Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej o…
2021-01-19, 19:05 Autor: Jan Poniatyszyn

Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej o projekcie ustawy wspierającej przedsiębiorców i działaniach rządu

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Opolscy parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej przedstawili projekt ustawy pomocowej dla przedsiębiorców, którzy utracili dochody i borykają się z finansowymi skutkami lockdownu. Opozycja krytykuje związane z tym działania rządu. Posła Platformy Obywatelskiej pytaliśmy, jakie są założenia projektu ustawy rekompensacyjnej i skąd mają na to pochodzić pieniądze, gdy budżet państwa jest już podzielony?
- Chodzi tutaj o to, aby wszyscy ci przedsiębiorcy, pracodawcy, którzy w wyniku pandemii stracili dochody, taką pomoc od państwa otrzymali. Wystarczy się wsłuchać w to, co mówi pan premier Morawiecki, wicepremier odpowiedzialny za rozwój i w komunikaty rządu. Oni wszyscy twierdzą, że pieniądze są, że każdy, kto ucierpiał w czasie pandemii, taką pomoc otrzyma. Rzeczywistość niestety jest inna. Wiele firm, wielu przedsiębiorców nie otrzymało
jeszcze jakiejkolwiek pomocy, albo otrzymało ją bardzo niewielką. Dlatego wnioskujemy, aby wszyscy ci, których obroty spadły o 80, 90, 100 procent, taką pomoc otrzymali. Reasumując, mniej polityki, a więcej zobowiązań wobec tych, którzy stoją na skraju bankructwa. Chodzi o to, aby polskie firmy mogły nadal funkcjonować, aby przeżyły. Taki jest cel - powiedział Tomasz Kostuś.

Poseł PO odniósł się m.in. do wypowiedzi Jerzego Czerwińskiego, senatora PiS-u, który w Radiu Opole zarzucił samorządowi województwa, że nie wspiera przedsiębiorców.

Tomasz Kostuś mówił też o zawiadomieniu prokuratury i policji dotyczącym bilbordów organizacji pro-life, które jego zdanie propagują treści niezgodne z prawem.

Zobacz także

2021-03-04, godz. 18:02 "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE Rząd przyjął projekt ustawy, która ostatecznie zlikwiduje Otwarte Fundusze Emerytalne i przekształci je w Indywidualne Konta Emerytalne. Przeniesienie środków… » więcej 2021-03-04, godz. 12:12 Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia… » więcej 2021-03-04, godz. 10:32 Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021 - Zmiany są, ale to nie są jakieś zmiany rewolucyjne. One wynikają z tego co dzieje się na szczeblu ogólnopolskim. Mamy zmiany w tendencjach, które są… » więcej 2021-03-04, godz. 09:39 Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko… - Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie… » więcej 2021-03-03, godz. 18:40 Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy o wsparciu młodzieży… Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce blisko pięć procent osób po szesnastym roku życia wypada z systemu edukacji, co oznacza, że porzucają naukę w szkołach… » więcej 2021-03-03, godz. 13:33 Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski o uporządkowaniu rzeki Mora i centralizacji szpitali - Powódź to za duże słowo, ale te podtopienia które wystąpiły na początku września i w październiku dały się nam we znaki. I to nie rzeka Nysa Kłodzka… » więcej 2021-03-03, godz. 10:02 Szymon Ogłaza, radny i wicemarszałek województwa o aktywności radnych i sprzedanym prezencie od ambasadora Chin - Nie lubię zestawień aktywności radnych. Pan Gabor nie zaznaczył w swoim wpisie, że trzech radnych z PO, którzy mają zerową aktywność, to jednocześnie… » więcej 2021-03-03, godz. 09:36 Tomasz Gabor (SP), radny sejmiku z klubu PiS o aktywności radnych oraz o serwisie do herbaty z chińskiej porcelany sprzedanym… - Policzenie interpelacji radnych i ich aktywności wynikało ze słów wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej radny Solidarnej… » więcej 2021-03-02, godz. 19:25 Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika o nowych miejscach pracy oraz inwestycjach w tym mieście Rada Miejska Prudnika podjęła uchwałę o wydzierżawieniu Henniges Automotive hali po fabryce „Frotex”. Firma ta zapowiedziała nakłady remontowe i na… » więcej 2021-03-02, godz. 18:07 Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty o zamiarach reorganizacji sieci szkół postulowanych przez samorządy lokalne Niektóre opolskie samorządy lokalne wdrożyły procedurę likwidacji lub przekształcenia szkół. Zgodnie z przepisami uchwały intencyjne w tej sprawie radni… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »