Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Kamil Bortniczuk w 'Prosto z Sejmu' o tym, że jest…
2021-02-11, 12:55 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Kamil Bortniczuk w "Prosto z Sejmu" o tym, że jest członkiem Porozumienia, planach Jarosława Gowina na wyjście z rządu Zjednoczonej Prawicy, a także o podatku od reklam dla mediów

Kamil Bortniczuk w "Prosto z Sejmu" o tym, że jest członkiem Porozumienia, planach Jarosława Gowina na wyjście z rządu Zjednoczonej Prawicy, a także o podatku od reklam dla mediów
Kamil Bortniczuk w "Prosto z Sejmu" o tym, że jest członkiem Porozumienia, planach Jarosława Gowina na wyjście z rządu Zjednoczonej Prawicy, a także o podatku od reklam dla mediów
- Jestem przekonany, że tak - powiedział poseł Kamil Bortniczuk, pytany przez Magdalenę Ogórek o to czy jest w Porozumieniu, czy nie. - To jest problem formalny, który rozstrzygnie sąd rejestrowy w Warszawie i pewnie żadna ze stron nie będzie mogła powiedzieć wcześniej, kto jest prezesem Porozumienia, kto został z Porozumienia skutecznie wydalony, a kto nie.
- Jak to w polityce, koleżeństwo kolegów z okręgu, to jest specyficzne koleżeństwo. Z Marcinem się znamy długie lata, wzajemnie się szanujemy, ale siłą rzeczy pewne interesy polityczne mamy sprzeczne - zaznaczył poseł Bortniczuk, mówiąc o relacjach z wiceministrem Marcinem Ociepą. Pytany o to, czy chce przejąć stery w opolskim Prawie i Sprawiedliwości stwierdził, że jest członkiem Porozumienia, członkiem Zarządu Krajowego Porozumienia i członkiem Prezydium Zarządu Krajowego i wiceprzewodniczącym Zarządu Regionu Opolskiego Porozumienia.

- Jarosław Gowin na wiosnę, mam taką wiedzę, a nie domniemanie, był już po słowie z przedstawicielami opozycji i miał być najpierw marszałkiem sejmu, a potem premierem rządu technicznego. Kiedy tę wiedzę posiadłem, to nasze drogi z Jarosławem Gowinem się rozeszły - powiedział w cyklu "Prosto z Sejmu" poseł Bortniczuk.

Kamil Bortniczuk zaznaczył, że jego zdaniem konflikt w Porozumieniu szybko się nie rozwiąże, bo druga strona go eskaluje.
- Mam pewne tezy: po pierwsze nagła próba zawieszenia Adama Bielana, to próba zawieszenia osoby, która przejmuje stanowisko prezesa partii, kiedy ten nie może pełnić obowiązków. Drugi scenariusz: koledzy z Porozumienia, mam wrażenie, szukają pretekstu, żeby pokazać swoją odmienność od rządu, aby zbudować narrację do wyjścia ze Zjednoczonej Prawicy i zbudowania układu politycznego z dzisiejszą opozycją. I w tym kontekście usunięcie takich posłów jak ja, czy Jacek Żalek i Adam Bielan, czyli jednoznacznie kojarzonych ze Zjednoczoną Prawicą mogło by pomóc - wyjaśniał gość Magdaleny Ogórek. - Liczę na to, że tak jak na wiosnę, uda mi się przekonać kolegów z Porozumienia, że w takiej hucpie nie warto brać udziału.

Pytany o pomysł wprowadzenia podatku od reklam dla mediów zwrócił uwagę, że kapitał ma narodowość, a jeśli chodzi o media to jest to po stokroć groźne. - Żyjemy w demokracji, w drodze wyborów ludzie wybierają władzę, a media potrafią mieć ogromny wpływ na nastroje społeczne. Obserwowaliśmy jak media z obcym kapitałem próbują w sposób niewłaściwy wpływać na nastroje. Powinniśmy sobie z tym poradzić w jakiś sposób - stwierdził. - Media powinny być wolne, ale to nie znaczy niepłacące podatków, czy uprzywilejowane w sprawie podatków w stosunku do naszych polskich mediów - podkreślił Kamil Bortniczuk.

Zobacz także

2021-04-01, godz. 10:32 Arkadiusz Wiśniewski o uhonorowaniu powstańców śląskich, braku dofinansowania z RFIL i sytuacji finansowej Opola - My jako Polacy mamy prawo honorować swoich bohaterów w taki sposób jaki uważamy za słuszny i próby narzucania nam tego, jak to powinno się to odbywać… » więcej 2021-04-01, godz. 17:32 Debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o emeryturach stażowych, o których wprowadzenie zabiegają związki… Wpisanie emerytury stażowej do "Nowego Ładu" oraz ogólnopolska akcja kierowania do parlamentarzystów wniosków o wprowadzenie emerytur stażowych - tak OPZZ… » więcej 2021-04-01, godz. 13:18 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. prof. Piotrem Mazurkiewiczem o Świętach Wielkanocnych… Tym razem gościem Magdaleny Ogórek był ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, socjolog, do niedawna dziekan Wydziału Społeczno-Ekonomicznego Uniwersytetu Kardynała… » więcej 2021-03-31, godz. 16:45 Życzenia wielkanocne wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego dla mieszkańców województwa » więcej 2021-04-01, godz. 10:37 Sylwester Lewicki o inwestycji ze środków RFIL-u oraz o Wilhelmie Bekerze, zmarłym przedsiębiorcy ważnym dla Oles… - Staraliśmy się dostosować tę inwestycję, która chcemy od wielu lat. To nowe centrum rehabilitacyjno-rekreacyjne ma powstać w miejscu ośrodka, który… » więcej 2021-04-01, godz. 09:35 Sławomir Kłosowski o tym, że pieniądze dla samorządów z RFIL-u trafią do nich w przeciągu kilku dni i organizacji… - To są pieniądze bardzo oczekiwane. Cieszy, że ponad 34 mln złotych trafi do województwa opolskiego i te pieniądze będą już niebawem na kontach samorządów… » więcej 2021-03-31, godz. 18:41 Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski, o funkcjonowaniu podległych powiatowi szpitali w Nysie i Głuchołazach oraz działalności… W powiecie nyskim są dwa szpitale z oddziałami covidowymi. W Nysie powstanie nowy punkt szczepień. Ma tam być wykonywanych blisko trzy tysiące szczepień… » więcej 2021-03-31, godz. 17:32 Tadeusz Piątkowski, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Prudniku, o 25 latach działalności tej placówki dla… Środowiskowe Dom Samopomocy zaczęły powstawać od 1994 roku na mocy ustawy o ochronie zdrowia psychicznego. Placówki te działają w formie pobytu dziennego… » więcej 2021-03-31, godz. 13:37 Violetta Porowska o ponad 34 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które trafią do opolskich gmin - Cieszymy się informacją, że ponad 34 miliony złotych trafi do naszych gmin. Rządowy program został rozstrzygnięty i kolejne miliony trafią do województwa… » więcej 2021-03-31, godz. 13:07 Piotr Wach o apelu do premiera w sprawie dodatkowych funduszy unijnych dla Opolszczyzny, który przyjęli (niejednogłośnie)… - Satysfakcja jest ogromna, bo rozpoczęliśmy proces wdrażania i uchwalania tego stanowiska sejmiku już ponad miesiąc temu. Miałem wsparcie ze strony marszałka… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »