Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Ryszard Galla o przedsiębiorcach podczas lockdownu…
2021-01-18, 14:57 Autor: Joanna Matlak

Ryszard Galla o przedsiębiorcach podczas lockdownu, Radzie Wolności Słowa, projekcie mandatowym i nowym przewodniczącym niemieckiej partii CDU

Ryszard Galla m.in. o buncie przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy mimo obostrzeń
- Sytuacja na pewno jest trudna dla rządzących, ale jeszcze trudniejsza jest dla przedsiębiorców i nas wszystkich. Powinismy szukać, a szczególnie rząd, łatwych i przejrzystych rozwiązań, które będą łagodziły a nie szkodziły - powiedział w Loży Radiowej Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej.
- Czasami nadgorliwość nie pomaga i tutaj to widzę. Powinniśmy szukać łatwych rozwiązań dla podmiotów gospodarczych, które są najbardziej narażone albo na zamknięcie albo na drastyczne ograniczeni swojej działalności - mówił poseł Galla. Zdaniem naszego gościa należałoby nieco poluzować panujące obostrzenia i pozwolić przedsiębiorcom pracować.

Posła MN pytaliśmy też o wybór Armina Lascheta na nowego przewodniczącego CDU, niemieckiej partii rządzącej, który zastąpił na tym stanowisku Annegret Kramp Karrenbauer. Mówi się o nim również jako o polityku, który w fotelu kanclerza zastąpi Angelę Merkel.

- To będzie kontynuator polityki Angeli Merkel, ale przede wszystkim polityki CDU. Będzie też dobry klimat dla sprawnego zarządzania państwem niemieckim, bo obecnie jest premierem jednego z największych landów - mówił Ryszard Galla.

Z posłem Mniejszości Niemieckiej rozmawialismy też o tzw. Projekcie mandatowym oraz o odrzuceniu przez Komisję Europejską inicjatywy Minority Safe Pack.
Z Ryszardem Gallą rozmawia Joanna Matlak

Zobacz także

2021-03-02, godz. 13:40 Piotr Gociek i Piotr Moc o rządowym planie zakupu szczepionki z Dalekiego Wschodu, opozycyjnej "recepcie na kryzys" oraz… Plany zakupowe rządu w kwestii szczepionek przeciw covid-19 sięgają na Daleki Wschód. W środę (2.03.) odbędzie się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu… » więcej 2021-03-02, godz. 10:27 Michał Kalinowski z Wiosny i Janusz Kowalski z Solidarnej Polski o Żołnierzach Wyklętych Gośćmi Porannej Loży Radiowej byli dziś Michał Kalinowski, koordynator partii Wiosna w województwie opolskim oraz Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-03-01, godz. 18:33 Piotr Wach, wiceprzewodniczący opolskiego sejmiku o tym, że również Opolszczyzna powinna skorzystać z pieniędzy Programu… W nowej perspektywie finansowej Opolszczyzna ma otrzymać mniej unijnych pieniędzy niż w poprzednich latach. Region dostanie co najmniej 763 mln euro. Jest to… » więcej 2021-03-01, godz. 13:23 Jerzy Czerwiński o upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych, Krajowym Planie Odbudowy i kontrowersjach wokół prezesa PKN… „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” – to zdanie powinno by dedykowane tym, których potomkowie są w niektórych miejscach, szczególnie… » więcej 2021-03-01, godz. 10:18 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu niestworzonych rzeczy i sytuacji Namysłowskiego Centrum Zdrowia - Nie mogę się nie zgodzić ze słowami posła Ryszarda Wilczyńskiego, ale bardziej w wydźwięku pozytywnym - powiedział w Porannej Loży Radiowej Konrad… » więcej 2021-03-01, godz. 09:23 Arkadiusz Karbowiak, pomysłodawca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych o tym jak wyglądały starania o ustanowienie… - W 2006 roku został posadowiony w Opolu pomnik poświęcony żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Budził on w środowiskach kombatanckich proweniencji… » więcej 2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »