Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Maciej Sonik, starosta krapkowicki o tym jak zaszczepił…
2021-01-07, 09:26 Autor: Aneta Skomrowska-Kobza

Maciej Sonik, starosta krapkowicki o tym jak zaszczepił się jako wolontariusz szpitala oraz o akcji szczepień w szpitalu

Maciej Sonik o wolontariacie w szpitalu na oddziale covidowym
- Wrzucanie mnie do jednego worka z osobami, które zrobiły to poza kolejnością wykorzystując znajomości było bardzo nieprzyjemne, wzbudziło dużo żalu. Ale dostaliśmy także bardzo dużo głosów poparcia od mieszkańców - powiedział w Porannej Loży Radiowej Maciej Sonik, starosta krapkowicki. Skomentował w ten sposób podane przez niektóre media informacje, że zaszczepił się przeciwko covid tak jak inni starostowie poza kolejnością.
Podziękował też naszej rozgłośni oraz dziennikowi NTO za to, że poinformowały o tym, że zaszczepił się w fazie zero ponieważ jest wolontariuszem w szpitalu a nie z racji tego, że jest samorządowcem. Starosta Maciej Sonik jest wolontariuszem w szpitalu w Krapkowickim od marca ubiegłego roku.

- Także pani wicestarosta pani Sabina Gorzkula wtedy zaczęła pomagać w szpitalu, obecnie wolontariuszy jest 18. Wolontariusze na przykład pomagają młodym mamom wychodzącym z noworodkiem ze szpitala bo partner, nie może wejść do budynku, odbierają od rodzin pacjentów rzeczy, które ci przynoszą dla chorych i przekazują je.

Jeśli chodzi o szczepienia w powiecie krapkowickim to szczepionkę przyjęło już ponad 90% wszystkich osób z etapu "zero".
- Ja po szczepionce odczuwałem przez kilka dni ból mięśnia, ale nie wyrosła mi trzecia ręka - powiedział żartobliwie Maciej Sonik. - Ci, którzy na początku nie wierzyli w covid zgłaszają się do mnie i pytają o to gdzie i jak można się zaszczepić, czy można to zrobić na przykład przy cukrzycy. Odsyłam ich do lekarza, a kilka osób powiedziało mi, że rozważą szczepienie - powiedział.

Zobacz także

2021-02-17, godz. 19:34 Jacek Górski, dyrektor Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Złoty Potok” w Łące Prudnickiej o funkcjonowaniu placówki… Raczej na marginesie dyskusji dotyczących oświaty pozostają szkoły stowarzyszeniowe. Mają one wiele zalet. Mniej liczebne klas umożliwiają lepszy kontakt… » więcej 2021-02-17, godz. 18:39 Janusz Siano, wicestarosta prudnicki o skutkach zmniejszenia subwencji oświatowej i reorganizacji sieci szkół średnich… Samorządy lokalne otrzymują informacje o korektach subwencji oświatowej przekazywanej przez państwo. Zwiększenie niedoboru tej subwencji spowoduje, że powiat… » więcej 2021-02-17, godz. 13:24 Tadeusz Goc tłumaczy dlaczego oświata w wiejskich szkołach podstawowych w Strzelcach Opolskich wymaga zmiany - Koszt wykształcenia ucznia w poszczególnych szkołach to : w Suchej rocznie 28 tys. złotych, w Rozmierce 21 tys., a np. w szkole nr 7 w mieście to 9 tys… » więcej 2021-02-17, godz. 13:21 Bogusław Farion, sołtys Suchej o obawach mieszkańców strzeleckich wsi związanych z reorganizacją szkół podstaw… - Dla nas to bardzo emocjonująca propozycja. Mówię o mieszkańcach, Suchej, Rozmierki ale i wiosek, które wchodzą w skład obwodów szkolnych, czyli 4 sąsiadujących… » więcej 2021-02-17, godz. 09:23 Dr Marek Kawa o uniewinnieniu Donalda Trumpa od impeachmentu i jego przyszłości Były prezydent USA Donald Trump powiedział, że proces w jego sprawie miał charakter polityczny i zapewnił, że zawsze opowiadał się za rządami prawa. Skomentował… » więcej 2021-02-17, godz. 09:20 Dariusz Madera o tym, że zbliża się trzecia fala koronawirusa - Patrząc na informacje, które płyną z naszego kraju, można zaobserwować zmianę trendów – mówił w Porannej Loży Radiowej Dariusz Madera, dyrektor… » więcej 2021-02-16, godz. 19:52 Przemysław Zych, wiceprezydent Opola o przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w tym mieście W tym roku mieszkańcy Opola nie będą mieli podwyżki opłat za odbiór śmieci. Miasto jest bliskie sfinalizowania związanego z tym przetargu. » więcej 2021-02-16, godz. 18:31 Grzegorz Czarnocki, prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu o gospodarowaniu odpadami komunalnymi w województwie… RIO w Opolu przeanalizowała gospodarowanie odpadami komunalnymi na Opolszczyźnie w latach 2016-2019. W tym czasie 49 gmin dopłacało do tego zadania. W 9 gminach… » więcej 2021-02-16, godz. 13:04 Cykl "Co tam Panie w polityce?" - zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc! Co tam Panie w polityce? Jak co wtorek, Piotr Gociek (Polskie Radio, TVP Kultura, Do Rzeczy) i Piotr Moc komentują to, czym żyje świat i Polska. » więcej 2021-02-16, godz. 10:13 Dr Bartłomiej Machnik o tym, że Hołownia "utwardza się" na scenie politycznej i że to kwestia czasu aż stworzy klub… - Ten transfer świadczy o „utwardzaniu się” Szymona Hołowni na polskiej scenie politycznej. Mówiłem już dawno, że Hołownia poza nową ofertą, stylem… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »