Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Radosław Roszkowski o szczepieniach przeciw COVID-19…
2021-01-04, 17:26 Autor: Jan Poniatyszyn

Radosław Roszkowski o szczepieniach przeciw COVID-19 w szpitalach w Prudniku i Białej

Radosław Roszkowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Radosław Roszkowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szczepienia ochronne przeciw COVID-19 na Opolszczyźnie były głównym tematem popołudniowej Loży Radiowej. Prowadzą je placówki medyczne m.in. podległe powiatom i samorządowi województwa.
- Zwykle szczepię się przy różnych tego typu akcjach, natomiast jeszcze przeciwko cowidowi nie miałem okazji – mówił Radosław Roszkowski, prudnicki starosta.

W powiecie prudnickim są dwa szpitale, dla których organem założycielskim jest samorząd tego powiatu. Są to szpital Prudnickiego Centrum Medycznego oraz Szpital św. Elżbiety w Białej. Obie te placówki medyczne leczą pacjentów chorych na COVID-19.

- Właśnie realizowane są szczepienia w tych placówkach. W Prudniku 30 proc. personelu podda się temu zabiegowi. Jeszcze tydzień temu była mowa, że będzie to 25 proc. Lepiej sytuacja wygląda w Białej. Myślę, że dojdziemy tam do 70 proc. Od pewnego czasu zastanawiam się, co powoduje, że wiele osób odmawia szczepień. Spore znaczenie mają media społecznościowe, gdzie publikowane są nieprawdziwe informacje poddające w wątpliwość wartość szczepionek. Jeżeli chodzi o personel medyczny to nie znajduję wytłumaczenia – powiedział Radosław Roszkowski.

W dalszej części programu nawiązaliśmy do konfliktu personalnego między prudnickim starostą, a Dariuszem Kolbkiem, który jest radnym powiatowym opozycji.

Rozmówcy popołudniowej Loży Radiowej wypowiadali się też m.in. na temat kampanii informacyjnej dotyczącej szczepień ochronnych przeciw COVID-19. Na obecnym etapie wdrażania ocenili też Narodowy Program Szczepień. Odnieśli się również do głośnej ostatnio sprawy szczepień celebrytów i samorządowców.

Zobacz także

2021-03-05, godz. 20:04 Wiesław Miś, prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu o sukcesach i problemach tej społecznej organi… PZW jest jedną z największych organizacji społecznych w Polsce. Pod względem wędkarskich osiągnięć sportowych, liczby członków i użytkowanych akwenów… » więcej 2021-03-05, godz. 18:47 Wacław Bortnik, Opolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii o zagrożeniu wirusami wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz afrykańskiego… W kilku województwach Polski pojawiły się nowe ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków. Wirusa HPAI zlokalizowano na fermach drobiu. Znaczący wzrost takich… » więcej 2021-03-05, godz. 14:43 Młodzieżowa Loża Radiowa o Żołnierzach Wyklętych 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W wielu miastach Polski ale i regionu organizowano obchody czy też inne formy upamiętnienia żołnierzy… » więcej 2021-03-05, godz. 09:28 Michał Kobosko o 3 mandatach dla Polska 2050 na Opolszczyźnie oraz o rozmowach z samorządowcami naszego regionu Trudno się nie cieszyć, jesteśmy młodym, powstającym ruchem społeczno-politycznym, jeszcze nie doczekaliśmy się rejestracji partii politycznej. Takie wyniki… » więcej 2021-03-05, godz. 09:12 Anna Zalewska o projekcie rezolucji PE "UE strefą wolności LGBTIQ", możliwości odebrania Polsce unijnych funduszy przez… - Nie ma powodu, dla którego taką rezolucję i dyskusję należałoby podejmować - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana PiS… » więcej 2021-03-04, godz. 18:02 "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE Rząd przyjął projekt ustawy, która ostatecznie zlikwiduje Otwarte Fundusze Emerytalne i przekształci je w Indywidualne Konta Emerytalne. Przeniesienie środków… » więcej 2021-03-04, godz. 12:12 Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia… » więcej 2021-03-04, godz. 10:32 Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021 - Zmiany są, ale to nie są jakieś zmiany rewolucyjne. One wynikają z tego co dzieje się na szczeblu ogólnopolskim. Mamy zmiany w tendencjach, które są… » więcej 2021-03-04, godz. 09:39 Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko… - Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie… » więcej 2021-03-03, godz. 18:40 Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy o wsparciu młodzieży… Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce blisko pięć procent osób po szesnastym roku życia wypada z systemu edukacji, co oznacza, że porzucają naukę w szkołach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »