Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Ryszard Galla o przedsiębiorcach podczas lockdownu…
2021-01-18, 14:57 Autor: Joanna Matlak

Ryszard Galla o przedsiębiorcach podczas lockdownu, Radzie Wolności Słowa, projekcie mandatowym i nowym przewodniczącym niemieckiej partii CDU

Ryszard Galla m.in. o buncie przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy mimo obostrzeń
- Sytuacja na pewno jest trudna dla rządzących, ale jeszcze trudniejsza jest dla przedsiębiorców i nas wszystkich. Powinismy szukać, a szczególnie rząd, łatwych i przejrzystych rozwiązań, które będą łagodziły a nie szkodziły - powiedział w Loży Radiowej Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej.
- Czasami nadgorliwość nie pomaga i tutaj to widzę. Powinniśmy szukać łatwych rozwiązań dla podmiotów gospodarczych, które są najbardziej narażone albo na zamknięcie albo na drastyczne ograniczeni swojej działalności - mówił poseł Galla. Zdaniem naszego gościa należałoby nieco poluzować panujące obostrzenia i pozwolić przedsiębiorcom pracować.

Posła MN pytaliśmy też o wybór Armina Lascheta na nowego przewodniczącego CDU, niemieckiej partii rządzącej, który zastąpił na tym stanowisku Annegret Kramp Karrenbauer. Mówi się o nim również jako o polityku, który w fotelu kanclerza zastąpi Angelę Merkel.

- To będzie kontynuator polityki Angeli Merkel, ale przede wszystkim polityki CDU. Będzie też dobry klimat dla sprawnego zarządzania państwem niemieckim, bo obecnie jest premierem jednego z największych landów - mówił Ryszard Galla.

Z posłem Mniejszości Niemieckiej rozmawialismy też o tzw. Projekcie mandatowym oraz o odrzuceniu przez Komisję Europejską inicjatywy Minority Safe Pack.
Z Ryszardem Gallą rozmawia Joanna Matlak

Zobacz także

2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej 2021-02-25, godz. 12:12 Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych… - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie "Prosto z Sejmu"z Magdalena Ogórek. Pytany był… » więcej 2021-02-25, godz. 10:07 Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji z PO w samorządzie województwa i budowaniu centroprawicy na polskiej… - Jestem szczerze zdziwiony, że z jednej strony przewodniczący Platformy Obywatelskiej proponuje Koalicję 276, a na poziomie lokalnym koledzy z Platformy nie… » więcej 2021-02-24, godz. 18:38 Dorota Przysiężna – Bator, burmistrz Kietrza i Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic, o dofinasowaniu zadań w popegeerowskich… 59 gmin z Opolszczyzny złożyło 143 wnioski o wsparcie inwestycji w miejscowościach, gdzie zlikwidowano państwowe gospodarstwa rolne. Wnioskodawcy ci wystąpili… » więcej 2021-02-24, godz. 13:35 Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o rozwoju tamtejszej strefy inwestycyjnej - Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej należymy od 2005 roku. W 2018 roku całe 55 hektarów było już zajęte przez inwestorów, dlatego dołączyliśmy… » więcej 2021-02-24, godz. 12:58 Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł… - Z dużym niedowierzaniem oglądałem paski w telewizji, że nastąpiła taka tragedia. Od razu pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy i dowiedziałem się, że… » więcej 2021-02-24, godz. 09:16 Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną… - Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »