Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Tomasz Kostuś broni samorządowców, którzy zaszczepili…
2021-01-05, 08:22 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Kostuś broni samorządowców, którzy zaszczepili się poza kolejką, krytykuje działania rządu w sprawie akcji szczepień, wierzy w spólne listy z ruchem Szymona Hołowni i liczy na pomoc Donalda Tuska w wyborach za trzy lata

Tomasz Kostuś broni samorządowców, którzy zaszczepili się poza kolejką
- Tak zwana afera kolejkowa bulwersuje, natomiast w mojej opinii to propagandowa akcja rządu odwracania kota ogonem, odwracania uwagi opinii publicznej od istotnych problemów jak najniższy wskaźnik w Europie chęci do szczepienia, najwyższej umieralności od 1945 roku, czy kulejącej akcji szczepień - powiedział w Porannej Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej.
Stwierdził on także, że samorządowcy, którzy się zaszczepili poza kolejką, zostali rzuceni na pożarcie opinii publicznej. Tak zrobił między innymi Maciej Sonik, starosta krapkowicki, członek Platformy Obywatelskiej. - Został on wytypowany do szczepienia jako wolontariusz pracujący na oddziale covidowym, jako szef obrony cywilnej, jako nadzorujący szpital powiatowy - wyjaśniał.

- Mamy wiele do zrobienia w obszarze popularyzacji, promocji szczepień, żeby osoby znane takie jak pan Kubica, pan Lewandowski, Zenek Martyniuk, Prezydent Andrzej Duda dali przykład innym. Gość Porannej Loży Radiowej podkreślał także, że w jego opinii nie ma planu szczepień, a minister Dworczyk zastanawiał się na konferencji nad kryteriami dotyczącymi szczepień osób z grupy senioralnej.

- Nie chcę tylko krytykować, wszyscy powinniśmy się bardzo mocno włączyć, żeby wskaźnik osób deklarujących chęć szczepień była jak najwyższa. Rząd musi włączyć w akcję szczepień samorządy - zaproponował.

Rozmawialiśmy także o sytuacji Platformy Obywatelskiej. W sondażach partia nie przebija się ponad dwudziestoparo procentowe poparcie. - Najważniejszy sondaż za trzy lata - stwierdził poseł PO.

Odniósł się także do dobrych wyników sondażowych ruchu Szymona Hołowni. - Nie traktuję go jako śmiertelnej konkurencji, prędzej czy później będziemy współpracować, wierzę, że kandydaci Szymona Hołowni będą na wspólnych listach opozycji w wyborach samorządowych i parlamentarnych - powiedział Tomasz Kostuś.

Platforma pracuje nad nową ideową deklaracją. - Efekt będzie przedstawiony najdalej za dwa tygodnie, teraz trwają konsultacje, również w regionach. Wydaje się, że przesądzoną sprawą jest rozdział kościoła od państwa i to, że chcemy być partią centrową, partią wolności partią europejską - wymieniał.

Gość Porannej Loży Radiowej skomentował także nieoficjalne informacje o powrocie Donalda Tuska do polityki i tym, że prowadzi on rozmowy w tej sprawie z Grzegorzem Schetyną. - To tylko doniesienia medialne. Donald Tusk jest najwybitniejszym polskim politykiem, dla wielu zapomniany, dla wielu znienawidzony, nie mniej jednak jego doświadczenie i wiedza będą bardzo pomocne i liczę na to, że jeżeli nie bezpośrednio to pośrednio będzie doradzał opozycji, żeby za trzy lata wygrać wybory.

Zobacz także

2021-02-18, godz. 17:10 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - Radiowa debata o pomysłach Związku Przesiębiorców i Pracodawców na … Zaproszenie do debaty przyjęli Grzegorz Kuliś (BCC), Grzegorz Adamczyk "Solidarność"), dr Witold Potwora (ekonomista) i Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo… » więcej 2021-02-18, godz. 12:24 "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską, poseł PiS - Od dłuższego czasu obserwujemy, że opozycja żyje w wirtualnej rzeczywistości, takiej życzeniowej, co jest smutne - mówiła poseł Violetta Porowska z… » więcej 2021-02-18, godz. 10:27 Jerzy Czerwiński, senator PiS o tym, że prof. Wawrzyk, kandydat PiS na RPO nie jest typowym funkcjonariuszem partyjn… - Różne rozmowy trwały, minister Wawrzyk próbował spotkać się z klubami, które w senacie są poza PiS-em, nie wyrażono na to chęci ani zgody – powiedział… » więcej 2021-02-18, godz. 10:23 Beniamin Godyla, senator KO o tym, że Rzecznik Praw Obywatelskich nie może być osobą zależną od władzy - Uważamy, że kandydatura profesora Piotra Wawrzyka, jest kandydaturą polityczną. To wiceminister i członek Prawa i Sprawiedliwości. My proponowaliśmy Zuzannę… » więcej 2021-02-17, godz. 19:34 Jacek Górski, dyrektor Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Złoty Potok” w Łące Prudnickiej o funkcjonowaniu placówki… Raczej na marginesie dyskusji dotyczących oświaty pozostają szkoły stowarzyszeniowe. Mają one wiele zalet. Mniej liczebne klas umożliwiają lepszy kontakt… » więcej 2021-02-17, godz. 18:39 Janusz Siano, wicestarosta prudnicki o skutkach zmniejszenia subwencji oświatowej i reorganizacji sieci szkół średnich… Samorządy lokalne otrzymują informacje o korektach subwencji oświatowej przekazywanej przez państwo. Zwiększenie niedoboru tej subwencji spowoduje, że powiat… » więcej 2021-02-17, godz. 13:24 Tadeusz Goc tłumaczy dlaczego oświata w wiejskich szkołach podstawowych w Strzelcach Opolskich wymaga zmiany - Koszt wykształcenia ucznia w poszczególnych szkołach to : w Suchej rocznie 28 tys. złotych, w Rozmierce 21 tys., a np. w szkole nr 7 w mieście to 9 tys… » więcej 2021-02-17, godz. 13:21 Bogusław Farion, sołtys Suchej o obawach mieszkańców strzeleckich wsi związanych z reorganizacją szkół podstaw… - Dla nas to bardzo emocjonująca propozycja. Mówię o mieszkańcach, Suchej, Rozmierki ale i wiosek, które wchodzą w skład obwodów szkolnych, czyli 4 sąsiadujących… » więcej 2021-02-17, godz. 09:23 Dr Marek Kawa o uniewinnieniu Donalda Trumpa od impeachmentu i jego przyszłości Były prezydent USA Donald Trump powiedział, że proces w jego sprawie miał charakter polityczny i zapewnił, że zawsze opowiadał się za rządami prawa. Skomentował… » więcej 2021-02-17, godz. 09:20 Dariusz Madera o tym, że zbliża się trzecia fala koronawirusa - Patrząc na informacje, które płyną z naszego kraju, można zaobserwować zmianę trendów – mówił w Porannej Loży Radiowej Dariusz Madera, dyrektor… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »