Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej…
2021-01-13, 09:57 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o tym dlaczego warto się szczepić

Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o tym dlaczego warto się szczepić
- Nie mam żadnych objawów niepożądanych, żadnej gorączki, obrzęku, zmęczenia, więc to jest dowód na to, że nie ma się czego obawiać - powiedział w Porannej Loży Radiowej
Marek Tomków wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, który 2 dni temu zaszczepił się przeciwko covid-19.
- Nie ma innego wyjścia, jeśli chcemy przerwać tę nienormalną sytuację, w której żyjemy, to jedynym wyjściem jest szczepienie. To jedyny lek, który możemy podać przed zachorowaniem. - podkreślał farmaceuta.
Jak zaznaczał, nie powinniśmy wierzyć celebrytom, którzy zniechęcają do szczepień, a jeśli mamy jakieś wątpliwości, to należy słuchać lekarzy. - Papież Franciszek nie udaje, że jest specjalistą wirusologiem, powiedział, że lekarze stwierdzili, że szczepionka jest dobra, w związku z tym wszyscy powinniśmy się zaszczepić i on też się zaszczepi - powiedział Marek Tomków.

Wyjaśnił, że szczepionka jest bardzo dobrze sprawdzona, skupiał się na niej cały świat. 25 międzynarodowych zespołów badało dokumentację. Została tak szybko wprowadzona, ponieważ była sprawdzana na bieżąco. Normalna procedura rejestracyjna trwa 7 miesięcy. - Tutaj rzucono tak dużo rąk do pracy, że udało się to skrócić o kilka miesięcy - mówił gość Porannej Loży Radiowej. - Nie jest to nowy lek budowany od podstaw, nad szczepionką pracowano już od lat, w tej chwili jedyne co było do dopracowania to tylko wirus. To tak jak byśmy mieli matrycę, na którą nakłada się nowego koronawirusa.

Odniósł się także do zachowawczości tych, którzy chcą jak najdłużej zwlekać ze szczepieniem. - Czekając ryzykuje się, że w między czasie można przecież złapać covid.

Zobacz także

2021-02-16, godz. 19:52 Przemysław Zych, wiceprezydent Opola o przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w tym mieście W tym roku mieszkańcy Opola nie będą mieli podwyżki opłat za odbiór śmieci. Miasto jest bliskie sfinalizowania związanego z tym przetargu. » więcej 2021-02-16, godz. 18:31 Grzegorz Czarnocki, prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu o gospodarowaniu odpadami komunalnymi w województwie… RIO w Opolu przeanalizowała gospodarowanie odpadami komunalnymi na Opolszczyźnie w latach 2016-2019. W tym czasie 49 gmin dopłacało do tego zadania. W 9 gminach… » więcej 2021-02-16, godz. 13:04 Cykl "Co tam Panie w polityce?" - zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc! Co tam Panie w polityce? Jak co wtorek, Piotr Gociek (Polskie Radio, TVP Kultura, Do Rzeczy) i Piotr Moc komentują to, czym żyje świat i Polska. » więcej 2021-02-16, godz. 10:13 Dr Bartłomiej Machnik o tym, że Hołownia "utwardza się" na scenie politycznej i że to kwestia czasu aż stworzy klub… - Ten transfer świadczy o „utwardzaniu się” Szymona Hołowni na polskiej scenie politycznej. Mówiłem już dawno, że Hołownia poza nową ofertą, stylem… » więcej 2021-02-16, godz. 09:35 Piotr Wach o tym, że jest zaskoczony transferem posłanki Nowoczesnej do Polski 2050 Holowni i o tym, że opozycja musi… - Przyznam, że jestem zaskoczony, choć ostatnie zachowanie poseł Hennig-Kloski było dość chimeryczne. Dochodziły do nas sygnały, że może zmienić ugrupowanie… » więcej 2021-02-15, godz. 20:15 Piotr Woźniak, lider SLD na Opolszczyźnie o rozdziale Kościoła katolickiego od państwa i restytucji jego mienia Trwa zbiórka podpisów w sprawie zaprzestania finansowania Kościoła katolickiego przez państwo. W Radiu Opole mówił o tym Krzysztof Śmiszek, poseł partii… » więcej 2021-02-15, godz. 18:33 Artur Rolka, burmistrz Paczkowa o zagospodarowaniu odpadów komunalnych i rosnących opłatach za odbiór śmieci W większości opolskich gmin opłaty za odbiór śmieci nie pokrywały związanych z tym kosztów. Takie są wyniki analizy Opolskiej Regionalnej Izby Obrachunkowej… » więcej 2021-02-15, godz. 13:32 Ryszard Galla o tym kogo TSKN zaproponuje na wicemarszałka, transferach do Polski 2050 Szymona Hołowni i podatku od … – To jest nerwówka – ocenił Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej pytany o czym świadczy przejście Pauliny Hennig Kloski z KO do Polski 2050 Szymona… » więcej 2021-02-15, godz. 09:49 Dr Wiesława Błudzin o szczepieniach i pracach nad lekiem na covid - Teraz jest spadek zakażeń, ale zobaczymy, co będzie się działo za około 2 tygodnie od zniesienia obostrzeń - powiedziała dr Wiesława Błudzin, ordynator… » więcej 2021-02-15, godz. 09:18 Michał Siek, opolski kurator oświaty o szczepieniach nauczycieli i powrocie do szkół - Około 60 procent uprawnionych nauczycieli w regionie zapisało się na szczepienia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »