Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa o interpelacjach…
2021-01-27, 09:46 Autor: Marcin Boczek

Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa o interpelacjach jakie skierował do marszałka województwa oraz o wstrzymaniu zmian personalnych w zarządzie regionu

Tomasz Gabor "Poranna Loża Radiowa" (27.01.2021)
- Złożyłem interpelację w sprawie rzecznika ds. wielokulturowości, który pracuje od stycznia 2019 roku, a okazuje się, że Pana Marka Witka, bo tak się nazywa, większość radnych na oczy nie widziała - powiedział w Porannej Loży Radiowej radny sejmiku województwa Tomasz Gabor. Podkreślał, że brakuje mu informacji o dzianiach rzecznika ds. wielokulturowości.
Radny interpelował także w sprawie działania poczty elektronicznej radnych. Zastanawia się, czy ktoś ma hasło do jego skrzynki bo maile same znikają, a niektóre wyglądają na przeczytane, zanim je otworzy.

Tomasz Gabor skomentował także wstrzymanie na wczorajszym sejmiku zmian w zarządzie województwa. - To przez moje wątpliwości, które podałem na briefingu i profilu społecznościowym, wycofano się na miesiąc z powołania Rafała Barka na stanowisko wicemarszałka ds. zdrowia - powiedział. Zwracał uwagę, że Rafał Bartek jest przewodniczącym TSKN, stowarzyszenia, które dostaje granty z urzędu marszałkowskiego. - Moim zdaniem byłoby to uchybienie prawne - dodał.

Gość Porannej Loży Radiowej wyraził nadzieję, że Rafał Bartek nie zostanie wicemarszałkiem ds. zdrowia bo, jak mówi, nie jest przygotowany do tej roli. - Członkiem zarządu nie musi być radny. Wystarczy na rynku lokalnym poszukać fachowców, lekarzy, którzy kierowali dużymi placówkami medycznymi.

Dodajmy, że umowa koalicyjna między Platformą Obywatelską a Mniejszością Niemiecką określa, że to MN wskazuje osobę na stanowisko, o którym mowa. Wyjaśnił to na naszej antenie wicemarszałek Szymon Ogłaza.

- Jeżeli polityka jest ważniejsza od zdrowia mieszkańców Opolszczyzny, to niech tak marszałek Ogłaza uważa. Jak widać pracuje on innymi standardami, politycznymi, szafowaniem stanowiskami a nie liczy się dla niego zdrowie mieszkańców - powiedział radny Gabor.

Zobacz także

2021-03-05, godz. 20:04 Wiesław Miś, prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu o sukcesach i problemach tej społecznej organi… PZW jest jedną z największych organizacji społecznych w Polsce. Pod względem wędkarskich osiągnięć sportowych, liczby członków i użytkowanych akwenów… » więcej 2021-03-05, godz. 18:47 Wacław Bortnik, Opolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii o zagrożeniu wirusami wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz afrykańskiego… W kilku województwach Polski pojawiły się nowe ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków. Wirusa HPAI zlokalizowano na fermach drobiu. Znaczący wzrost takich… » więcej 2021-03-05, godz. 14:43 Młodzieżowa Loża Radiowa o Żołnierzach Wyklętych 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W wielu miastach Polski ale i regionu organizowano obchody czy też inne formy upamiętnienia żołnierzy… » więcej 2021-03-05, godz. 09:28 Michał Kobosko o 3 mandatach dla Polska 2050 na Opolszczyźnie oraz o rozmowach z samorządowcami naszego regionu Trudno się nie cieszyć, jesteśmy młodym, powstającym ruchem społeczno-politycznym, jeszcze nie doczekaliśmy się rejestracji partii politycznej. Takie wyniki… » więcej 2021-03-05, godz. 09:12 Anna Zalewska o projekcie rezolucji PE "UE strefą wolności LGBTIQ", możliwości odebrania Polsce unijnych funduszy przez… - Nie ma powodu, dla którego taką rezolucję i dyskusję należałoby podejmować - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana PiS… » więcej 2021-03-04, godz. 18:02 "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE Rząd przyjął projekt ustawy, która ostatecznie zlikwiduje Otwarte Fundusze Emerytalne i przekształci je w Indywidualne Konta Emerytalne. Przeniesienie środków… » więcej 2021-03-04, godz. 12:12 Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia… » więcej 2021-03-04, godz. 10:32 Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021 - Zmiany są, ale to nie są jakieś zmiany rewolucyjne. One wynikają z tego co dzieje się na szczeblu ogólnopolskim. Mamy zmiany w tendencjach, które są… » więcej 2021-03-04, godz. 09:39 Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko… - Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie… » więcej 2021-03-03, godz. 18:40 Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy o wsparciu młodzieży… Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce blisko pięć procent osób po szesnastym roku życia wypada z systemu edukacji, co oznacza, że porzucają naukę w szkołach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »