Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska o sytuacji pandemicznej w regionie…
2021-02-05, 09:29 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska o sytuacji pandemicznej w regionie oraz o odmrażaniu służby zdrowia, gospodarki i szkół

Violetta Porowska o sytuacji pandemicznej w regionie oraz o odmrażaniu służby zdrowia, gospodarki i szkół
- Analizujemy wszystkie województwa i na tle pozostałych, województwo opolskie wypada bardzo dobrze. Cała logistyka, kwestie z zabezpieczeniem pacjentów covidowych są wysoko oceniane - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości i lider partii w regionie.
Codziennie statystyki pokazują, że liczba zakażeń w interwale tygodniowym zmniejsza się. Zaszczepiono do 4. lutego blisko 40 tys. osób, w tym 10 tys. przyjęło już drugą dawkę.
- Opozycja wieszczyła, że sobie nie poradzimy, że nie damy rady logistycznie, że system zdrowia się załamie. To wszystko okazuje się nie prawdą. Życie pokazuje, że realizacja szczepień przebiega bardzo sprawnie na Opolszczyźnie, a ludzie chcą się szczepić - podkreśliła.

- Oczywiście chcielibyśmy mieć pewność, że szczepionek będzie na tyle, że każdy chętny może skorzystać. Natomiast Unia Europejska twardo nie postawiła warunków w negocjacjach, żeby dostawy z poszczególnych firm farmaceutycznych były o czasie i w odpowiedniej liczbie.

W regionie trwa "odmrażanie" szpitali, czyli przywracanie ich do pracy w pełnym zakresie, a nie tylko w zakresie leczenia covid-19.
- Patrzymy bardzo uważnie na statystyki liczby zakażeń w poszczególnych regionach i pojawiają się jaskółki odmrażania nie tylko ochrony zdrowia ale także innych dziedzin gospodarki i szkół.

Zobacz także

2021-03-30, godz. 09:31 Beniamin Godyla o dopuszczeniu do kwalifikacji na szczepienie zawodów medycznych i słowach Stanisława Karczewskiego - Ustawa na pewno została zatwierdzona z poprawkami - powiedział w Porannej Loży Radiowej senator KO Beniamin Godyla. Odniósł się w ten sposób do słów… » więcej 2021-03-29, godz. 19:37 Jerzy Czerwiński, senator PiS, o ochronie mniejszości polskiej za wschodnią granicą i obchodach setnej rocznicy III… Senat jest izbą sprawującą opiekę nad Polonią i Polakami za granicą. W relacjach z naszymi wschodnimi sąsiadami narosły różne pola konfliktów. Dotyczą… » więcej 2021-03-29, godz. 13:34 Violetta Porowska w "Parlamentarnym poniedziałku" o walce z pandemią, Soku z buraka i 254 mln euro - Mówiliśmy, że trzecia fala pandemii będzie inna niż pierwsza i druga i że wirus w wersji brytyjskiej spowoduje, że więcej pacjentów będzie trafiać… » więcej 2021-03-29, godz. 10:38 Bogdan Tomaszek, radny PiS w sejmiku o apelu do ministra w sprawie 254 mln euro - Ja radny Bogdan Tomaszek mam bardzo duże wątpliwości w tej sprawie, dlatego, że to mój rząd decyduje jak podzielić te pieniądze - powiedział gość… » więcej 2021-03-29, godz. 10:12 Zbigniew Kubalańca, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w regionie o apelu do ministerstwa w sprawie 254 mln euro… - Dodatkowe pieniądze, dziwnym trafem póki co nie są przypisane województwu opolskiemu, a powinny być. Do tej pory wszystkie programy operacyjne były tworzone… » więcej 2021-03-26, godz. 20:51 Jacek Nalepa, skarbnik Bractwa Strzeleckiego w Głogówku, o pasjonatach sportów strzeleckich w tym mieście Do wielowiekowej tradycji nawiązuje Bractwo Strzeleckie w Głogówku. Za cel stawia sobie popularyzację sportów strzeleckich. Ma profesjonalną strzelnicę… » więcej 2021-03-26, godz. 18:14 Maciej Krzysik, prezes Stowarzyszenia Nysa 1945, o działalności tej organizacji oraz inicjatywie rekonstrukcji historycznej… Blisko 20 tysięcy złotych będzie kosztować rekonstrukcja dawnej, urzędowej wagi towarowej, która ma stanąć w podcieniach Domu Wagi Miejskiej w Nysie. Obiekt… » więcej 2021-03-26, godz. 13:06 Młodzieżowa Loża Radiowa o transferach politycznych i "wolności" mandatów poselskich Kto odchodzi z partii, opuszcza sejm - nad takimi rozwiązaniami dyskutowano kilka lat temu w sejmie. Czy w świetle ostatnich głośnych i zaskakujących transferów… » więcej 2021-03-26, godz. 10:28 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o tym, że choruje co raz więcej 20-to, 30-to i 40-to latków… - Na tę chwilę mamy 154 pacjentów, wolnych łóżek jest jeszcze 100 - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Kończyło dyrektor szpitala "covidowego"… » więcej 2021-03-26, godz. 09:18 dr Józef Bojko Lock down jest absolutnie konieczny. Pandemii nie widać na ulicy. Chorzy są u nas, w szpitalach i u nas… - Przez kilka godzin rozważaliśmy wczoraj różne warianty związane z pandemią w naszym regionie i w regionach sąsiednich. Na górnym i dolnym śląsku sytuacja… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »