Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Szymon Hołownia o 'przemocowych zalotach' Koalicji…
2021-01-13, 09:33 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Szymon Hołownia o "przemocowych zalotach" Koalicji Obywatelskiej, obserwowaniu pewnego parlamentarzysty z Opolszczyzny oraz o chronieniu przestrzeni publicznej przed drastycznymi obrazami

Szymon Hołownia o "przemocowych zalotach" Koalicji Obywatelskiej, obserwowaniu pewnego parlamentarzysty z Opolszczyzny oraz o chronieniu przestrzeni publicznej przed drastycznymi obrazami
- Z całym szacunkiem dla Pana posła, to stara śpiewka Platformy Obywatelskiej, którą słyszymy od dłuższego czasu, próbująca przekonać wszystkich, że możliwe jest zjednoczenie opozycji tylko pod ich sztandarem, na ich listach - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Hołownia, komentując słowa Tomasza Kostusia (PO) i jego wiarę we wspólne listy w wyborach samorządowych i parlamentarnych.
- W normalnym świecie odczytałbym to jako zawoalowaną ofertę do współpracy, ale w tym świecie traktuję to trochę jako "przemocowe zaloty". Jeśli Platforma Obywatelska pokaże program, z którym będziemy mogli się zgodzić, to bardzo chętnie będziemy dyskutowali o tym, jak wdrożyć go w życie - dodał Szymon Hołownia. Nie wierzy on, że powstanie jedna lista wyborcza od Platformy po Konfederację. Jego zdaniem opozycja może się zgrupować w kilka bloków.

Zaznaczy on także, że na razie nie szykuje się żaden transfer polityka z Opolszczyzny. - Jest jednak jeden członek reprezentacji parlamentarnej, któremu się przyglądamy, ale nie podjęliśmy z nim jeszcze rozmów - zaznaczył.

Gość Porannej Loży Radiowej wyjaśnił także pomysł z jakim wyszło ugrupowanie Polska 2050 o wprowadzeniu zakazu prezentowania drastycznych treści w przestrzeni publicznej.

- To kwestia bezpieczeństwa wizualnego naszych dzieci i ekspozycji ich na drastyczne treści. Wymagamy od operatorów telewizji, żeby oznaczali programy, w których są na przykład sceny pokazujące skutki przemocy. To nie jest atak wymierzony w organizacje antyaborcyjne. Najważniejsze, żebyśmy chronili wspólną przestrzeń i żeby samorządy dostały narzędzia, żeby ten porządek egzekwować.

Zobacz także

2021-02-24, godz. 09:16 Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną… - Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę… » więcej 2021-02-23, godz. 09:11 Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale unijnych dotacji dla regionów, sytuacji w koalicji sejmiku województwa… - Mamy stratę w RPO na poziomie 20% w stosunku do poprzedniego okresu programowania i to nie jest wiele w porównaniu z innymi województwami, ale inne regiony… » więcej 2021-02-22, godz. 19:32 Piotr Woźniak, lider SLD na Opolszczyźnie i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o konwencji i postulatach młodzieżówek L… Podczas konwencji Lewicy w Warszawie zaprezentowano pakiet postulatów młodego pokolenia. Dotyczy on m.in. liberalizacji prawa do aborcji, równości małżeństw… » więcej 2021-02-22, godz. 13:06 Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji Aleksandrówki i innych inwestycjach istotnych dla południa Opolsz… - Ważnym elementem było stworzenie dodatkowej infrastruktury, żeby budynek mógł spełnić określone wymogi i standardy, które nakłada na nas Unia Europejska… » więcej 2021-02-22, godz. 09:09 Zbigniew Kubalańca o stosunkach PO - PSL oraz Zuzannie Donath-Kasiurze, która ma zostać wicemarszałkiem regionu - Rada nadzorcza kreuje skład zarządu. My nikogo nie zwalniamy - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek regionu. Komentował… » więcej 2021-02-22, godz. 09:07 Stanisław Rakoczy o regionalnej koalicji z PO i możliwych scenariuszach - Jesteśmy w tej koalicji ładnych parę kadencji, zawsze jesteśmy lojalni, nie chcemy przewrotów, ale chcemy, żeby traktowano nas podmiotowo, żeby z nami… » więcej 2021-02-19, godz. 19:28 Mateusz Filipowski i Jolanta Pałosz, wiceprezesi spółki Wodociągi i Kanalizacja Opole, o inwestycjach tej firmy komunalnej… Domowe rachunki mieszkańców Opola zwiększy opłata za utraconą retencję nazywana potocznie „podatkiem od deszczu”. Obowiązek ten wynika z ustawy o Prawie… » więcej 2021-02-19, godz. 19:05 Paweł Szymkowicz z Głuchołaz, przewodnik sudecki i przewodnik miejski po Pradze o osobach oprowadzających turystów W niedzielę obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Czym zajmują się przewodnicy turystyczni to z grubsza wiemy. Natomiast, jak… » więcej 2021-02-19, godz. 13:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o rozdziale państwa od Kościoła Relacje pomiędzy państwem, a Kościołem katolickim były tematem dyskusji w „Młodzieżowej Loży Radiowej”. W programie poruszyliśmy wątki związane… » więcej 2021-02-19, godz. 09:29 Martyna Nakonieczny, szefowa klubu PiS w sejmiku o tym, że kandydatura Zuzanny Donaths Kasiury do zarządu województwa… - Ja nie czuje ani zdziwienia ani zaskoczenia, bo kiedy rozmawialiśmy jakiś czas temu o powołaniu Rafała Bartka na to stanowisko, to mówiliśmy, że nas jako… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »