Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Cykl 'Co tam Panie w polityce?' - zapraszają Piotr…
2021-02-16, 13:04 Autor: Piotr Moc

Cykl "Co tam Panie w polityce?" - zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc!

Cykl "Co tam Panie w polityce?" - zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc!
Co tam Panie w polityce? Jak co wtorek, Piotr Gociek (Polskie Radio, TVP Kultura, Do Rzeczy) i Piotr Moc komentują to, czym żyje świat i Polska.
Czy spektakularny protest mediów przeciwko projektowi ustawy o podatku od reklam okaże się bronią obosieczną? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że podatek od reklam nie dotknie mediów lokalnych i regionalnych. Trudno mówić o zmianach, kiedy jeszcze nie został zaprezentowany projekt ustawy, nad którą Rada Ministrów ma pracować. Natomiast podkreślamy i pewnie premier właśnie odnosił się do tej kwestii, że jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i dyskusje. I w ramach tej dyskusji możemy założenia ustawy zmieniać - stwierdził Michał Dworczyk na antenie Polsat News.

Do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050 dołączyło czworo nowych członków, w tym dotychczasowa poseł Koalicji Obywatelskiej, Paulina Hennig-Kloska. Ruch mógł zatem utworzyć koło poselskie w sejmie. Kolejna opinia dotyczyła uruchamiania mechanizmu stworzenia jednej opozycji, ale zawsze, gdy spada poparcie głównemu graczowi po tej stronie politycznej barykady.

W drugiej części programu dyskutowaliśmy o tym czy zamiast luzowania będą kolejne obostrzenia. - Myślę, że zachowania, które obserwowaliśmy na zakopiańskich Krupówkach, będą miały swoje przełożenie za 2 tygodnie we wzroście zachorowań - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Rok walczymy z epidemią koronawirusa i różne etapy zachowania społeczeństwa mogliśmy obserwować - stwierdziła Marlena Maląg w "Sygnałach dnia".

- Jesteśmy na najlepszej drodze, żeby ta trzecia fala do nas zawitała. Jeżeli będziemy mieli wariant brytyjski, a już go mamy, tylko do tej pory był w bardzo niewielkim odsetku, to w tej chwili są pierwsze dane mówiące, że odsetek wariantu brytyjskiego rośnie. On się rzeczywiście łatwiej transmituje. Pod koniec tego tygodnia będziemy pewni, bo dostaniemy dane nie z jednego źródła, tylko z trzech. Jeżeli to się potwierdzi, to można zapomnieć o dalszym rozmrażaniu gospodarki - mówił z kolei w Radiu Zet prof. Andrzej Horban.

Odwrócenie tendencji w przyroście zakażeń koronawirusem staje się faktem: trend jest dodatni - podkreślił we wtorek minister zdrowia, Adam Niedzielski. Jak wskazał, wtorkowy wynik - przeszło 5 tys. nowych zakażeń - jest o ponad tysiąc większy, niż tydzień temu.

Szef MZ opublikował we wtorek na Twitterze wykres ilustrujący liczbę i dynamikę zakażeń koronawirusem. "Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik - 5178 nowych zakażeń - jest o ponad 1 tys. większy niż tydzień temu" - podkreślił.

Na zakończenie tradycyjnie o filmie. Wp.pl podaje: W Polsce od kilku dni znowu działają kina studyjne. Multipleksy, podobnie jak w większości innych krajów na świecie, pozostały jednak zamknięte. Tymczasem w Chinach kina przeżywają prawdziwe oblężenie, a frekwencja na seansach nigdy w historii nie była tam tak wysoka, jak podczas minionego weekendu.

Zobacz także

2021-04-12, godz. 09:39 Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym… - Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w… » więcej 2021-04-09, godz. 17:41 Magdalena Donimirska-Wodzicka, prezes Stadniny Koni Moszna i Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL… Z wielu form rekreacji można skorzystać na Opolszczyźnie. Wśród nich są wypoczynek w siodle oraz turystyka piesza i rowerowa. Zachęcają do tego ośrodki… » więcej 2021-04-09, godz. 14:05 Młodzieżowa Loża Radiowa o coraz głośniejszych spekulacjach w sprawie wcześniejszych wyborów W obliczu niepokojów i tarć w obozie rządzącym coraz częściej słychać o wcześniejszych wyborach. Co o tym myślą partyjne młodzieżówki? Kto by stracił… » więcej 2021-04-09, godz. 10:25 Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Ow… - Mamy w Zjednoczonej Prawicy niepokój i jest to doskonała sytuacja w sensie politycznym ku temu, by spróbować wyegzekwować na obozie władzy, by grupa kilku… » więcej 2021-04-08, godz. 17:10 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o konsekwencjach wydłużenia lockdownu do 18 kwietnia i pomyśle wydłużenia… Rząd przedłużył lockdown do 18 kwietnia i nie zapowiada się, by ten termin był ostatecznym co do zniesienia obostrzeń. Na razie nie pójdziemy do fryzjera… » więcej 2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej 2021-04-07, godz. 17:07 Pandemia odbiła się też znacząco na kolejowych przewozach pasażerskich. Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… Województwo opolskie ma stosunkowo gęstą sieć kolejową. Jednak jej potencjał nie jest wykorzystywany. Jednym z powodów jest niska jakość infrastruktury… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »