Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, 'Czarnej…
2020-11-20, 15:29 Autor: Joanna Matlak

Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych

Wojewoda opolski Adrian Czubak w "Loży Radiowej" (20.11.20)
- Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany przez to co się dzieje w Korfantowie. Ja mogę przekazać pisma od prezesa OCR-u i od lekarzy jakie do mnie przychodziły – powiedział w Loży Radiowej Adrian Czubak, wojewoda opolski.
- Przyszło do mnie pismo od prezesa OCR-u w Korfantowie, ono było skierowane do ministra zdrowia za pośrednictwem wojewody, gdzie wnosił aby w całości uchylić tę decyzję. To wicemarszałek nie wie, że szpital, który jemu podlega zawnioskował o uchylenie w całości mojej decyzji? – pytał retorycznie wojewoda Czubak.

- Każde żądanie Korfantowa jeśli nie w całości, to w części było spełniane, przesunięcie terminu, zabezpieczenie środków, szkolenie personelu. Rozmawiałem z prezesem o tym, że jak będzie rosła liczba osób przywożonych to będę delegował lekarzy, ale ja mogę delegować, a nie kazać, to też zależy od lekarzy i takie były ustalenia. Problemy o których mówił prezes z Korfantowa to tak naprawdę mogą być w każdym szpitalu, ale jakoś inne szpitale stanęły na wysokości zadania – powiedział Czubak.

Naszego gościa pytaliśmy też o to co zrobił z mailem od posła Zembaczyńskiego. Przypomnijmy, najpierw posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński skierowali do wojewody „Czarną Księgę PiS”, którą następnie wojewoda publicznie wrzucił do niszczarki. W odpowiedzi poseł Zembaczyński przesłał do niego tę „księgę” za pośrednictwem maila.

- Skierowałem maila do archiwizacji pt. „usuń”. Nie mam tego. Nie przeczytałem – stwierdził Czubak.

Wojewoda powiedział, że czeka na odpowiedzi od posłów KO, aby powiedzieli o jego konkretnych zaniechaniach wojewody, a potem skonfrontowali się z nim w obecności mediów.

– Wtedy Państwo zobaczycie jaka jest wartość tego dokumentu – mówił wojewoda Czubak. – Panowie sobie coś napisali, a ja mam się do tego odnosić… Nie, proszę ze mną rozmawiać konkretnie, co wojewoda Czubak źle zrobił, wtedy usiądziemy i porozmawiamy – mówił nasz gość.

Wojewoda odniósł się też do słów posła Ryszarda Wilczyńskiego, który powiedział w sejmie, że jest mu za niego wstyd.

W dalszej części rozmowy pytaliśmy o Fundusz Dróg Samorządowych.

Zobacz także

2021-01-13, godz. 09:57 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o tym dlaczego warto się szczepić - Nie mam żadnych objawów niepożądanych, żadnej gorączki, obrzęku, zmęczenia, więc to jest dowód na to, że nie ma się czego obawiać - powiedział… » więcej 2021-01-13, godz. 09:33 Szymon Hołownia o "przemocowych zalotach" Koalicji Obywatelskiej, obserwowaniu pewnego parlamentarzysty z Opolszczyzny… - Z całym szacunkiem dla Pana posła, to stara śpiewka Platformy Obywatelskiej, którą słyszymy od dłuższego czasu, próbująca przekonać wszystkich, że… » więcej 2021-01-12, godz. 19:58 Mirosław Birecki, starosta kluczborski o spłacie długów tego powiatu i jego perspektywach rozwojowych W poprzedniej kadencji samorządowej powiat kluczborski wygenerował największe zadłużenie wśród opolskich samorządów lokalnych tego szczebla. Przed dwom… » więcej 2021-01-12, godz. 17:27 Iwona Sobania, burmistrz Byczyny o spłacie ogromnych długów gminy i pozyskiwaniu funduszy na inwestycje Kolosalne zobowiązania finansowe gminy Byczyna narosły w poprzedniej kadencji samorządowej. - Pierwszym elementem zadłużenia to była subrogacja, która… » więcej 2021-01-12, godz. 14:04 "Co tam panie w polityce?" Piotr Moc i Piotr Gociek Piotr Gociek (Polskie Radio, TVP Kultura i Do Rzeczy) i Piotr Moc (Radio Opole) w kolejnym programie z cyklu "Co tam Panie w polityce?" o 100 tysiącach zaszczepionych… » więcej 2021-01-12, godz. 09:37 Longin Bartnik, prezes partii KORWiN w Opolu o kandydacie na RPO i Narodowym Programie Szczepień - Jeżeli do szczepionki namawia lekarz, naukowiec to wszystko dobrze, ale jeśli namawia mnie osoba, której jedyną kompetencją jest to, że jest znana, to… » więcej 2021-01-11, godz. 19:45 Krzysztof Polak, dyrektor OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Opolu o sprzedaży ziemi oraz o łączeniu spółek… Oddział Terenowy KOWR w Opolu zarządza gruntami o powierzchni 52 tysięcy hektarów. Nie podlegają mu spółki Skarbu Państwa z branży rolnej. Na Opolszczyźnie… » więcej 2021-01-11, godz. 18:18 Katarzyna Czochara o Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego, szczepieniach przeciw COVID-19 oraz o sytuacji w oświacie… W Popołudniowej Loży Radiowej nawiązaliśmy do uchwały sejmowej, która 2021 rok ustanowiła Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z powodu COVID-19 nie… » więcej 2021-01-11, godz. 14:09 Violetta Porowska (PiS) o swojej działalności poselskiej w 2020 roku i projekcie, który zakłada brak możliwości odmowy… - Ten projekt ma charakter czysto ekonomiczny. Dobrze, że wokół niego toczy się dyskusja - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2021-01-11, godz. 10:03 Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych (SP) o wspólnych działaniach z Szymonem Ogłazą (PO) na rzecz przywrócenia… - Jako kandydat na posła Ziemi Opolskiej obiecałem w 2019 roku, że jeżeli chodzi o ważne sprawy dla regionu to dla mnie metki partyjne nie miały żadnego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »