Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu 'Co tam Panie w…
2020-11-24, 14:25 Autor: Piotr Moc

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11)

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11)
W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Radio Opole).
Dziś (24.11) o pośle z Opolszczyzny Pawle Kukizie, który popiera weto unijnego budżetu, uważa iż "Polska może być sterowana z zewnątrz, ja sobie tego nie życzę" i dodaje "Nie do końca rozumiem histerię, w którą wpadło część działaczy PSL. Zawarliśmy porozumienie na realizację postulatów wyborczych, np. niski ZUS, referenda, czy emerytura wolna od podatku. Tam nie było ani słowa o unijnych kwestiach".

Ponadto w tym wydaniu cyklu:
Według informacji PAP zbliżonych do kierownictwa PiS "przejęcie" opozycyjnych posłów miałoby dać partii rządzącej bufor w razie ewentualnego kolejnego buntu w klubie PiS, jak miało to miejsce podczas głosowania nad projektem dotyczącym ochrony zwierząt, czy w razie potencjalnych odejść. Także o tym, że PiS ma nowe pola walki i aby je realizować pożądana jest konsolidacja obozu rządzącego.

Straszenie Polexitem (przez opozycję) tak samo poważne, jak terrorystów straszenie kredkami i rysowaniem na ulicach - cytat dnia wyrażony w analizie sytuacji "po wecie" przez eurodeputowanego PiS Zbigniewa Kuźmiuka.

A w USA wszystko (prawie) jasne po decyzji prezydenta Donalda Trumpa o rozpoczęciu procesu przekazywania władzy ekipie demokraty Joe Bidena.

Na deser jak zawsze film. Tym razem o serialowym przeboju "The Crown", który opowiada losy brytyjskiej rodziny królewskiej, zaczynając od lat 40. Kolejne sezony przenoszą nas do kolejnych dekad XX w. Do tej pory powstały cztery serie. W planach są następne dwie.

Przy okazji policzyliśmy (co nie było trudne), że królowa brytyjska Elżbieta II podczas swojego 68-letniego "noszenia królewskiej korony" poznała 11 urzędujących prezydentów Stanów Zjednoczonych. Od Trumana po Trumpa.

Zobacz także

2021-01-20, godz. 19:29 Piotr Soczyński, starosta głubczycki i Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego o przywróceniu połączenia… Zapewnienie osobowego transportu publicznego jest zadaniem samorządów lokalnych. O wznowienie ruchu kolejowego na trasie z Racławic Śląskich do Raciborza… » więcej 2021-01-20, godz. 13:10 Grzegorz Zawiślak o budżecie Prudnika na 2021 i inwestycjach - Budżet się spiął, ale to na pewno nie jest budżet marzeń - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika, zapytany o finanse gminy… » więcej 2021-01-20, godz. 09:16 Rafał Bartek (MN) i Tomasz Gabor (SP) i konflikt w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Województwa Opolskiego… - Rafał Bartek jako przewodniczący sejmiku województwa opolskiego swoją decyzją uraził wielu mieszkańców regionu - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-01-19, godz. 19:10 Violetta Porowska, posłanka PiS o krytyce rządu ze strony opozycji oraz pomysłach Koalicji Obywatelskiej wsparcia dla… - Platforma Obywatelska, opozycja zachowuje się tak, jakby to, co się dzisiaj dzieje w Polsce i na świecie to jest stan, który został wydumany, wymyślony… » więcej 2021-01-19, godz. 19:05 Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej o projekcie ustawy wspierającej przedsiębiorców i działaniach rządu Opolscy parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej przedstawili projekt ustawy pomocowej dla przedsiębiorców, którzy utracili dochody i borykają się z finansowymi… » więcej 2021-01-19, godz. 13:10 Cykl "Co tam Panie w polityce?" - zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc! W dzisiejszym (19.01) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce?" Piotr Gociek i Piotr Moc między innymi o...losach trenera kadry narodowej piłkarzy, które okazały… » więcej 2021-01-19, godz. 09:49 Dr Andrzej Mazur o pracy w szpitalu w czasie pandemii i tym dlaczego szczepienie przeciwko covid-19 jest konieczne - Z tego co obserwuję znaczna część seniorów jest zainteresowana szczepieniem. Oczywiście jest wiele osób pośród nich, którzy maja wątpliwości, są… » więcej 2021-01-18, godz. 19:27 Edward Szupryczyński, burmistrz Głuchołaz o sytuacji gminy i branży turystycznej w Górach Opawskich W gminie Głuchołazy jest najwięcej na Opolszczyźnie domów wczasowych. Z powodu obostrzeń COVID-19 takie obiekty turystyczne są zamknięte. Ma to reperkusje… » więcej 2021-01-18, godz. 18:41 Jerzy Czerwiński, senator Prawa i Sprawiedliwości komentuje sytuację swojego ugrupowania oraz działania opozycji p… - PiS zarówno na Opolszczyźnie, jak i w skali kraju ma najlepsze wyniki i rosnące poparcie wyborców. Nikt ci tyle nie da, ile Platforma Obywatelska może obiecać… » więcej 2021-01-18, godz. 14:57 Ryszard Galla o przedsiębiorcach podczas lockdownu, Radzie Wolności Słowa, projekcie mandatowym i nowym przewodniczącym… - Sytuacja na pewno jest trudna dla rządzących, ale jeszcze trudniejsza jest dla przedsiębiorców i nas wszystkich. Powinismy szukać, a szczególnie rząd… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »