły - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca parlamentarnego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »