Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jerzy Czerwiński, senator Prawa i Sprawiedliwości…
2021-01-18, 18:41 Autor: Jan Poniatyszyn

Jerzy Czerwiński, senator Prawa i Sprawiedliwości komentuje sytuację swojego ugrupowania oraz działania opozycji parlamentarnej

Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
- PiS zarówno na Opolszczyźnie, jak i w skali kraju ma najlepsze wyniki i rosnące poparcie wyborców. Nikt ci tyle nie da, ile Platforma Obywatelska może obiecać – mówił m.in. Jerzy Czerwiński.
- Mój okręg senatorski to jest pięć powiatów. Jeżdżę na dyżury w tych powiatach. Spotykam się z osobami, które chcą porad oraz z przedstawicielami lokalnych struktur PiS. Funkcjonują oni w samorządach, mają bezpośredni kontakt z wyborcami. Bardzo pozytywnie oceniam działalność naszych struktur – powiedział Jerzy Czerwiński.

Gość Popołudniowej Loży Radiowej odniósł się też do decyzji Jacka Burego, senatora Koalicji Obywatelskiej, który dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni.
- Opozycja jest już na tyle nieatrakcyjna, że ludzie zaczynają od niej odchodzić. Szukają nowego miejsca w polityce. Koalicja rządząca w Senacie strzępi się. Następuje jej dekompozycja – uważa opolski senator PiS.

Jerzy Czerwiński skomentował też zapowiadany przez opozycję parlamentarną bunt przedsiębiorców niezadowolonych z obostrzeń w gospodarce. Jego zdaniem działania i pomysły politycznych oponentów to tylko „jątrzenie”, „żerowanie na krzywdzie przedsiębiorców” i dążenie do „rozwichrzenia finansów państwa”.

W programie pytaliśmy o projekt uchwały Senatu nawiązujący do 80. rocznicy delegalizacji Związku Polaków w Niemczech. – W tym zakresie jest pozytywne stanowisko rządu. Natomiast w Senacie wymyśla się różne kruczki prawne. Ku czemu dąży mająca tam większość koalicja PO, PSL i SLD? Od 11 miesięcy trwa bój o tę uchwałę. Dlaczego uniemożliwia się jej przyjęcie? Czy ci senatorowie nieświadomie są narzędziem w czyichś rękach i reprezentują interesy niemieckie? –pytał opolski polityk PiS, który jest autorem tej uchwały.

Zobacz także

2021-03-02, godz. 13:40 Piotr Gociek i Piotr Moc o rządowym planie zakupu szczepionki z Dalekiego Wschodu, opozycyjnej "recepcie na kryzys" oraz… Plany zakupowe rządu w kwestii szczepionek przeciw covid-19 sięgają na Daleki Wschód. W środę (2.03.) odbędzie się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu… » więcej 2021-03-02, godz. 10:27 Michał Kalinowski z Wiosny i Janusz Kowalski z Solidarnej Polski o Żołnierzach Wyklętych Gośćmi Porannej Loży Radiowej byli dziś Michał Kalinowski, koordynator partii Wiosna w województwie opolskim oraz Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-03-01, godz. 18:33 Piotr Wach, wiceprzewodniczący opolskiego sejmiku o tym, że również Opolszczyzna powinna skorzystać z pieniędzy Programu… W nowej perspektywie finansowej Opolszczyzna ma otrzymać mniej unijnych pieniędzy niż w poprzednich latach. Region dostanie co najmniej 763 mln euro. Jest to… » więcej 2021-03-01, godz. 13:23 Jerzy Czerwiński o upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych, Krajowym Planie Odbudowy i kontrowersjach wokół prezesa PKN… „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” – to zdanie powinno by dedykowane tym, których potomkowie są w niektórych miejscach, szczególnie… » więcej 2021-03-01, godz. 10:18 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu niestworzonych rzeczy i sytuacji Namysłowskiego Centrum Zdrowia - Nie mogę się nie zgodzić ze słowami posła Ryszarda Wilczyńskiego, ale bardziej w wydźwięku pozytywnym - powiedział w Porannej Loży Radiowej Konrad… » więcej 2021-03-01, godz. 09:23 Arkadiusz Karbowiak, pomysłodawca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych o tym jak wyglądały starania o ustanowienie… - W 2006 roku został posadowiony w Opolu pomnik poświęcony żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Budził on w środowiskach kombatanckich proweniencji… » więcej 2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »