Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Paweł Kukiz o projekcie sędziów pokoju i konsekwencjach…
2021-01-28, 09:44 Autor: Joanna Matlak

Paweł Kukiz o projekcie sędziów pokoju i konsekwencjach opublikowania wyroku TK. ws aborcji eugenicznej

Paweł Kukiz o projekcie sędziów pokoju i konsekwencjach opublikowania wyroku TK. ws aborcji eugenicznej
- Z projektem sędziów pokoju chodzę od 6 lat od prezydenta, po prezesa i generalnie walka o ten projekt był jednym z warunków podpisania umowy z PSL. To nie aż tak istotne, ale napisali go eksperci Kukiz’15, z naszych pieniędzy ten projekt został opłacony. Cieszę się, że PSL sobie przypomniał o tym projekcie i że chce go złożyć - powiedział w Porannej Loży Radiowej Paweł Kukiz, szef i poseł Kukiz'15.
Przypomnijmy, że lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że "Jeżeli będzie taka wola - a wiem, że jest - będziemy chcieli złożyć projekt ustawy ws. sędziów pokoju wspólnie z Kukiz'15.
- Mam nadzieję, że w ślad za projektem o sędziach pokoju, pójdzie projekt o zmianie ordynacji wyborczej, o zmianie ustawy referendalnej czy złożenie wspólnej ustawy antykorupcyjnej. Mam nadzieje, że inne podmioty partyjne dołączą do wspierania tych projektów - mówił gość Radia Opole.
- Wstępnie rozmawiałem z przewodniczącym SLD Włodzimierzem Czarzastym i SLD jest zainteresowane sędziami pokoju, jak i zmianą ustawy o referendach. Będę się kontaktował z prezesem Kosiniakiem-Kamyszem, przewodniczącym Czarzastym i może SLD dołączy do wspierania tego projektu. Najlepiej gdyby PiS poparło i wtedy byłoby okej - mówił Kukiz.

Komentując o publikację wyroku TK ws. aborcji Paweł Kukiz powiedział, że "chyba każdy się spodziewał, że to się skończy taką reakcją. Ja z jednej strony absolutnie nie dziwię się tym osobom, które szczerze, ze szczerego serca, tym paniom, tym panom, Polakom, którzy ze szczerego serca wychodzą nie patrząc na jakieś światopoglądy, na walki polityczne, że protestują przeciwko temu wyrokowi.

- Takie sprawy powinny być konsultowane ze społeczeństwem. Takie sprawy jak związki partnerskie, aborcja, in vitro są wyciągane, kiedy trzeba przykryć cele władzy przed opinią publiczną. Nic nie mówi się wtedy o reprywatyzacji, o misiewiczach, o podpisaniu CETA, o szczepionkach - to wszystko gdzieś niknie. A oczywiście z tej manifestacji, z tego protestu nic nie wyniknie - dodaje Kukiz.

Zobacz także

2021-08-04, godz. 12:54 Wiceminister Barbara Socha i Dorota Bojemska o Strategii Demograficznej 2040 konsultowanej z samorządowcami - Głosy są w zasadzie podobne, choć każde województwo ma swoją specyfikę - powiedziała w Południowej Loży Radiowej podsekretarz Stanu w Ministerstwie… » więcej 2021-08-04, godz. 09:01 Piotr Bujak, burmistrz Głogówka o demografii gminy i Strategii Demograficznej 2040 - W gminie Głogówek w ciągu dwóch lat ubyło 200-tu mieszkańców. Liczba ludności wynosi w tej chwili około 12 tys 400 - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-03, godz. 08:56 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o podwyżkach dla polityków i samorządowców, oraz o szczepieniach w powiecie - To jeszcze daleka droga tym bardziej, że widzimy, co dzieje się w sejmie. Został złożony projekt ustawy blokującej podwyżki dla posłów i senatorów… » więcej 2021-08-02, godz. 16:25 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego oraz Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika, o problemie… Starzejące się społeczeństwo jest poważnym wyzwaniem również dla samorządów lokalnych. Gminy ponoszą coraz większe koszty utrzymania mieszkańców Domów… » więcej 2021-08-02, godz. 12:51 Poseł Witold Zembaczyński o podwyżkach dla parlamentarzystów, stanowiskach Rady Krajowej Nowoczesnej i pakiecie mo… - Nie jestem zadowolony z podwyżek, jestem wręcz zaskoczony, bo pominięto parlament w tej drodze - powiedział w Południowej Loży Radiowej poseł Nowoczesnej… » więcej 2021-08-02, godz. 08:53 Andrzej Rak, wicedyrektor WORD w Opolu o surowszych karach za łamanie przepisów drogowych i zmianach w kształceniu … - Na ten moment jest to jedyne rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwoliłoby na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-07-30, godz. 18:56 Janusz Kokurowski, Lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, o ciekawych zbiorach Izby Tradycji w tej miejscowości Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest… » więcej 2021-07-30, godz. 12:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o podejściu młodych do szczepień Naszych gości pytaliśmy jaki mają stosunek do szczepień przeciwko COVID-19, czy sami promują szczepienia i skąd czerpią wiedzę na temat pandemii koronawirusa… » więcej 2021-07-30, godz. 08:59 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą… - Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko… » więcej 2021-07-29, godz. 15:41 Potencjalnym i realnym zagrożeniom dla realizacji Polskiego Ładu poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy… Rosną ceny usług, materiałów budowlanych, energii i paliw. W takich realiach wprowadzany będzie Polski Ład. Duże oczekiwania wobec rządowego Programu Inwestycji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »