Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2021-01-21, 11:04 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem o zaprzysiężeniu Joe Biden'a i szczepionkach na COVID-19

Tomasz Kostuś, Magdalena Ogórek
Tomasz Kostuś, Magdalena Ogórek
- Spokój i polityka miłości jest teraz Bidenowi i amerykańskiej scenie politycznej bardzo potrzebna - powiedział w rozmowie z Magdaleną Ogórek Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej.
- Oglądałam wczoraj wystąpienie Joe Biden’a i mówił o polityce miłości i zamykaniu podziałów, a moje myśli skonkretyzował prof. Zbigniew Lewicki, świetny amerykanista. On powiedział, że co to za polityka miłości o której opowiadają Demokraci, jeśli fakty mówią co innego. Mamy sytuację, gdzie za wszelką cenę nie chcą dać Trumpowi odejść normalnie – mówiła redaktor Magdalena Ogórek.

- Spokój i polityka miłości jest prezydentowi Bidenowi jak i amerykańskiej scenie politycznej potrzebna, dlatego, że Ameryka jest głęboko podzielona i spolaryzowana. Przypomnę, że Ameryka jest pogrążona w kryzysie bezrobocia, pandemii, kryzysie gospodarki i bez jedności i bez odbudowania tej wspólnoty amerykańskiej sobie nie poradzi - mówił poseł Tomasz Kostuś.

- Mamy jeszcze Nancy Pelosi, która dąży do zaogniania, bo daje przekaz, że trzeba "dobić" Trumpa drugim impeachmentem - wtrąciła redaktor Ogórek.

- Pytanie co zrobi Trump? Pytanie czy będzie chciał wrócić do czynnej polityki czy zaszyje się w prezydencji na Florydzie i będzie się zajmował graniem w golfa i pisaniem pamiętników. Biorąc pod uwagę jego temperament i jego doświadczenie nie sądzę, żeby tak było. Sam zapowiedział, że do tej polityki powróci za 4 lata i będzie chciał odebrać Bidenowi lub innemu kandydatowi prezydenturę - powiedział poseł KO.

W kolejnej części rozmowy poruszono temat szczepionek na COVID-19 i walki z pandemią.

Zobacz także

2021-03-05, godz. 20:04 Wiesław Miś, prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu o sukcesach i problemach tej społecznej organi… PZW jest jedną z największych organizacji społecznych w Polsce. Pod względem wędkarskich osiągnięć sportowych, liczby członków i użytkowanych akwenów… » więcej 2021-03-05, godz. 18:47 Wacław Bortnik, Opolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii o zagrożeniu wirusami wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz afrykańskiego… W kilku województwach Polski pojawiły się nowe ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków. Wirusa HPAI zlokalizowano na fermach drobiu. Znaczący wzrost takich… » więcej 2021-03-05, godz. 14:43 Młodzieżowa Loża Radiowa o Żołnierzach Wyklętych 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W wielu miastach Polski ale i regionu organizowano obchody czy też inne formy upamiętnienia żołnierzy… » więcej 2021-03-05, godz. 09:28 Michał Kobosko o 3 mandatach dla Polska 2050 na Opolszczyźnie oraz o rozmowach z samorządowcami naszego regionu Trudno się nie cieszyć, jesteśmy młodym, powstającym ruchem społeczno-politycznym, jeszcze nie doczekaliśmy się rejestracji partii politycznej. Takie wyniki… » więcej 2021-03-05, godz. 09:12 Anna Zalewska o projekcie rezolucji PE "UE strefą wolności LGBTIQ", możliwości odebrania Polsce unijnych funduszy przez… - Nie ma powodu, dla którego taką rezolucję i dyskusję należałoby podejmować - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana PiS… » więcej 2021-03-04, godz. 18:02 "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE Rząd przyjął projekt ustawy, która ostatecznie zlikwiduje Otwarte Fundusze Emerytalne i przekształci je w Indywidualne Konta Emerytalne. Przeniesienie środków… » więcej 2021-03-04, godz. 12:12 Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia… » więcej 2021-03-04, godz. 10:32 Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021 - Zmiany są, ale to nie są jakieś zmiany rewolucyjne. One wynikają z tego co dzieje się na szczeblu ogólnopolskim. Mamy zmiany w tendencjach, które są… » więcej 2021-03-04, godz. 09:39 Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko… - Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie… » więcej 2021-03-03, godz. 18:40 Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy o wsparciu młodzieży… Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce blisko pięć procent osób po szesnastym roku życia wypada z systemu edukacji, co oznacza, że porzucają naukę w szkołach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »