Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » „Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena…
2020-11-19, 14:34 Autor: Joanna Matlak

„Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, europoseł PiS o polskim wecie ws. budżetu UE i awanturze w sejmie

Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
- To jest krzyk rozpaczy – tak Beata Kempa, europoseł PiS skomentowała dzisiejsze zachowanie polityków opozycji w sejmie. Przypomnijmy, doszło do ostrej dyskusji kiedy marszałek sejmu Elżbieta Witek przekazywała informacje na temat wczorajszych zdarzeń związane ze strajkiem kobiet, także z udziałem wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego. Magdalena Ogórek pytała swojego gościa także o polskie weto w sprawie budżetu unijnego.
- Obecna sytuacja w sejmie jest godna skomentowania... Dlaczego tak jest, że opozycja już nie potrafi prowadzić dialogu? Marszałek Witek merytorycznie wyjaśnia co się działo podczas strajku kobiet, a są gwizdy i krzyki opozycji, pani Marszałek prosi by mogła dokończyć wypowiedź, podobnie się dzieje kiedy na mównicę wyszedł minister Kamiński… Czy w sejmie skończył się savoir-vivre? – zapytała Magdalena Ogórek.

- Ta histeria z którą mamy do czynienia to jest oznaka sporej bezradności – oceniła Beata Kempa. – Ja już obserwowałam tego typu zachowania w sejmie, one są nieodpowiedzialne, złe i to przekłada się na nastroje społeczne, zresztą, opozycja na taki efekt liczy – mówiła europoseł PiS.

- Przypominam pucz z 2016 roku, kiedy doszło do blokowania mównicy, przepychanek i do tego typu debaty po prostu się wraca. Incydent z wicemarszałkiem Czarzastym powinien zostać wyjaśniony – dodała.

W dalszej części Magdalena Ogórek pytała o budżet unijny, ale i o sprawę z rodzinnego Sycowa europoseł Kempy.

- Ja z wielkim smutkiem ale i zaskoczeniem obserwuje to co się dzieje, bo myślałam, że debata w europarlamencie będzie na innym poziomie – przyznała Beata Kempa. – Dzsiaj doszliśmy do momentu, w którym pod płaszczykiem przestrzegania prawa, praworządności próbuje się uzależniać to, czy ktoś coś dostanie i czy będzie miał odebrane finansowanie różnych projektów. To jest zupełnie irracjonalne ale i groźne – dodała europoseł PiS.

Zobacz także

2021-01-27, godz. 19:42 Andrzej Pulit, wójt Skarbimierza o rozwoju wiejskiej gminy będącej liderem wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na… Skarbimierz jest w krajowej czołówce rankingów najszybciej rozwijających się gmin wiejskich. Zawdzięcza to dogodnemu położeniu nieopodal autostrady A4… » więcej 2021-01-27, godz. 18:29 Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielski o trzecim miejscu tego powiatu w ogólnopolskim rankingu Medalowe miejsce zajął Kędzierzyn – Koźle wśród powiatów do 120 tysięcy mieszkańców w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za ubiegły rok. Konkurs… » więcej 2021-01-27, godz. 10:17 Andrzej Buła, marszałek regionu o interpelacjach radnego Gabora a także o przygotowaniach do konsultacji w sprawie unijnych… - Świetnie, że pan radny zwraca uwagę kompetencje, bo możemy podać przykład lekarza pana Szumowskiego, który był ministrem zdrowia i jakoś nie udało… » więcej 2021-01-27, godz. 09:46 Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa o interpelacjach jakie skierował do marszałka województwa oraz o wstrzymaniu… - Złożyłem interpelację w sprawie rzecznika ds. wielokulturowości, który pracuje od stycznia 2019 roku, a okazuje się, że Pana Marka Witka, bo tak się… » więcej 2021-01-26, godz. 14:14 Cykl "Co tam Panie w polityce?" - zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc! Co tam Panie w polityce? Nowe wydanie cyklu w Południowej Loży Radiowej z udziałem, jak zawsze, Piotra Goćka (Polskie Radio, TVP Kultura, Do Rzeczy) i Piotra… » więcej 2021-01-26, godz. 10:06 Szymon Ogłaza o tym co wydarzy się na sesji sejmiku województwa opolskiego i odroczeniu zmian personalnych w zarządzie… - Nie przypominam sobie, żeby Mateusz Morawiecki konsultował z klubem Platformy Obywatelskiej skład swojego rządu. Tak to jest, że jak się jest w opozycji… » więcej 2021-01-26, godz. 09:35 Martyna Nakonieczny o zmianach w zarządzie województwa i na stanowisku przewodniczącego sejmiku - To nie będzie burzliwa sesja, bo koalicja rządząca ma wystarczająco dużo głosów, żeby przeprowadzać wszystkie zmiany bez konsultacji - powiedziała… » więcej 2021-01-25, godz. 17:14 Szymon Godyla, radny sejmiku z Nowoczesnej o funduszach dla Opolszczyzny w nowej perspektywie finansowej Unii Europejs… W nowym rozdaniu funduszy unijnych Opolszczyzna otrzyma mniej na program regionalny, niż w minionej perspektywie finansowej UE. Pieniądze dla poszczególnych… » więcej 2021-01-25, godz. 16:42 Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości o staraniach dotyczących wschodniej obwodnicy Prudnika oraz o połączeniu… Samochodowe obejście Prudnika powstanie w ramach rządowego programu stu obwodnic. Wstępem do tego będą prace dokumentacyjne. Opolszczyzna jest jedynym regionem… » więcej 2021-01-25, godz. 14:13 Danuta Jazłowiecka z KO o programie szczepień, odejściu Joanny Muchy z PO, nowym prezydencie USA i umorzenia śledztwa… - Sytuacja jest bardzo niebezpieczna i świadczy o tym, że jesteśmy kompletnie nieprzygotowani do przeprowadzenia szczepień w sposób odpowiedzialny – mówiła… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »