Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » - Polityka to nie jest piaskownica, gdzie wszyscy…
2021-01-04, 10:04 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

- Polityka to nie jest piaskownica, gdzie wszyscy mają się ze sobą zgadzać - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia. Czy jego manifest polityczny "Prawica (od) nowa" wywoła nieporozumienie w koalicji?

- Polityka to nie jest piaskownica, gdzie wszyscy mają się ze sobą zgadzać - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Ociepa
"W nowym roku należy dokonać zwrotu ku młodym. Rok 2021 musi być dla polskiej prawicy rokiem odnowy. Najwyższy czas nadać nową formę naszym tradycyjnym pryncypiom, które od wieków inspirowały postęp ludzkości." - Pisze w manifeście Prawica (od)nowa Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia, minister obrony narodowej i poseł Ziemi Opolskiej.
- Manifest jest podpisany moim nazwiskiem, nie został przyjęty przez żadne organy partii, żeby mówić, że to stanowisko programowe partii. Choć oczywiście jako wiceprezes kieruję się programem Porozumienia stąd myślę, że można to utożsamiać ze sobą - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Ociepa.

W manifeście pisze między innymi, że należy postawić na zieloną energię, europejskość i opowiadać się przeciwko pogardzie wobec mniejszości, także seksualnych. To z kolei jest kojarzone z lewicą.

- Zwracam uwagę na zjawisko podebrania prawicy niektórych tematów, założeń programowych przez inne partie polityczne, lewicowe - stwierdził Marcin Ociepa. - Kwestię ekologii, ochronę powietrza, praw zwierząt, to wszystko można wywieźć z katolickiej nauki społecznej - dodał.

Gość Porannej Loży Radiowej podkreślał, że prawica zawsze była za Unią Europejską. - Ale widzimy, że Unia Europejska się zmienia, jest areną gry różnych interesów, czego nie widzi opozycja. Jesteśmy obozem eurorealistycznym, który widzi, że UE jest olbrzymią wartością dla Polski, jesteśmy w rodzinie narodów europejskich, w której byliśmy od dawna, natomiast trzeba się bić o swoje interesy.

Manifest "Prawica (od) nowa" wskazuje, że jest konieczność przemyślenia pewnych kwestii w obozie Zjednoczonej Prawicy.

- Jeśli chodzi o akcenty to się różnimy, ale nie jesteśmy jedną partią, jesteśmy koalicją. Porozumienie to najbardziej proeuropejska, prosamorządowa, proprzedsiębiorcza i progopospodarcza partia w tej koalicji - zaznaczył gość Porannej Loży Radiowej. Jego zdaniem być może wprowadzi to więcej niesnasek w koalicji, ale polityka - jak mówi - to nie jest piaskownica gdzie wszyscy mają się ze sobą zgadzać. To arena pewnej walki, rzecz w tym, żeby była to walka o interesy zwykłych obywateli - dodał wiceprezes Porozumienia Marcin Ociepa.

Zobacz także

2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej 2021-02-25, godz. 12:12 Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych… - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie "Prosto z Sejmu"z Magdalena Ogórek. Pytany był… » więcej 2021-02-25, godz. 10:07 Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji z PO w samorządzie województwa i budowaniu centroprawicy na polskiej… - Jestem szczerze zdziwiony, że z jednej strony przewodniczący Platformy Obywatelskiej proponuje Koalicję 276, a na poziomie lokalnym koledzy z Platformy nie… » więcej 2021-02-24, godz. 18:38 Dorota Przysiężna – Bator, burmistrz Kietrza i Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic, o dofinasowaniu zadań w popegeerowskich… 59 gmin z Opolszczyzny złożyło 143 wnioski o wsparcie inwestycji w miejscowościach, gdzie zlikwidowano państwowe gospodarstwa rolne. Wnioskodawcy ci wystąpili… » więcej 2021-02-24, godz. 13:35 Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o rozwoju tamtejszej strefy inwestycyjnej - Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej należymy od 2005 roku. W 2018 roku całe 55 hektarów było już zajęte przez inwestorów, dlatego dołączyliśmy… » więcej 2021-02-24, godz. 12:58 Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł… - Z dużym niedowierzaniem oglądałem paski w telewizji, że nastąpiła taka tragedia. Od razu pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy i dowiedziałem się, że… » więcej 2021-02-24, godz. 09:16 Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną… - Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »