Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Zbigniew Kubalańca, wiceprzewodniczący regionu…
2021-01-22, 09:37 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zbigniew Kubalańca, wiceprzewodniczący regionu PO o decyzji Joanny Muchy, która opuściła Platformę Obywatelską dla ruchu Polska 2050 oraz o zmianach personalnych w zarządzie województwa

Zbigniew Kubalańca, wiceprzewodniczący regionu PO o decyzji Joanny Muchy, która opuściła Platformę Obywatelską dla ruchu Polska 2050 oraz o zmianach personalnych w zarządzie województwa
- Jak do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi, co takiego się stało. Pani Joanna Mucha dość pokrętnie tłumaczyła, że jest jakiś konflikt z poprzednim przewodniczącym Grzegorzem Schetyną - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wiceprzewodniczący regionu Platformy Obywatelskiej. Rozmawialiśmy o przejściu posłanki Joanny Muchy z PO do Polska 2050 Szymona Hołowni.
- Rozumiem, że każdy może zmienić poglądy i może źle poczuć się w środowisku, ale należałaby się wyborcom uczciwość i zrzeczenie się mandatu, bo zdobyła go dzięki członkostwu w Platformie Obywatelskiej.

Zdaniem Zbigniewa Kubalańcy ten transfer źle świadczy także o ruchu Polska 2050.
- Hołownia staje się bezwartościowym i bezideowym ruchem. Słyszę, że chce zmieniać Kościół, a na razie dwie jego posłanki to wojujące feministki opowiadające się za aborcją. Pytanie więc jaki ma Hołownia program, bo to co mówi on, nijak się ma do wypowiedzi posłanek - dodał. - W którym kierunku idzie ruch Hołowni? Czy zależy mu tylko na pozyskiwaniu posłów. To polityczne kłusownictwo, bez względu na to, czy ktoś jest z lewicy, czy z prawicy bierzemy wszystkich.

Zdaniem Zbigniewa Kubalańcy Hołownia czerpie z ludzi, którzy zatracili swoje ideały, bo jeżeli ktoś w trakcie kadencji nie zrzekając się mandatu, zmienia barwy partyjne, jest człowiekiem bezideowym. - I na takich poluje Szymon Hołownia.

Rozmawialiśmy także o zmianach personalnych w zarządzie województwa. Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim będzie wicemarszałkiem. Będzie miał więc wpływ na przyznawanie dotacji również swojej organizacji.

- Faktycznie źle by było, gdyby podpisywał umowy z jednej strony jako wicemarszałek, a z drugiej jako szef TSKN-u. Jestem przekonany, że do tego nie dojdzie. Rafał Bartek zapowiedział, że nie będzie brał udziału w decyzjach zarządu, które będą przyznawały pieniądze dla TSKN. Myślę, że muszą jeszcze wypowiedzieć się w tej sprawie radcowie prawni - powiedział Zbigniew Kubalańca.

Zobacz także

2021-03-05, godz. 20:04 Wiesław Miś, prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu o sukcesach i problemach tej społecznej organi… PZW jest jedną z największych organizacji społecznych w Polsce. Pod względem wędkarskich osiągnięć sportowych, liczby członków i użytkowanych akwenów… » więcej 2021-03-05, godz. 18:47 Wacław Bortnik, Opolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii o zagrożeniu wirusami wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz afrykańskiego… W kilku województwach Polski pojawiły się nowe ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków. Wirusa HPAI zlokalizowano na fermach drobiu. Znaczący wzrost takich… » więcej 2021-03-05, godz. 14:43 Młodzieżowa Loża Radiowa o Żołnierzach Wyklętych 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W wielu miastach Polski ale i regionu organizowano obchody czy też inne formy upamiętnienia żołnierzy… » więcej 2021-03-05, godz. 09:28 Michał Kobosko o 3 mandatach dla Polska 2050 na Opolszczyźnie oraz o rozmowach z samorządowcami naszego regionu Trudno się nie cieszyć, jesteśmy młodym, powstającym ruchem społeczno-politycznym, jeszcze nie doczekaliśmy się rejestracji partii politycznej. Takie wyniki… » więcej 2021-03-05, godz. 09:12 Anna Zalewska o projekcie rezolucji PE "UE strefą wolności LGBTIQ", możliwości odebrania Polsce unijnych funduszy przez… - Nie ma powodu, dla którego taką rezolucję i dyskusję należałoby podejmować - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana PiS… » więcej 2021-03-04, godz. 18:02 "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE Rząd przyjął projekt ustawy, która ostatecznie zlikwiduje Otwarte Fundusze Emerytalne i przekształci je w Indywidualne Konta Emerytalne. Przeniesienie środków… » więcej 2021-03-04, godz. 12:12 Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia… » więcej 2021-03-04, godz. 10:32 Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021 - Zmiany są, ale to nie są jakieś zmiany rewolucyjne. One wynikają z tego co dzieje się na szczeblu ogólnopolskim. Mamy zmiany w tendencjach, które są… » więcej 2021-03-04, godz. 09:39 Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko… - Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie… » więcej 2021-03-03, godz. 18:40 Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy o wsparciu młodzieży… Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce blisko pięć procent osób po szesnastym roku życia wypada z systemu edukacji, co oznacza, że porzucają naukę w szkołach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »