Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Co tam Panie w polityce?

Co tam Panie w polityce?

Piotr Semka i Piotr Gociek [fot. Marek Bohdan/Radio Opole i PAP/Arek Markowicz]
Piotr Semka i Piotr Gociek [fot. Marek Bohdan/Radio Opole i PAP/Arek Markowicz]
W co drugi wtorek po godz. 17:05 najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa Piotr Gociek (Polskie Radio, Tygodnik Do Rzeczy, TVP Kultura) oraz Piotr Semka.
2022-06-21, 17:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Co tam Panie w polityce? Odpowiadają Piotr Gociek i Piotr Semka

Piotr Semka i Piotr Gociek [fot. Marek Bohdan i PAP/Arek Markowicz]
Piotr Semka i Piotr Gociek [fot. Marek Bohdan i PAP/Arek Markowicz]
Piotr Gociek i Piotr Semka we wtorkowym programie publicystycznym komentują:
- zmiany w rządzie
- wizytę przywódców 4 europejskich państw w Ukrainie
- wypowiedź Angeli Merkel
- "skandalik" w niemczech
- Rząd nam się zdekompletował - powiedział Piotr Gociek. Jarosław Kaczyński zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami złożył dymisję ze stanowiska wicepremiera. Sprawami bezpieczeństwa zajmie się teraz Mariusz Błaszczak. Prezes PiS skupi się teraz na zarządzaniu partią.

- Trzeba się zająć wyborami. PiS musi teraz bardzo ciężko pracować. Sondaże wskazują, że nie miałby teraz większości, to zadanie dla lidera - powiedział Piotr Semka.

Publicyści skomentowali także wizytę przywódców Francji, Niemiec, Włoch i Rumunii w Kijowie w ubiegły czwartek.
- Jedyne, co mi zostało po tej wizycie w głowie, to jest mem, który krąży po internecie. Zestawienie dwóch obrazków. Jeden, na którym Jezus patrzy w przód a z boku Judasz próbuje go całować, a drugi to zdjęcie jak wo Wołodymyr Zełenski patrzy się prosto w obiektyw fotoreportera a Macron próbuje go obejmować - powiedział Piotr Gociek.

- Ta smutna twarz Zełenskiego pokazuje, że Ukraina dostaje za dużo broni, żeby umrzeć, ale za mało, żeby przeprowadzić kontrofensywę i wyrzucić Rosjan. A co dziennie giną Ukraińcy.

W drugiej części programu publicyści skupili się na Niemczech. Angela Merkel, była kanclerz Niemiec w jednym z wywiadów powiedziała, że to nie jest prawda, że ona chciała oswajać Rosję poprzez handel, ale chciała utrzymać dobre relacje z drugim mocarstwem atomowym na świecie.
- A to nie jest lepiej utrzymywać dobrych relacji z pierwszym mocarstwem atomowym na świecie, ze Stanami Zjednoczonymi? - zastanawiał się Piotr Gociek.

Drugim omówionym tematem była "aferka". "Każdemu, co mu się należy" - do dewiza niemieckiej żandarmerii, która widniała także na bramie w obozie zagłady w Buchenwaldzie. Teraz ma zostać zmienione.
Dlaczego dopiero teraz?
Posłuchaj!

Zobacz także

1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »