Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Marcin Ociepa o zawieszeniu Adama Bielana w Porozumieniu…
2021-02-05, 10:06 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcin Ociepa o zawieszeniu Adama Bielana w Porozumieniu, unowocześnianiu armii i karabinku Grot

Marcin Ociepa o zawieszeniu Adama Bielana w Porozumieniu, unowocześnianiu armii i karabinku Grot
- Ubolewam nad tym, ale Adam Bielan jest zawieszony - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia. W czwartek prezydium zarządu partii zawiesiło w prawach członka europarlamentarzystę Adama Bielana i wiceprezesa ugrupowania Arkadiusza Urbana. Poseł Kamil Bortniczuk na Twitterze poinformował, że jest pewny, że "zawieszenie Adama Bielana jest prawnie bezskuteczne".
- Niektórzy zamiast zajmować się pandemią, służbą publiczną, do której jesteśmy powołani zajmują się rozgrywkami wewnętrznymi. Na to nie może być zgody, stąd decyzja o zawieszeniu niektórych członków - stwierdził Marcin Ociepa.

Anonimowi politycy Porozumienia informują w mediach, że kadencja Jarosława Gowina, jako przewodniczącego partii, upłynęła 3 lata temu. Nie odbyły się wybory, a w takiej sytuacji partii przewodzi przewodniczący konwencji krajowej, tę funkcję pełni Adam Bielan.

- Ten wątek pojawił się dopiero po zawieszeniu, jest o on próbą obrony Adama Bielana - mówił Ociepa. - Nie ma żadnej wątpliwości, kto jest prezesem partii. Jest grupa ludzi, która się z tym nie zgadza. W demokracji należy przekonywać i budować większość. Koledzy, którzy nie potrafili zbudować większości, grupy poparcia, próbują to rozgrywać w inny sposób - skomentował te doniesienia.

Rozmawialiśmy także o wprowadzaniu innowacji w polskiej armii.
- Pracujemy nad tym, żeby siłą polskiej armii był jak najnowocześniejszy sprzęt. Robimy wszystko, żeby jak najwięcej korzystać z potencjału polskiej nauki i polskiego przemysłu.

Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej skomentował także doniesienia o wadliwym działaniu karabinka Grot, zakupionego dla polskiej armii.
- Nie będę występował w roli adwokata podmiotu gospodarczego. Mogę tylko powiedzieć, że nieprzypadkowo zakupiliśmy te karabinki. Staramy się kupować najlepszą broń jaka jest dostępna bo to jest kwestia życia i śmierci. Priorytetem jest skuteczność, te karabinki są klasy światowej. Najlepsza broń, legendarna, która występuje też w kinematografii mają za sobą po 150 przeróbek, udoskonaleń - powiedział. Dodał także, że producent karabinka GROT jest otwarty na sugestie żołnierzy, które zgłaszali i są wdrażane.

Zobacz także

2021-03-26, godz. 18:14 Maciej Krzysik, prezes Stowarzyszenia Nysa 1945, o działalności tej organizacji oraz inicjatywie rekonstrukcji historycznej… Blisko 20 tysięcy złotych będzie kosztować rekonstrukcja dawnej, urzędowej wagi towarowej, która ma stanąć w podcieniach Domu Wagi Miejskiej w Nysie. Obiekt… » więcej 2021-03-26, godz. 13:06 Młodzieżowa Loża Radiowa o transferach politycznych i "wolności" mandatów poselskich Kto odchodzi z partii, opuszcza sejm - nad takimi rozwiązaniami dyskutowano kilka lat temu w sejmie. Czy w świetle ostatnich głośnych i zaskakujących transferów… » więcej 2021-03-26, godz. 10:28 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o tym, że choruje co raz więcej 20-to, 30-to i 40-to latków… - Na tę chwilę mamy 154 pacjentów, wolnych łóżek jest jeszcze 100 - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Kończyło dyrektor szpitala "covidowego"… » więcej 2021-03-26, godz. 09:18 dr Józef Bojko Lock down jest absolutnie konieczny. Pandemii nie widać na ulicy. Chorzy są u nas, w szpitalach i u nas… - Przez kilka godzin rozważaliśmy wczoraj różne warianty związane z pandemią w naszym regionie i w regionach sąsiednich. Na górnym i dolnym śląsku sytuacja… » więcej 2021-03-25, godz. 17:25 Debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o polityce migracyjnej w kontekście pracy zarobkowej Trzech obcokrajowców zatrzymała opolska policja w związku z brutalnym zabójstwem i podpaleniem mieszkania w Opolu. Wszyscy mieszkali w hotelu robotniczym… » więcej 2021-03-25, godz. 11:14 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z dr Michałem Sutkowskim o przyczynach wzrostu zakażeń… Tuż po konferencji premiera i ministra zdrowia, na której zapowiedziano wprowadzenie ostrzejszych zasad sanitarnych, redaktor Magdalena Ogórek rozmawiała z… » więcej 2021-03-25, godz. 09:30 Marcin Ociepa o lewicowej posłance w szeregach Porozumienia, zatrzymaniu Andżeliki Borys i SIM-ach, czyli programie … - Nie ma mowy o podbieraniu, jest mowa o suwerennej decyzji poseł Pawłowskiej której się po ludzku i politycznie nie dziwię. Ja również uważam, że Porozumienie… » więcej 2021-03-25, godz. 09:23 Michał Kalinowski o politycznych "śliwkach robaczywkach", połączeniu z SLD i stworzeniu Nowej Lewicy - Byłem w ogromnym szoku, nie spodziewaliśmy się tego. Takie „śliwki robaczywki” są chyba w każdym środowisku. Byłem bardzo zły gdy o tym usłyszałem… » więcej 2021-03-24, godz. 17:22 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki oraz Tomasz Olejnik, wiceburmistrz Gorzowa Śląskiego, o budowie obwodnic tych… Ponadregionalne znaczenie ma budowa obwodnicy Praszki, której częścią jest obejście drogowe Gorzowa Śląskiego. Nowa trasa zapewni tranzytowe połączenie… » więcej 2021-03-24, godz. 13:22 Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic o tym, że inwestycje w gminie finansują głównie pieniądze „z zewnątrz”… - Jest trudno jak w większości samorządów. Nasze plany w zakresie remontów i inwestycji musiały być mocno zmodyfikowane, szczególnie w drugiej połowie… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »