Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jerzy Czerwiński, senator Prawa i Sprawiedliwości…
2021-01-18, 18:41 Autor: Jan Poniatyszyn

Jerzy Czerwiński, senator Prawa i Sprawiedliwości komentuje sytuację swojego ugrupowania oraz działania opozycji parlamentarnej

Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Czerwiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
- PiS zarówno na Opolszczyźnie, jak i w skali kraju ma najlepsze wyniki i rosnące poparcie wyborców. Nikt ci tyle nie da, ile Platforma Obywatelska może obiecać – mówił m.in. Jerzy Czerwiński.
- Mój okręg senatorski to jest pięć powiatów. Jeżdżę na dyżury w tych powiatach. Spotykam się z osobami, które chcą porad oraz z przedstawicielami lokalnych struktur PiS. Funkcjonują oni w samorządach, mają bezpośredni kontakt z wyborcami. Bardzo pozytywnie oceniam działalność naszych struktur – powiedział Jerzy Czerwiński.

Gość Popołudniowej Loży Radiowej odniósł się też do decyzji Jacka Burego, senatora Koalicji Obywatelskiej, który dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni.
- Opozycja jest już na tyle nieatrakcyjna, że ludzie zaczynają od niej odchodzić. Szukają nowego miejsca w polityce. Koalicja rządząca w Senacie strzępi się. Następuje jej dekompozycja – uważa opolski senator PiS.

Jerzy Czerwiński skomentował też zapowiadany przez opozycję parlamentarną bunt przedsiębiorców niezadowolonych z obostrzeń w gospodarce. Jego zdaniem działania i pomysły politycznych oponentów to tylko „jątrzenie”, „żerowanie na krzywdzie przedsiębiorców” i dążenie do „rozwichrzenia finansów państwa”.

W programie pytaliśmy o projekt uchwały Senatu nawiązujący do 80. rocznicy delegalizacji Związku Polaków w Niemczech. – W tym zakresie jest pozytywne stanowisko rządu. Natomiast w Senacie wymyśla się różne kruczki prawne. Ku czemu dąży mająca tam większość koalicja PO, PSL i SLD? Od 11 miesięcy trwa bój o tę uchwałę. Dlaczego uniemożliwia się jej przyjęcie? Czy ci senatorowie nieświadomie są narzędziem w czyichś rękach i reprezentują interesy niemieckie? –pytał opolski polityk PiS, który jest autorem tej uchwały.

Zobacz także

2021-03-05, godz. 20:04 Wiesław Miś, prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu o sukcesach i problemach tej społecznej organi… PZW jest jedną z największych organizacji społecznych w Polsce. Pod względem wędkarskich osiągnięć sportowych, liczby członków i użytkowanych akwenów… » więcej 2021-03-05, godz. 18:47 Wacław Bortnik, Opolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii o zagrożeniu wirusami wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz afrykańskiego… W kilku województwach Polski pojawiły się nowe ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków. Wirusa HPAI zlokalizowano na fermach drobiu. Znaczący wzrost takich… » więcej 2021-03-05, godz. 14:43 Młodzieżowa Loża Radiowa o Żołnierzach Wyklętych 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W wielu miastach Polski ale i regionu organizowano obchody czy też inne formy upamiętnienia żołnierzy… » więcej 2021-03-05, godz. 09:28 Michał Kobosko o 3 mandatach dla Polska 2050 na Opolszczyźnie oraz o rozmowach z samorządowcami naszego regionu Trudno się nie cieszyć, jesteśmy młodym, powstającym ruchem społeczno-politycznym, jeszcze nie doczekaliśmy się rejestracji partii politycznej. Takie wyniki… » więcej 2021-03-05, godz. 09:12 Anna Zalewska o projekcie rezolucji PE "UE strefą wolności LGBTIQ", możliwości odebrania Polsce unijnych funduszy przez… - Nie ma powodu, dla którego taką rezolucję i dyskusję należałoby podejmować - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana PiS… » więcej 2021-03-04, godz. 18:02 "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE Rząd przyjął projekt ustawy, która ostatecznie zlikwiduje Otwarte Fundusze Emerytalne i przekształci je w Indywidualne Konta Emerytalne. Przeniesienie środków… » więcej 2021-03-04, godz. 12:12 Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia… » więcej 2021-03-04, godz. 10:32 Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021 - Zmiany są, ale to nie są jakieś zmiany rewolucyjne. One wynikają z tego co dzieje się na szczeblu ogólnopolskim. Mamy zmiany w tendencjach, które są… » więcej 2021-03-04, godz. 09:39 Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko… - Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie… » więcej 2021-03-03, godz. 18:40 Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy o wsparciu młodzieży… Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce blisko pięć procent osób po szesnastym roku życia wypada z systemu edukacji, co oznacza, że porzucają naukę w szkołach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »