Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Radosław Roszkowski o szczepieniach przeciw COVID-19…
2021-01-04, 17:26 Autor: Jan Poniatyszyn

Radosław Roszkowski o szczepieniach przeciw COVID-19 w szpitalach w Prudniku i Białej

Radosław Roszkowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Radosław Roszkowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szczepienia ochronne przeciw COVID-19 na Opolszczyźnie były głównym tematem popołudniowej Loży Radiowej. Prowadzą je placówki medyczne m.in. podległe powiatom i samorządowi województwa.
- Zwykle szczepię się przy różnych tego typu akcjach, natomiast jeszcze przeciwko cowidowi nie miałem okazji – mówił Radosław Roszkowski, prudnicki starosta.

W powiecie prudnickim są dwa szpitale, dla których organem założycielskim jest samorząd tego powiatu. Są to szpital Prudnickiego Centrum Medycznego oraz Szpital św. Elżbiety w Białej. Obie te placówki medyczne leczą pacjentów chorych na COVID-19.

- Właśnie realizowane są szczepienia w tych placówkach. W Prudniku 30 proc. personelu podda się temu zabiegowi. Jeszcze tydzień temu była mowa, że będzie to 25 proc. Lepiej sytuacja wygląda w Białej. Myślę, że dojdziemy tam do 70 proc. Od pewnego czasu zastanawiam się, co powoduje, że wiele osób odmawia szczepień. Spore znaczenie mają media społecznościowe, gdzie publikowane są nieprawdziwe informacje poddające w wątpliwość wartość szczepionek. Jeżeli chodzi o personel medyczny to nie znajduję wytłumaczenia – powiedział Radosław Roszkowski.

W dalszej części programu nawiązaliśmy do konfliktu personalnego między prudnickim starostą, a Dariuszem Kolbkiem, który jest radnym powiatowym opozycji.

Rozmówcy popołudniowej Loży Radiowej wypowiadali się też m.in. na temat kampanii informacyjnej dotyczącej szczepień ochronnych przeciw COVID-19. Na obecnym etapie wdrażania ocenili też Narodowy Program Szczepień. Odnieśli się również do głośnej ostatnio sprawy szczepień celebrytów i samorządowców.

Zobacz także

2021-02-19, godz. 09:28 Rafał Bartek o tym dlaczego Mniejszość Niemiecka rekomendowała Zuzannę Donath-Kasiurę do zarządu województwa - Zarząd naszego towarzystwa na posiedzeniu w poniedziałek podjął taką decyzje – potwierdził kandydaturę Zuzanny Donath-Kasiury do zarządu województwa… » więcej 2021-02-18, godz. 17:10 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - Radiowa debata o pomysłach Związku Przesiębiorców i Pracodawców na … Zaproszenie do debaty przyjęli Grzegorz Kuliś (BCC), Grzegorz Adamczyk "Solidarność"), dr Witold Potwora (ekonomista) i Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo… » więcej 2021-02-18, godz. 12:24 "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską, poseł PiS - Od dłuższego czasu obserwujemy, że opozycja żyje w wirtualnej rzeczywistości, takiej życzeniowej, co jest smutne - mówiła poseł Violetta Porowska z… » więcej 2021-02-18, godz. 10:27 Jerzy Czerwiński, senator PiS o tym, że prof. Wawrzyk, kandydat PiS na RPO nie jest typowym funkcjonariuszem partyjn… - Różne rozmowy trwały, minister Wawrzyk próbował spotkać się z klubami, które w senacie są poza PiS-em, nie wyrażono na to chęci ani zgody – powiedział… » więcej 2021-02-18, godz. 10:23 Beniamin Godyla, senator KO o tym, że Rzecznik Praw Obywatelskich nie może być osobą zależną od władzy - Uważamy, że kandydatura profesora Piotra Wawrzyka, jest kandydaturą polityczną. To wiceminister i członek Prawa i Sprawiedliwości. My proponowaliśmy Zuzannę… » więcej 2021-02-17, godz. 19:34 Jacek Górski, dyrektor Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Złoty Potok” w Łące Prudnickiej o funkcjonowaniu placówki… Raczej na marginesie dyskusji dotyczących oświaty pozostają szkoły stowarzyszeniowe. Mają one wiele zalet. Mniej liczebne klas umożliwiają lepszy kontakt… » więcej 2021-02-17, godz. 18:39 Janusz Siano, wicestarosta prudnicki o skutkach zmniejszenia subwencji oświatowej i reorganizacji sieci szkół średnich… Samorządy lokalne otrzymują informacje o korektach subwencji oświatowej przekazywanej przez państwo. Zwiększenie niedoboru tej subwencji spowoduje, że powiat… » więcej 2021-02-17, godz. 13:24 Tadeusz Goc tłumaczy dlaczego oświata w wiejskich szkołach podstawowych w Strzelcach Opolskich wymaga zmiany - Koszt wykształcenia ucznia w poszczególnych szkołach to : w Suchej rocznie 28 tys. złotych, w Rozmierce 21 tys., a np. w szkole nr 7 w mieście to 9 tys… » więcej 2021-02-17, godz. 13:21 Bogusław Farion, sołtys Suchej o obawach mieszkańców strzeleckich wsi związanych z reorganizacją szkół podstaw… - Dla nas to bardzo emocjonująca propozycja. Mówię o mieszkańcach, Suchej, Rozmierki ale i wiosek, które wchodzą w skład obwodów szkolnych, czyli 4 sąsiadujących… » więcej 2021-02-17, godz. 09:23 Dr Marek Kawa o uniewinnieniu Donalda Trumpa od impeachmentu i jego przyszłości Były prezydent USA Donald Trump powiedział, że proces w jego sprawie miał charakter polityczny i zapewnił, że zawsze opowiadał się za rządami prawa. Skomentował… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »