Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » „Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena…
2020-11-19, 14:34 Autor: Joanna Matlak

„Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, europoseł PiS o polskim wecie ws. budżetu UE i awanturze w sejmie

Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
- To jest krzyk rozpaczy – tak Beata Kempa, europoseł PiS skomentowała dzisiejsze zachowanie polityków opozycji w sejmie. Przypomnijmy, doszło do ostrej dyskusji kiedy marszałek sejmu Elżbieta Witek przekazywała informacje na temat wczorajszych zdarzeń związane ze strajkiem kobiet, także z udziałem wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego. Magdalena Ogórek pytała swojego gościa także o polskie weto w sprawie budżetu unijnego.
- Obecna sytuacja w sejmie jest godna skomentowania... Dlaczego tak jest, że opozycja już nie potrafi prowadzić dialogu? Marszałek Witek merytorycznie wyjaśnia co się działo podczas strajku kobiet, a są gwizdy i krzyki opozycji, pani Marszałek prosi by mogła dokończyć wypowiedź, podobnie się dzieje kiedy na mównicę wyszedł minister Kamiński… Czy w sejmie skończył się savoir-vivre? – zapytała Magdalena Ogórek.

- Ta histeria z którą mamy do czynienia to jest oznaka sporej bezradności – oceniła Beata Kempa. – Ja już obserwowałam tego typu zachowania w sejmie, one są nieodpowiedzialne, złe i to przekłada się na nastroje społeczne, zresztą, opozycja na taki efekt liczy – mówiła europoseł PiS.

- Przypominam pucz z 2016 roku, kiedy doszło do blokowania mównicy, przepychanek i do tego typu debaty po prostu się wraca. Incydent z wicemarszałkiem Czarzastym powinien zostać wyjaśniony – dodała.

W dalszej części Magdalena Ogórek pytała o budżet unijny, ale i o sprawę z rodzinnego Sycowa europoseł Kempy.

- Ja z wielkim smutkiem ale i zaskoczeniem obserwuje to co się dzieje, bo myślałam, że debata w europarlamencie będzie na innym poziomie – przyznała Beata Kempa. – Dzsiaj doszliśmy do momentu, w którym pod płaszczykiem przestrzegania prawa, praworządności próbuje się uzależniać to, czy ktoś coś dostanie i czy będzie miał odebrane finansowanie różnych projektów. To jest zupełnie irracjonalne ale i groźne – dodała europoseł PiS.

Zobacz także

2021-01-14, godz. 11:54 Magdalena Ogórek z Marzeną Machałek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki o powrocie do szkół uczniów… - To bardzo oczekiwany powrót małych dzieci do szkół - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Marzena Machałek sekretarz stanu w ministerstwie edukacji… » więcej 2021-01-14, godz. 10:00 Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej o filmie "Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy", swojej pracy… - Niestety nie mogę się z tym zgodzić, że za Aferą Amber Gold stoi lokalna grupa przestępcza, bo nie ma na to dowodów - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-01-13, godz. 19:31 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej i Piotr Bujak, burmistrz Głogówka o dyżurach aptek ogólnodos… Nieczynne nocą oraz w weekendy i święta apteki są już codziennością wielu małych miast. Wywołuje to niezadowolenie mieszkańców i samorządowców. » więcej 2021-01-13, godz. 13:53 Grzegorz Sawicki i Henryk Lakwa o tym jakie znaczenie ma projekt Pomologii dla uczelni i powiatu opolskiego i etapie p… - Cieszę się, że ten projekt jest realizowany w miarę zgodnie z harmonogramem. Mamy lekki poślizg, bo było trochę problemów z uzyskaniem pozwolenia na… » więcej 2021-01-13, godz. 09:57 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o tym dlaczego warto się szczepić - Nie mam żadnych objawów niepożądanych, żadnej gorączki, obrzęku, zmęczenia, więc to jest dowód na to, że nie ma się czego obawiać - powiedział… » więcej 2021-01-13, godz. 09:33 Szymon Hołownia o "przemocowych zalotach" Koalicji Obywatelskiej, obserwowaniu pewnego parlamentarzysty z Opolszczyzny… - Z całym szacunkiem dla Pana posła, to stara śpiewka Platformy Obywatelskiej, którą słyszymy od dłuższego czasu, próbująca przekonać wszystkich, że… » więcej 2021-01-12, godz. 19:58 Mirosław Birecki, starosta kluczborski o spłacie długów tego powiatu i jego perspektywach rozwojowych W poprzedniej kadencji samorządowej powiat kluczborski wygenerował największe zadłużenie wśród opolskich samorządów lokalnych tego szczebla. Przed dwom… » więcej 2021-01-12, godz. 17:27 Iwona Sobania, burmistrz Byczyny o spłacie ogromnych długów gminy i pozyskiwaniu funduszy na inwestycje Kolosalne zobowiązania finansowe gminy Byczyna narosły w poprzedniej kadencji samorządowej. - Pierwszym elementem zadłużenia to była subrogacja, która… » więcej 2021-01-12, godz. 14:04 "Co tam panie w polityce?" Piotr Moc i Piotr Gociek Piotr Gociek (Polskie Radio, TVP Kultura i Do Rzeczy) i Piotr Moc (Radio Opole) w kolejnym programie z cyklu "Co tam Panie w polityce?" o 100 tysiącach zaszczepionych… » więcej 2021-01-12, godz. 09:37 Longin Bartnik, prezes partii KORWiN w Opolu o kandydacie na RPO i Narodowym Programie Szczepień - Jeżeli do szczepionki namawia lekarz, naukowiec to wszystko dobrze, ale jeśli namawia mnie osoba, której jedyną kompetencją jest to, że jest znana, to… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »