Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Tomasz Kostuś broni samorządowców, którzy zaszczepili…
2021-01-05, 08:22 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Kostuś broni samorządowców, którzy zaszczepili się poza kolejką, krytykuje działania rządu w sprawie akcji szczepień, wierzy w spólne listy z ruchem Szymona Hołowni i liczy na pomoc Donalda Tuska w wyborach za trzy lata

Tomasz Kostuś broni samorządowców, którzy zaszczepili się poza kolejką
- Tak zwana afera kolejkowa bulwersuje, natomiast w mojej opinii to propagandowa akcja rządu odwracania kota ogonem, odwracania uwagi opinii publicznej od istotnych problemów jak najniższy wskaźnik w Europie chęci do szczepienia, najwyższej umieralności od 1945 roku, czy kulejącej akcji szczepień - powiedział w Porannej Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej.
Stwierdził on także, że samorządowcy, którzy się zaszczepili poza kolejką, zostali rzuceni na pożarcie opinii publicznej. Tak zrobił między innymi Maciej Sonik, starosta krapkowicki, członek Platformy Obywatelskiej. - Został on wytypowany do szczepienia jako wolontariusz pracujący na oddziale covidowym, jako szef obrony cywilnej, jako nadzorujący szpital powiatowy - wyjaśniał.

- Mamy wiele do zrobienia w obszarze popularyzacji, promocji szczepień, żeby osoby znane takie jak pan Kubica, pan Lewandowski, Zenek Martyniuk, Prezydent Andrzej Duda dali przykład innym. Gość Porannej Loży Radiowej podkreślał także, że w jego opinii nie ma planu szczepień, a minister Dworczyk zastanawiał się na konferencji nad kryteriami dotyczącymi szczepień osób z grupy senioralnej.

- Nie chcę tylko krytykować, wszyscy powinniśmy się bardzo mocno włączyć, żeby wskaźnik osób deklarujących chęć szczepień była jak najwyższa. Rząd musi włączyć w akcję szczepień samorządy - zaproponował.

Rozmawialiśmy także o sytuacji Platformy Obywatelskiej. W sondażach partia nie przebija się ponad dwudziestoparo procentowe poparcie. - Najważniejszy sondaż za trzy lata - stwierdził poseł PO.

Odniósł się także do dobrych wyników sondażowych ruchu Szymona Hołowni. - Nie traktuję go jako śmiertelnej konkurencji, prędzej czy później będziemy współpracować, wierzę, że kandydaci Szymona Hołowni będą na wspólnych listach opozycji w wyborach samorządowych i parlamentarnych - powiedział Tomasz Kostuś.

Platforma pracuje nad nową ideową deklaracją. - Efekt będzie przedstawiony najdalej za dwa tygodnie, teraz trwają konsultacje, również w regionach. Wydaje się, że przesądzoną sprawą jest rozdział kościoła od państwa i to, że chcemy być partią centrową, partią wolności partią europejską - wymieniał.

Gość Porannej Loży Radiowej skomentował także nieoficjalne informacje o powrocie Donalda Tuska do polityki i tym, że prowadzi on rozmowy w tej sprawie z Grzegorzem Schetyną. - To tylko doniesienia medialne. Donald Tusk jest najwybitniejszym polskim politykiem, dla wielu zapomniany, dla wielu znienawidzony, nie mniej jednak jego doświadczenie i wiedza będą bardzo pomocne i liczę na to, że jeżeli nie bezpośrednio to pośrednio będzie doradzał opozycji, żeby za trzy lata wygrać wybory.

Zobacz także

2021-03-05, godz. 20:04 Wiesław Miś, prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu o sukcesach i problemach tej społecznej organi… PZW jest jedną z największych organizacji społecznych w Polsce. Pod względem wędkarskich osiągnięć sportowych, liczby członków i użytkowanych akwenów… » więcej 2021-03-05, godz. 18:47 Wacław Bortnik, Opolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii o zagrożeniu wirusami wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz afrykańskiego… W kilku województwach Polski pojawiły się nowe ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków. Wirusa HPAI zlokalizowano na fermach drobiu. Znaczący wzrost takich… » więcej 2021-03-05, godz. 14:43 Młodzieżowa Loża Radiowa o Żołnierzach Wyklętych 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W wielu miastach Polski ale i regionu organizowano obchody czy też inne formy upamiętnienia żołnierzy… » więcej 2021-03-05, godz. 09:28 Michał Kobosko o 3 mandatach dla Polska 2050 na Opolszczyźnie oraz o rozmowach z samorządowcami naszego regionu Trudno się nie cieszyć, jesteśmy młodym, powstającym ruchem społeczno-politycznym, jeszcze nie doczekaliśmy się rejestracji partii politycznej. Takie wyniki… » więcej 2021-03-05, godz. 09:12 Anna Zalewska o projekcie rezolucji PE "UE strefą wolności LGBTIQ", możliwości odebrania Polsce unijnych funduszy przez… - Nie ma powodu, dla którego taką rezolucję i dyskusję należałoby podejmować - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana PiS… » więcej 2021-03-04, godz. 18:02 "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE Rząd przyjął projekt ustawy, która ostatecznie zlikwiduje Otwarte Fundusze Emerytalne i przekształci je w Indywidualne Konta Emerytalne. Przeniesienie środków… » więcej 2021-03-04, godz. 12:12 Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia… » więcej 2021-03-04, godz. 10:32 Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021 - Zmiany są, ale to nie są jakieś zmiany rewolucyjne. One wynikają z tego co dzieje się na szczeblu ogólnopolskim. Mamy zmiany w tendencjach, które są… » więcej 2021-03-04, godz. 09:39 Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko… - Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie… » więcej 2021-03-03, godz. 18:40 Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy o wsparciu młodzieży… Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce blisko pięć procent osób po szesnastym roku życia wypada z systemu edukacji, co oznacza, że porzucają naukę w szkołach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »