Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Beata Kempa, europoseł Solidarnej Polski o pomocy…
2021-02-03, 09:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Beata Kempa, europoseł Solidarnej Polski o pomocy dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, dostępnością do leków i szczepionek w Europie oraz o transformacji klimatycznej

Beata Kempa o pomocy dla rodziców dzieci niepełnosprawnych
- Nakłady na pomoc osobom niepełnosprawnym wzrosły o ponad 70%, ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Beata Kempa, europarlamentarzystka i polityk Solidarnej Polski. Na fali dyskusji jaka przetacza się po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaproponowaliśmy koalicji projekt ustawy dotyczący hospicjów preinatalnych. One już są, ale trzeba udrożnić kwestie dostępu - wyjaśniła.
- Nie popieram ekscesów ulicznych i niszczenia bardzo ładnej kampanii "za życiem" i prowadzenia dzieci na protesty i w ich obecności wykrzykiwana haseł powszechnie uważanych za obelżywe i wulgarne - zaznaczyła w Porannej Loży Radiowej.

Rozmawiałyśmy także o szczepieniach przeciwko covid-19. - Wspólny zakup szczepionek przez Unię Europejską był dobrą ideą. Proszę sobie wyobrazić, co by było, gdyby był wyścig państw po szczepionki - powiedziała poseł Kempa. - Ale problem jest szerszy i dotyczy dostępności leków w Europie. UE poprzez wdrażanie różnych ideologii spowodowała "wypchnięcie" produkcji leków do Azji, co skutkowało przerwaniem łańcucha dostaw. A wypchnięto produkcję ponieważ uważano, że szkodzi środowisku - wyjaśniła.
- Komisja Europejska nakreśla nową strategię polityki lekowej, ale to bardzo długi proces i przywracanie normalności w tym obszarze będzie trwało długo - dodała.

Europoseł Beata Kempa zaznaczyła, że wie, że ludzie są na granicy wytrzymałości i nie dziwi się, bo wszyscy są zmęczeni pandemią. - Nie możemy dopuścić jednak do takiej sytuacji jak jest w Portugalii czy Wielkiej Brytanii. Powolne otwieranie gospodarki jest odpowiedzią na zniecierpliwienie, ale musi to być rozsądne, bo jeżeli znowu będzie lawina zachorowań będą ponowne obostrzenia.
Zaznaczyła też, że rozumie przedsiębiorców, którzy poszukują różnych rozwiązań, bo są na granicy opłacalności.

Polityk Solidarnej Polski odniosła się także to braku poparcia ministrów z jej partii rządowej uchwały w sprawie "Polityki energetycznej Polski do 2040 roku".

- W tej sprawie jesteśmy konsekwentni. Już w 2011 roku, kiedy powstawaliśmy pokazaliśmy na konferencji w Katowicach, jak bardzo zgubna będzie polityka, która w bardzo krótkim czasie będzie powodowała transformację energetyczną. Jeżeli to ma się skończyć bardzo wysokimi rachunkami dla konsumentów, to my na to nie wyrażamy zgody - powiedziała.

Gość Porannej Loży Radiowej dodała, że na cały proces transformacji energetycznej potrzeba Polsce 500 mld euro, a dostaje kilkanaście mld złotych. Jej zdaniem transformacja energetyczna powinna być rozłożona na 40 lub 50 lat.

Zobacz także

2021-03-30, godz. 09:31 Beniamin Godyla o dopuszczeniu do kwalifikacji na szczepienie zawodów medycznych i słowach Stanisława Karczewskiego - Ustawa na pewno została zatwierdzona z poprawkami - powiedział w Porannej Loży Radiowej senator KO Beniamin Godyla. Odniósł się w ten sposób do słów… » więcej 2021-03-29, godz. 19:37 Jerzy Czerwiński, senator PiS, o ochronie mniejszości polskiej za wschodnią granicą i obchodach setnej rocznicy III… Senat jest izbą sprawującą opiekę nad Polonią i Polakami za granicą. W relacjach z naszymi wschodnimi sąsiadami narosły różne pola konfliktów. Dotyczą… » więcej 2021-03-29, godz. 13:34 Violetta Porowska w "Parlamentarnym poniedziałku" o walce z pandemią, Soku z buraka i 254 mln euro - Mówiliśmy, że trzecia fala pandemii będzie inna niż pierwsza i druga i że wirus w wersji brytyjskiej spowoduje, że więcej pacjentów będzie trafiać… » więcej 2021-03-29, godz. 10:38 Bogdan Tomaszek, radny PiS w sejmiku o apelu do ministra w sprawie 254 mln euro - Ja radny Bogdan Tomaszek mam bardzo duże wątpliwości w tej sprawie, dlatego, że to mój rząd decyduje jak podzielić te pieniądze - powiedział gość… » więcej 2021-03-29, godz. 10:12 Zbigniew Kubalańca, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w regionie o apelu do ministerstwa w sprawie 254 mln euro… - Dodatkowe pieniądze, dziwnym trafem póki co nie są przypisane województwu opolskiemu, a powinny być. Do tej pory wszystkie programy operacyjne były tworzone… » więcej 2021-03-26, godz. 20:51 Jacek Nalepa, skarbnik Bractwa Strzeleckiego w Głogówku, o pasjonatach sportów strzeleckich w tym mieście Do wielowiekowej tradycji nawiązuje Bractwo Strzeleckie w Głogówku. Za cel stawia sobie popularyzację sportów strzeleckich. Ma profesjonalną strzelnicę… » więcej 2021-03-26, godz. 18:14 Maciej Krzysik, prezes Stowarzyszenia Nysa 1945, o działalności tej organizacji oraz inicjatywie rekonstrukcji historycznej… Blisko 20 tysięcy złotych będzie kosztować rekonstrukcja dawnej, urzędowej wagi towarowej, która ma stanąć w podcieniach Domu Wagi Miejskiej w Nysie. Obiekt… » więcej 2021-03-26, godz. 13:06 Młodzieżowa Loża Radiowa o transferach politycznych i "wolności" mandatów poselskich Kto odchodzi z partii, opuszcza sejm - nad takimi rozwiązaniami dyskutowano kilka lat temu w sejmie. Czy w świetle ostatnich głośnych i zaskakujących transferów… » więcej 2021-03-26, godz. 10:28 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o tym, że choruje co raz więcej 20-to, 30-to i 40-to latków… - Na tę chwilę mamy 154 pacjentów, wolnych łóżek jest jeszcze 100 - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Kończyło dyrektor szpitala "covidowego"… » więcej 2021-03-26, godz. 09:18 dr Józef Bojko Lock down jest absolutnie konieczny. Pandemii nie widać na ulicy. Chorzy są u nas, w szpitalach i u nas… - Przez kilka godzin rozważaliśmy wczoraj różne warianty związane z pandemią w naszym regionie i w regionach sąsiednich. Na górnym i dolnym śląsku sytuacja… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »