Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Beata Kempa, europoseł Solidarnej Polski o pomocy…
2021-02-03, 09:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Beata Kempa, europoseł Solidarnej Polski o pomocy dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, dostępnością do leków i szczepionek w Europie oraz o transformacji klimatycznej

Beata Kempa o pomocy dla rodziców dzieci niepełnosprawnych
- Nakłady na pomoc osobom niepełnosprawnym wzrosły o ponad 70%, ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Beata Kempa, europarlamentarzystka i polityk Solidarnej Polski. Na fali dyskusji jaka przetacza się po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaproponowaliśmy koalicji projekt ustawy dotyczący hospicjów preinatalnych. One już są, ale trzeba udrożnić kwestie dostępu - wyjaśniła.
- Nie popieram ekscesów ulicznych i niszczenia bardzo ładnej kampanii "za życiem" i prowadzenia dzieci na protesty i w ich obecności wykrzykiwana haseł powszechnie uważanych za obelżywe i wulgarne - zaznaczyła w Porannej Loży Radiowej.

Rozmawiałyśmy także o szczepieniach przeciwko covid-19. - Wspólny zakup szczepionek przez Unię Europejską był dobrą ideą. Proszę sobie wyobrazić, co by było, gdyby był wyścig państw po szczepionki - powiedziała poseł Kempa. - Ale problem jest szerszy i dotyczy dostępności leków w Europie. UE poprzez wdrażanie różnych ideologii spowodowała "wypchnięcie" produkcji leków do Azji, co skutkowało przerwaniem łańcucha dostaw. A wypchnięto produkcję ponieważ uważano, że szkodzi środowisku - wyjaśniła.
- Komisja Europejska nakreśla nową strategię polityki lekowej, ale to bardzo długi proces i przywracanie normalności w tym obszarze będzie trwało długo - dodała.

Europoseł Beata Kempa zaznaczyła, że wie, że ludzie są na granicy wytrzymałości i nie dziwi się, bo wszyscy są zmęczeni pandemią. - Nie możemy dopuścić jednak do takiej sytuacji jak jest w Portugalii czy Wielkiej Brytanii. Powolne otwieranie gospodarki jest odpowiedzią na zniecierpliwienie, ale musi to być rozsądne, bo jeżeli znowu będzie lawina zachorowań będą ponowne obostrzenia.
Zaznaczyła też, że rozumie przedsiębiorców, którzy poszukują różnych rozwiązań, bo są na granicy opłacalności.

Polityk Solidarnej Polski odniosła się także to braku poparcia ministrów z jej partii rządowej uchwały w sprawie "Polityki energetycznej Polski do 2040 roku".

- W tej sprawie jesteśmy konsekwentni. Już w 2011 roku, kiedy powstawaliśmy pokazaliśmy na konferencji w Katowicach, jak bardzo zgubna będzie polityka, która w bardzo krótkim czasie będzie powodowała transformację energetyczną. Jeżeli to ma się skończyć bardzo wysokimi rachunkami dla konsumentów, to my na to nie wyrażamy zgody - powiedziała.

Gość Porannej Loży Radiowej dodała, że na cały proces transformacji energetycznej potrzeba Polsce 500 mld euro, a dostaje kilkanaście mld złotych. Jej zdaniem transformacja energetyczna powinna być rozłożona na 40 lub 50 lat.

Zobacz także

2021-03-24, godz. 13:19 Hubert Ibrom o rewitalizacji rynku w Ujeździe, kooperacji gminy z sołtysami i pandemii - Pod względem inwestycyjnym to był dobry rok, pod względem społecznym trudny i smutny – powiedział w samorządowej odsłonie Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-03-24, godz. 09:43 Piotr Woźniak o końcu SLD i nowej formacji Nowa Lewica, a także o posłance Monice Pawłowskiej i niejasnych finansach… - Partia Sojusz Lewicy Demokratycznej odchodzi do historii, a pojawia się partia, która jest kontynuacją o nazwie Nowa Lewica. Mamy kontynuację władz, do… » więcej 2021-03-23, godz. 17:56 Protest mieszkańców Grobnik. O drogowym problemie tej wioski jej sołtys Paweł Buczek i Rafał Pydych, p.o. dyrektora… W obawie o swoje bezpieczeństwo protestowali mieszkańcy Grobnik, którzy domagają się budowy obwodnicy. Przez ich wioskę przebiega droga krajowa, która łączy… » więcej 2021-03-23, godz. 13:28 Cykl "Co tam panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza W cyklu "Co tam panie w polityce" rozmawialiśmy o sytuacji pandemicznej w kraju i w regionie. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, powiedział Programie 1 Polskiego… » więcej 2021-03-23, godz. 09:39 Sławomir Kłosowski apeluje do lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek i przedstawia aktualną sytuację pandemicznej… - Sytuacja jest dynamiczna, niestety pogarsza się - powiedział w Porannej Loży Radiowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. - Dlatego wystosowałem apel… » więcej 2021-03-22, godz. 17:51 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wypowiedziach polityków opozycji, protestach przeciw obostrzeniom covidowym oraz… Od soboty obowiązują wprowadzone przez rząd nowe obostrzenia związane ze wzrostem zachorowań na COVID-19. W Warszawie przeciw rygorom sanitarnym protestowało… » więcej 2021-03-22, godz. 13:09 Rajmund Miller o tym, że brakuje strategii w walce z koronawirusem, transferach politycznych, Danielu Obajtku i taśmach… - Lockdown, który jest od soboty, to skutek braku działań rządu. Nie możemy na to patrzeć w aspekcie ostatnich miesięcy, ale od początku pandemii. Gdyby… » więcej 2021-03-22, godz. 09:46 Janusz Kowalski o tym dlaczego Solidarna Polska nie poprze Krajowego Planu Odbudowy, o nauce zdalnej najmłodszych klas… - Krajowy Plan Odbudowy jest częścią wielkiego kredytu od Unii Europejskiej. Mamy dostać go na 34 lata, a koszt będzie większy niż to co otrzymamy i pieniądze… » więcej 2021-03-19, godz. 17:56 Jadwiga Wójciak, prezes Partnerstwa Borów Niemodlińskich i Adriana Dziaczyszyn, dyrektor biura Stowarzyszenia LGD „Płaskowyż… W Polsce jest ok. 300 LGD. 10 takich stowarzyszeń powstało też na Opolszczyźnie. Zrzeszają one osoby z sektora prywatnego, samorządowego i pozarządowego… » więcej 2021-03-19, godz. 13:33 Młodzieżowa Loża Radiowa o walce rządu z pandemią i kolejnym lockdownie Sytuacja pandemiczna się zaostrza, odnotowujemy coraz więcej zakażeń, a od jutra na terenie całego kraju będzie obowiązywał lockdown. O tym jak młodzi… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »