Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej…
2021-01-25, 10:19 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej o buncie restauratorów i pomocy dla przedsiębiorców

Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej o buncie restauratorów i pomocy dla przedsiębiorców
- Z jednej strony rozumiem desperację przedsiębiorców, tu jest kwestia, żeby utrzymać dorobek życia i zatrudnienie pracowników. Z drugiej strony ryzykujemy ograniczeniem mobilności i wzrostem zakażeń - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej.
Gość programu podkreślał, że żeby nie stracić efektu pierwszych tarcz dla przedsiębiorców trzeba będzie jeszcze głębiej sięgnąć do budżetu państwa. - Rząd musi bardzo mocno balansować, żeby utrzymać drogę środka. - Nadzieją będzie europejski fundusz pomocowy dla przedsiębiorców. Myślę, że trzeba będzie przygotować jeszcze jedną celowaną dla gastronomii tarczę. Także tarczę prawną, żeby tych firm, które dotknęła pandemia nie karać za niedotrzymanie zobowiązań - uważa.

Podkreślał także, że pomoc dla przedsiębiorców powinna być skierowana do konkretnych branż, dla tych, które najbardziej ucierpiały. Na przykład mikroprzedsiębiorcy. - Powinniśmy już także myśleć o tarczy następnej, o funduszu odbudowy po covidzie, żeby przedstawić jasny plan działań, jak będziemy odbudowywać dotknięte obszary gospodarcze - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik.

Zobacz także

2021-03-02, godz. 19:25 Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika o nowych miejscach pracy oraz inwestycjach w tym mieście Rada Miejska Prudnika podjęła uchwałę o wydzierżawieniu Henniges Automotive hali po fabryce „Frotex”. Firma ta zapowiedziała nakłady remontowe i na… » więcej 2021-03-02, godz. 18:07 Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty o zamiarach reorganizacji sieci szkół postulowanych przez samorządy lokalne Niektóre opolskie samorządy lokalne wdrożyły procedurę likwidacji lub przekształcenia szkół. Zgodnie z przepisami uchwały intencyjne w tej sprawie radni… » więcej 2021-03-02, godz. 13:40 Piotr Gociek i Piotr Moc o rządowym planie zakupu szczepionki z Dalekiego Wschodu, opozycyjnej "recepcie na kryzys" oraz… Plany zakupowe rządu w kwestii szczepionek przeciw covid-19 sięgają na Daleki Wschód. W środę (2.03.) odbędzie się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu… » więcej 2021-03-02, godz. 10:27 Michał Kalinowski z Wiosny i Janusz Kowalski z Solidarnej Polski o Żołnierzach Wyklętych Gośćmi Porannej Loży Radiowej byli dziś Michał Kalinowski, koordynator partii Wiosna w województwie opolskim oraz Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-03-01, godz. 18:33 Piotr Wach, wiceprzewodniczący opolskiego sejmiku o tym, że również Opolszczyzna powinna skorzystać z pieniędzy Programu… W nowej perspektywie finansowej Opolszczyzna ma otrzymać mniej unijnych pieniędzy niż w poprzednich latach. Region dostanie co najmniej 763 mln euro. Jest to… » więcej 2021-03-01, godz. 13:23 Jerzy Czerwiński o upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych, Krajowym Planie Odbudowy i kontrowersjach wokół prezesa PKN… „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” – to zdanie powinno by dedykowane tym, których potomkowie są w niektórych miejscach, szczególnie… » więcej 2021-03-01, godz. 10:18 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu niestworzonych rzeczy i sytuacji Namysłowskiego Centrum Zdrowia - Nie mogę się nie zgodzić ze słowami posła Ryszarda Wilczyńskiego, ale bardziej w wydźwięku pozytywnym - powiedział w Porannej Loży Radiowej Konrad… » więcej 2021-03-01, godz. 09:23 Arkadiusz Karbowiak, pomysłodawca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych o tym jak wyglądały starania o ustanowienie… - W 2006 roku został posadowiony w Opolu pomnik poświęcony żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Budził on w środowiskach kombatanckich proweniencji… » więcej 2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »