Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Roman Kolek o szczepieniu przeciw COVID-19 w opolskich…
2021-01-04, 17:24 Autor: Jan Poniatyszyn

Roman Kolek o szczepieniu przeciw COVID-19 w opolskich placówkach medycznych

Roman Kolek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Roman Kolek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szczepienia ochronne przeciw COVID-19 na Opolszczyźnie były głównym tematem popołudniowej Loży Radiowej. Prowadzą je placówki medyczne m.in. podległe powiatom i samorządowi województwa.
- Zostałem zaszczepiony w szpitalu, w Strzelcach Opolskich – powiedział w programie Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego. – Z racji tego, że jestem lekarzem na wykazie Izby Lekarskiej, a oprócz tego małżonkiem czynnego zawodowo lekarza znalazłem się w tej grupie zerowej. Skorzystałem z tych uprawnień, bo warto i trzeba.

Połowa Polaków nie chce się zaszczepić. Natomiast Dariusz Madera, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Medycznego liczy, że do 14 stycznia przystąpienie do szczepień zadeklaruje 70 proc. jego załogi.

- Zebrałem dane z 12 jednostek. Siedem z nich bezpośrednio uczestniczy w akcji szczepień własnych pracowników oraz z branży medycznej zatrudnionych w innych placówkach. W większości placówek szczepienia już ruszyły. W innych rozpoczną się jutro. Zaszczepiono 360 osób. Szpitale te otrzymały łącznie tysiąc dawek szczepionki i w najbliższych dniach będzie wykorzystana. Obecnie zainteresowanych szczepieniami w tych jednostkach jest ponad 1700 osób. Z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Dyrektorzy zgłaszają pewne uwagi dotyczące trybu szczepień, strony informatycznej obsługi. Dosyć skomplikowany jest ten system wchodzenia przez portal pacjenta. Trzeba pewne dane autoryzować. Natomiast zainteresowanie jest i proces ten idzie sprawnie, a z czasem będzie jeszcze sprawniejszy – dodał Roman Kolek.

Zobacz także

2021-03-02, godz. 10:27 Michał Kalinowski z Wiosny i Janusz Kowalski z Solidarnej Polski o Żołnierzach Wyklętych Gośćmi Porannej Loży Radiowej byli dziś Michał Kalinowski, koordynator partii Wiosna w województwie opolskim oraz Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-03-01, godz. 18:33 Piotr Wach, wiceprzewodniczący opolskiego sejmiku o tym, że również Opolszczyzna powinna skorzystać z pieniędzy Programu… W nowej perspektywie finansowej Opolszczyzna ma otrzymać mniej unijnych pieniędzy niż w poprzednich latach. Region dostanie co najmniej 763 mln euro. Jest to… » więcej 2021-03-01, godz. 13:23 Jerzy Czerwiński o upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych, Krajowym Planie Odbudowy i kontrowersjach wokół prezesa PKN… „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” – to zdanie powinno by dedykowane tym, których potomkowie są w niektórych miejscach, szczególnie… » więcej 2021-03-01, godz. 10:18 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu niestworzonych rzeczy i sytuacji Namysłowskiego Centrum Zdrowia - Nie mogę się nie zgodzić ze słowami posła Ryszarda Wilczyńskiego, ale bardziej w wydźwięku pozytywnym - powiedział w Porannej Loży Radiowej Konrad… » więcej 2021-03-01, godz. 09:23 Arkadiusz Karbowiak, pomysłodawca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych o tym jak wyglądały starania o ustanowienie… - W 2006 roku został posadowiony w Opolu pomnik poświęcony żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Budził on w środowiskach kombatanckich proweniencji… » więcej 2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej 2021-02-25, godz. 12:12 Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych… - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie "Prosto z Sejmu"z Magdalena Ogórek. Pytany był… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »