Radio Opole » Loża Radiowa » Prosto z sejmu

Prosto z sejmu

Prosto z sejmu - zaprasza Magdalena Ogórek
Najważniejsi polscy politycy komentują to co dzieje się w kraju i na świecie.

Na program “Prosto z sejmu” zaprasza Magdalena Ogórek - w każdy czwartek po godz. 12:00 w Radiu Opole.
2021-10-07, 09:56 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek

Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek
Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek
- Funkcjonariuszom Straży Granicznej jest przykro, kiedy widzą taką fale hejtu, zwłaszcza, że trafia on także w ich rodziny - powiedziała w rozmowie z Magdaleną Ogórek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Była gościem czwartkowego cyklu "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej.
- Funkcjonariusze to Polacy, którzy bronią swojego kraju, swoich rodzin, terytorium. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, to są osoby, które tam mieszkają, przy tej granicy.

- Jest wyjątkowo ciężko, przez 12 godzin służby musimy być skoncentrowani na działaniach, w nocy jest wyjątkowo niebezpiecznie, są podrzucane różne rzeczy, ostatnio coś, co przypominało ładunek wybuchowy - powiedział ppor. Michalska. - Nigdy nie wiadomo ile będzie prób nielegalnego przekroczenia granicy, czy będziemy musieli podjąć akcję reanimacyjną, czy będą dzieci, które przewozimy do szpitala lub ośrodków i nie wiemy jakich prowokacji możemy się spodziewać ze strony Białoruskiej.

Rzeczniczka SG powiedziała, że pogranicznicy białoruscy, którzy dobrze znają granicę i monitorują ją sprzętem optoelektronicznym wskazują migrantom gdzie, kto przebywa, migranci dostają też narzędzia do cięcia drutu.

- Osoby, które próbują się dostać do Polski wskazują, że ich celem są kraje zachodnie: Niemcy, Francja, Austria. Mówią, że nie chcą składać wniosku o azyl w Polsce - zaznaczyła ppor. Anna Michalska.

Powiedziała także, że liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy wzrosła. To około tysiąca, wcześniej było pół tysiąca. Z naszych informacji wynika, że migrantów po stronie białoruskiej jest bardzo dużo. - Strona białoruska będzie chciała je, mówiąc brutalnie, wypchnąć na naszą stronę jeszcze przed sezonem zimowym. Sytuacja nie zapowiada się zbyt dobrze. Staramy się jeszcze bardziej uszczelniać granicę, mamy nadzieję, że nie będzie tragicznych zdarzeń, a osoby są kompletnie nie przygotowane na taką podróż w warunkach zimowych - zaznaczyła rzeczniczka Straży Granicznej.

Zobacz także

2021-11-18, godz. 13:53, Loża Radiowa Tomasz Kostuś, poseł PO w "Prosto z sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o ustawie o ochronie ganic - Nie ma zgody na psucie prawa, łamanie zapisów konstytucji, chaos i dyletanctwo. Dlatego świadomie głosowaliśmy przeciwko przyjęciu ustawy o ochronie granicy - powiedział poseł PO Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek w „Prosto… » więcej 2021-10-21, godz. 12:19, Loża Radiowa "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą o debacie w Parlamencie Europejskiej, wystąpieniu premiera Morawieckiego i haniebnych… Nie milkną komentarze wokół debaty w Parlamencie Europejskim o Polsce i słów premiera Mateusza Morawieckiego, który wystąpił wczoraj w Parlamencie Europejskim i apelował o równe traktowanie państw członkowskich Wspólnoty. O te… » więcej 2021-10-14, godz. 12:50, Loża Radiowa Grzegorz Puda, minister rolnictwa w rozmowie z Magdaleną Ogórek w "Prosto z Sejmu" o pomocy dla rolników w ramach Polskiego Ładu - W ramach naszej propozycji najważniejsze są te, które wynikają ze spotkań z rolnikami, których mieliśmy w resorcie kilkadziesiąt, a w sumie w ramach naszych prac kilkaset - mówił dziś w rozmowie z Magdaleną Ogórek minister rolnictwa… » więcej 2021-10-07, godz. 09:58, Loża Radiowa Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek - Funkcjonariuszom Straży Granicznej jest przykro, kiedy widzą taką fale hejtu, zwłaszcza, że trafia on także w ich rodziny - powiedziała w rozmowie z Magdaleną Ogórek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Była gościem… » więcej 2021-09-30, godz. 13:14, Loża Radiowa Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej i zadaniach dla Tuska - Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO, PSL, MN) jest niepokojąca - powiedział Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »