Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia komentuje…
2021-02-11, 12:56 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia komentuje teorie posła Kamila Bortniczuka i daje mu dobre rady

Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia komentuje teorie posła Kamila Bortniczuka i daje mu dobre rady
- Są to delikatnie rzecz ujmując półprawdy, po prostu kłamstwa - skomentował wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek słowa Kamila Bortniczuka. Poseł Bortniczuk stwierdził w wywiadzie z Magdaleną Ogórek, że nadal jest członkiem Porozumienia i zasiada we władzach partii zarówno na szczeblu krajowym jak i regionalnym. - Decyzją sądu koleżeńskiego wybranego w 2017 roku, również głosem Bortniczuka, został usunięty z Porozumienia Jarosława Gowina - powiedział Strzeżek.
- Mam radę dla byłych partyjnych kolegów, żeby kiedy walczymy z epidemią, zamiast zajmować się partyjnymi intrygami, walczyć z epidemią i pomóc Polsce wrócić na tory gospodarczego rozwoju - dodał.

Wicerzecznik Porozumienia stwierdził także, że trudno grupkę osób liczącą mniej osób niż palce u jednej ręki, nazwać stronnictwem. - Nie ma dwóch stron, jest Porozumienie Jarosława Gowina i jego byli członkowie - powiedział.

Zdementował także informacje, o których mówił poseł Bortniczuk, że wiosną ubiegłego roku Jarosław Gowin chciał wyjść z koalicji Zjednoczonej Prawicy i stanąć na czele rządu technicznego. - To absolutny fałsz. Porozumienie jest lojalnym członkiem Zjednoczonej Prawicy. Od 2014 roku tworzymy obóz polityczny i nie ma mowy o wychodzeniu z tego obozu, ani teraz, ani nie miało to miejsca w 2020 roku w trakcie sporu o wybory prezydenckie.

Jan Strzeżek dodał, że poseł Bortniczuk powinien wziąć przykład z kolegi z ław sejmowych z regionu opolskiego, czyli z Marcina Ociepy i zamiast zajmować się intrygami partyjnymi lepiej pracować dla Polski, być skutecznym politykiem, dbać o interesy swojego regionu.

- Mam wrażenie, że poseł Bortniczuk nie potrafi się pogodzić z tym, że został usunięty z partii, tak jak nie potrafił pogodzić się z tym, że przegrał wewnętrzne wybory w Opolu z ministrem Ociepą.

Wicerzecznik Porozumienia zaznaczył także, że Porozumienie jest lojalnym partnerem Zjednoczonej Prawicy i nie ma mowy o wychodzeniu z koalicji.

Zobacz także

2021-04-06, godz. 18:58 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu niepełnosprawnych, pieczy zastępczej i przeciwdziałaniu przemocy… Ponad dwa miliony złotych otrzymał powiat prudnicki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To znacznie więcej niż w poprzednich l… » więcej 2021-04-06, godz. 09:17 Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym przesunięciu terminu wyborów uzupełniających, zarządzeniu wyborów… Wybory uzupełniające do rad gmin: Grodkowa, Olesna i Pawłowiczek zostały przesunięte na 9 maja. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna. - Jednak 18 kwietnia… » więcej 2021-04-06, godz. 09:16 Janusz Kowalski poseł SP o dotacji na dokumentację w ramach Kolej+, kontroli w urzędzie marszałkowskim i rządach MN… - Ten milion złotych pozwoli przygotować profesjonalną dokumentacje techniczną i oszacować jaki będzie koszt inwestycji - powiedział poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-04-02, godz. 20:28 Dawid Zmuda, gwardian, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, o historii i współczesności miejsca związanego… 25 lat minęło od erygowania Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Kult tego świętego w tym miejscu sięga XIX wieku. Miejscowy klasztor zapisał się… » więcej 2021-04-02, godz. 18:34 Michał Nowak, radny Opola z Solidarnej Polski, o pretensjach prezydenta stolicy regionu dotyczących braku dofinansowania… Niedawno ogłoszono wyniki trzeciego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W kolejnej edycji tego programu żaden z trzech wniosków złożonych przez… » więcej 2021-04-02, godz. 14:25 Młodzieżowa Loża Radiowa o przenikaniu świata polityki do świata sportu na przykładzie akcji Black Lifes Matter na… Fala komentarzy po decyzji polskich piłkarzy, którzy nie uklęknęli przed meczem z reprezentacją Anglii. Klękanie przed meczem to gest praktykowany w lidze… » więcej 2021-04-01, godz. 10:32 Arkadiusz Wiśniewski o uhonorowaniu powstańców śląskich, braku dofinansowania z RFIL i sytuacji finansowej Opola - My jako Polacy mamy prawo honorować swoich bohaterów w taki sposób jaki uważamy za słuszny i próby narzucania nam tego, jak to powinno się to odbywać… » więcej 2021-04-01, godz. 17:32 Debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o emeryturach stażowych, o których wprowadzenie zabiegają związki… Wpisanie emerytury stażowej do "Nowego Ładu" oraz ogólnopolska akcja kierowania do parlamentarzystów wniosków o wprowadzenie emerytur stażowych - tak OPZZ… » więcej 2021-04-01, godz. 13:18 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. prof. Piotrem Mazurkiewiczem o Świętach Wielkanocnych… Tym razem gościem Magdaleny Ogórek był ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, socjolog, do niedawna dziekan Wydziału Społeczno-Ekonomicznego Uniwersytetu Kardynała… » więcej 2021-03-31, godz. 16:45 Życzenia wielkanocne wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego dla mieszkańców województwa » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »