Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej…
2021-01-25, 10:19 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej o buncie restauratorów i pomocy dla przedsiębiorców

Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej o buncie restauratorów i pomocy dla przedsiębiorców
- Z jednej strony rozumiem desperację przedsiębiorców, tu jest kwestia, żeby utrzymać dorobek życia i zatrudnienie pracowników. Z drugiej strony ryzykujemy ograniczeniem mobilności i wzrostem zakażeń - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej.
Gość programu podkreślał, że żeby nie stracić efektu pierwszych tarcz dla przedsiębiorców trzeba będzie jeszcze głębiej sięgnąć do budżetu państwa. - Rząd musi bardzo mocno balansować, żeby utrzymać drogę środka. - Nadzieją będzie europejski fundusz pomocowy dla przedsiębiorców. Myślę, że trzeba będzie przygotować jeszcze jedną celowaną dla gastronomii tarczę. Także tarczę prawną, żeby tych firm, które dotknęła pandemia nie karać za niedotrzymanie zobowiązań - uważa.

Podkreślał także, że pomoc dla przedsiębiorców powinna być skierowana do konkretnych branż, dla tych, które najbardziej ucierpiały. Na przykład mikroprzedsiębiorcy. - Powinniśmy już także myśleć o tarczy następnej, o funduszu odbudowy po covidzie, żeby przedstawić jasny plan działań, jak będziemy odbudowywać dotknięte obszary gospodarcze - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik.

Zobacz także

2021-03-04, godz. 18:02 "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE Rząd przyjął projekt ustawy, która ostatecznie zlikwiduje Otwarte Fundusze Emerytalne i przekształci je w Indywidualne Konta Emerytalne. Przeniesienie środków… » więcej 2021-03-04, godz. 12:12 Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia… » więcej 2021-03-04, godz. 10:32 Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021 - Zmiany są, ale to nie są jakieś zmiany rewolucyjne. One wynikają z tego co dzieje się na szczeblu ogólnopolskim. Mamy zmiany w tendencjach, które są… » więcej 2021-03-04, godz. 09:39 Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko… - Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie… » więcej 2021-03-03, godz. 18:40 Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy o wsparciu młodzieży… Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce blisko pięć procent osób po szesnastym roku życia wypada z systemu edukacji, co oznacza, że porzucają naukę w szkołach… » więcej 2021-03-03, godz. 13:33 Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski o uporządkowaniu rzeki Mora i centralizacji szpitali - Powódź to za duże słowo, ale te podtopienia które wystąpiły na początku września i w październiku dały się nam we znaki. I to nie rzeka Nysa Kłodzka… » więcej 2021-03-03, godz. 10:02 Szymon Ogłaza, radny i wicemarszałek województwa o aktywności radnych i sprzedanym prezencie od ambasadora Chin - Nie lubię zestawień aktywności radnych. Pan Gabor nie zaznaczył w swoim wpisie, że trzech radnych z PO, którzy mają zerową aktywność, to jednocześnie… » więcej 2021-03-03, godz. 09:36 Tomasz Gabor (SP), radny sejmiku z klubu PiS o aktywności radnych oraz o serwisie do herbaty z chińskiej porcelany sprzedanym… - Policzenie interpelacji radnych i ich aktywności wynikało ze słów wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej radny Solidarnej… » więcej 2021-03-02, godz. 19:25 Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika o nowych miejscach pracy oraz inwestycjach w tym mieście Rada Miejska Prudnika podjęła uchwałę o wydzierżawieniu Henniges Automotive hali po fabryce „Frotex”. Firma ta zapowiedziała nakłady remontowe i na… » więcej 2021-03-02, godz. 18:07 Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty o zamiarach reorganizacji sieci szkół postulowanych przez samorządy lokalne Niektóre opolskie samorządy lokalne wdrożyły procedurę likwidacji lub przekształcenia szkół. Zgodnie z przepisami uchwały intencyjne w tej sprawie radni… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »