Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej o…
2021-01-19, 19:05 Autor: Jan Poniatyszyn

Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej o projekcie ustawy wspierającej przedsiębiorców i działaniach rządu

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Opolscy parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej przedstawili projekt ustawy pomocowej dla przedsiębiorców, którzy utracili dochody i borykają się z finansowymi skutkami lockdownu. Opozycja krytykuje związane z tym działania rządu. Posła Platformy Obywatelskiej pytaliśmy, jakie są założenia projektu ustawy rekompensacyjnej i skąd mają na to pochodzić pieniądze, gdy budżet państwa jest już podzielony?
- Chodzi tutaj o to, aby wszyscy ci przedsiębiorcy, pracodawcy, którzy w wyniku pandemii stracili dochody, taką pomoc od państwa otrzymali. Wystarczy się wsłuchać w to, co mówi pan premier Morawiecki, wicepremier odpowiedzialny za rozwój i w komunikaty rządu. Oni wszyscy twierdzą, że pieniądze są, że każdy, kto ucierpiał w czasie pandemii, taką pomoc otrzyma. Rzeczywistość niestety jest inna. Wiele firm, wielu przedsiębiorców nie otrzymało
jeszcze jakiejkolwiek pomocy, albo otrzymało ją bardzo niewielką. Dlatego wnioskujemy, aby wszyscy ci, których obroty spadły o 80, 90, 100 procent, taką pomoc otrzymali. Reasumując, mniej polityki, a więcej zobowiązań wobec tych, którzy stoją na skraju bankructwa. Chodzi o to, aby polskie firmy mogły nadal funkcjonować, aby przeżyły. Taki jest cel - powiedział Tomasz Kostuś.

Poseł PO odniósł się m.in. do wypowiedzi Jerzego Czerwińskiego, senatora PiS-u, który w Radiu Opole zarzucił samorządowi województwa, że nie wspiera przedsiębiorców.

Tomasz Kostuś mówił też o zawiadomieniu prokuratury i policji dotyczącym bilbordów organizacji pro-life, które jego zdanie propagują treści niezgodne z prawem.

Zobacz także

2021-02-23, godz. 09:11 Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale unijnych dotacji dla regionów, sytuacji w koalicji sejmiku województwa… - Mamy stratę w RPO na poziomie 20% w stosunku do poprzedniego okresu programowania i to nie jest wiele w porównaniu z innymi województwami, ale inne regiony… » więcej 2021-02-22, godz. 19:32 Piotr Woźniak, lider SLD na Opolszczyźnie i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o konwencji i postulatach młodzieżówek L… Podczas konwencji Lewicy w Warszawie zaprezentowano pakiet postulatów młodego pokolenia. Dotyczy on m.in. liberalizacji prawa do aborcji, równości małżeństw… » więcej 2021-02-22, godz. 13:06 Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji Aleksandrówki i innych inwestycjach istotnych dla południa Opolsz… - Ważnym elementem było stworzenie dodatkowej infrastruktury, żeby budynek mógł spełnić określone wymogi i standardy, które nakłada na nas Unia Europejska… » więcej 2021-02-22, godz. 09:09 Zbigniew Kubalańca o stosunkach PO - PSL oraz Zuzannie Donath-Kasiurze, która ma zostać wicemarszałkiem regionu - Rada nadzorcza kreuje skład zarządu. My nikogo nie zwalniamy - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek regionu. Komentował… » więcej 2021-02-22, godz. 09:07 Stanisław Rakoczy o regionalnej koalicji z PO i możliwych scenariuszach - Jesteśmy w tej koalicji ładnych parę kadencji, zawsze jesteśmy lojalni, nie chcemy przewrotów, ale chcemy, żeby traktowano nas podmiotowo, żeby z nami… » więcej 2021-02-19, godz. 19:28 Mateusz Filipowski i Jolanta Pałosz, wiceprezesi spółki Wodociągi i Kanalizacja Opole, o inwestycjach tej firmy komunalnej… Domowe rachunki mieszkańców Opola zwiększy opłata za utraconą retencję nazywana potocznie „podatkiem od deszczu”. Obowiązek ten wynika z ustawy o Prawie… » więcej 2021-02-19, godz. 19:05 Paweł Szymkowicz z Głuchołaz, przewodnik sudecki i przewodnik miejski po Pradze o osobach oprowadzających turystów W niedzielę obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Czym zajmują się przewodnicy turystyczni to z grubsza wiemy. Natomiast, jak… » więcej 2021-02-19, godz. 13:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o rozdziale państwa od Kościoła Relacje pomiędzy państwem, a Kościołem katolickim były tematem dyskusji w „Młodzieżowej Loży Radiowej”. W programie poruszyliśmy wątki związane… » więcej 2021-02-19, godz. 09:29 Martyna Nakonieczny, szefowa klubu PiS w sejmiku o tym, że kandydatura Zuzanny Donaths Kasiury do zarządu województwa… - Ja nie czuje ani zdziwienia ani zaskoczenia, bo kiedy rozmawialiśmy jakiś czas temu o powołaniu Rafała Bartka na to stanowisko, to mówiliśmy, że nas jako… » więcej 2021-02-19, godz. 09:28 Rafał Bartek o tym dlaczego Mniejszość Niemiecka rekomendowała Zuzannę Donath-Kasiurę do zarządu województwa - Zarząd naszego towarzystwa na posiedzeniu w poniedziałek podjął taką decyzje – potwierdził kandydaturę Zuzanny Donath-Kasiury do zarządu województwa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »