Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Co tam Panie w polityce?' Piotra Goćka i Piotra…
2021-02-02, 13:20 Autor: Piotr Moc

"Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Południowej Loży Radiowej

"Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Południowej Loży Radiowej
Co tam Panie w polityce? Tym razem rozpoczęliśmy od cytatu z wypowiedzi dla RMF wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego (PSL) o "kreciej robocie" ludzi Szymona Hołowni, którzy przodują obecnie w akcji "podbierania" posłów z opozycji do Polski 2050. Poseł zagrzmiał: " – Jeżeli ktoś podbiera posłów z innych ugrupowań opozycyjnych, to w rzeczywistości wyklucza się z grona opozycji. Jeżeli pan Szymon Hołownia chce być takim kozakiem, to niech podbiera PiS-owi posłów. I wtedy będzie działał na rzecz opozycji – podkreślił dalej Zgorzelski.– Teraz to jest działanie szkodnicze (...)".
Analizowaliśmy także taką oto wypowiedź: Rząd obala się w demokratycznych wyborach” - powiedział na antenie Radia Wnet były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. Prawnik odniósł się do działań i haseł podnoszonych przez Martę Lempart i Strajk Kobiet, dotyczących obalenia rządu.

Było o planach wdrożenia tzw. składki solidarnościowej pobieranej od mediów komercyjnych i publicznych na rzecz walki z pandemią.

500 plus po amerykańsku? Dlaczego nie! Demokraci w Kongresie USA przygotowują ustawę, która przewiduje 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko w wieku poniżej sześciu lat oraz 250 USD w wieku 6-17 lat - pisze "Washington Post", powołując się na swe źródła na Kapitolu.

W programie nie zabrakło wspomnień o zmarłym w poniedziałek (1.02.) wybitnym sportowcu Ryszardzie Szurkowskim i innych o kolarzach - Mistrzach Świata - reprezentujących narodową kadrę Polski ( Szozda, Halupczok oraz Mytnik, Nowicki, Lang).

W krainie filmu nadal świątecznie, tym razem o filmie ( "Fatman") z udziałem Mela Gibsona o przebiegu... konfliktu na linii Mikołaj - rozżalony 12-latek, któremu ten podarował na Święta... kupę węgla. Dzieciak postanowił dać staruszkowi nauczkę i wynajął płatnego mordercę, by pozbył się Mikołaja. Czyżby pojawił się nam nowy filmowy "Kevin" ? Czas pokaże!

Zobacz także

2021-03-24, godz. 13:19 Hubert Ibrom o rewitalizacji rynku w Ujeździe, kooperacji gminy z sołtysami i pandemii - Pod względem inwestycyjnym to był dobry rok, pod względem społecznym trudny i smutny – powiedział w samorządowej odsłonie Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-03-24, godz. 09:43 Piotr Woźniak o końcu SLD i nowej formacji Nowa Lewica, a także o posłance Monice Pawłowskiej i niejasnych finansach… - Partia Sojusz Lewicy Demokratycznej odchodzi do historii, a pojawia się partia, która jest kontynuacją o nazwie Nowa Lewica. Mamy kontynuację władz, do… » więcej 2021-03-23, godz. 17:56 Protest mieszkańców Grobnik. O drogowym problemie tej wioski jej sołtys Paweł Buczek i Rafał Pydych, p.o. dyrektora… W obawie o swoje bezpieczeństwo protestowali mieszkańcy Grobnik, którzy domagają się budowy obwodnicy. Przez ich wioskę przebiega droga krajowa, która łączy… » więcej 2021-03-23, godz. 13:28 Cykl "Co tam panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza W cyklu "Co tam panie w polityce" rozmawialiśmy o sytuacji pandemicznej w kraju i w regionie. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, powiedział Programie 1 Polskiego… » więcej 2021-03-23, godz. 09:39 Sławomir Kłosowski apeluje do lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek i przedstawia aktualną sytuację pandemicznej… - Sytuacja jest dynamiczna, niestety pogarsza się - powiedział w Porannej Loży Radiowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. - Dlatego wystosowałem apel… » więcej 2021-03-22, godz. 17:51 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wypowiedziach polityków opozycji, protestach przeciw obostrzeniom covidowym oraz… Od soboty obowiązują wprowadzone przez rząd nowe obostrzenia związane ze wzrostem zachorowań na COVID-19. W Warszawie przeciw rygorom sanitarnym protestowało… » więcej 2021-03-22, godz. 13:09 Rajmund Miller o tym, że brakuje strategii w walce z koronawirusem, transferach politycznych, Danielu Obajtku i taśmach… - Lockdown, który jest od soboty, to skutek braku działań rządu. Nie możemy na to patrzeć w aspekcie ostatnich miesięcy, ale od początku pandemii. Gdyby… » więcej 2021-03-22, godz. 09:46 Janusz Kowalski o tym dlaczego Solidarna Polska nie poprze Krajowego Planu Odbudowy, o nauce zdalnej najmłodszych klas… - Krajowy Plan Odbudowy jest częścią wielkiego kredytu od Unii Europejskiej. Mamy dostać go na 34 lata, a koszt będzie większy niż to co otrzymamy i pieniądze… » więcej 2021-03-19, godz. 17:56 Jadwiga Wójciak, prezes Partnerstwa Borów Niemodlińskich i Adriana Dziaczyszyn, dyrektor biura Stowarzyszenia LGD „Płaskowyż… W Polsce jest ok. 300 LGD. 10 takich stowarzyszeń powstało też na Opolszczyźnie. Zrzeszają one osoby z sektora prywatnego, samorządowego i pozarządowego… » więcej 2021-03-19, godz. 13:33 Młodzieżowa Loża Radiowa o walce rządu z pandemią i kolejnym lockdownie Sytuacja pandemiczna się zaostrza, odnotowujemy coraz więcej zakażeń, a od jutra na terenie całego kraju będzie obowiązywał lockdown. O tym jak młodzi… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »